Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хайде да си поговорим за чантите:)
Автор: d_ave   
Дата:   05-09-09 22:58

Да взема да попитам нещо, което вярвам, че бая хора са се питали – каква чанта да избера! Нося апарата почти всеки ден с мен, за целта ползвам ей тази чанта, в която се събира перфектно 40Д със сигма 18-200 – все едно за това е правена! Без грип разбира се, но и грипа ще ползвам обикновено при ходене в съседен град за ден-два.


http://a1472.g.akamaitech.net/f/1472/124/36h/img.ebags.com/is/image/im7/57077_1_1?&op_usm=1,1,1&hei=


Проблемът е, че носейки го в тази чанта елиминирам носенето на какъвто и да било друг аксесоар – няма къде да сложа нито светкавица, нито друг обектив, дори 50 1.8 не се събира. За пренасяне на повече техника има compu trekker, но нея ползвам обикновено когато нося всичко, барабар с лаптоп – всичко е на едно място и не трябва да мъкна хиляда торби и калъфи. Вярно, голямо е, трудно се вадят нещата, но за много техника няма друг заместник. И сега идва и големият въпрос – какво да избера когато искам да взема апарата (евентуално с грип), светкавица и 1, максимум 2 обектива? Стандартните чанти за целта нещо не ми харесват, много са обемисти, искам нещо малко по-компактно и не биещо толкова на очи. Харесах си ето това от DX, но нямам вътрешните размери, а и не знам до колко е качествено.


http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_29037_1.jpg



http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_29037_2.jpg



http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_29037_3.jpg



Не ми се инвестират много пари в още една чанта, при положение, че имам и раница, и малка чанта. Препоръчайте нещо подобно на горната, за което няма да ми отрежат главата, но все пак да има място поне за светкавица + апарата.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: docenta   
Дата:   05-09-09 23:08

Аз ползвам чанта от серията НОВА на ЛОВПРО (нова 4) за мен това е перфектната чанта така съм си подредил преградите, че влизат всичките ми джаджи и с който и обектив да съм мога да не го свалям от тялото.
В момента в базара има една нова3 може да я видиш дали ше ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   05-09-09 23:14

А на мен чанта ми не трЕбЕ.Всичко ми се побира по джобовете - тяло с три обектива.Мнооо е яко[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-09 23:16

Нова 4 е големичка. По-скоро нещо такова .

Хубавото на Нова е, че са с дъждобрани.
Кейслоджик-а си ги знаеш явно - здраво твърдо дъно, например това .

Аз не бих си купил Кейслоджик, де [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   05-09-09 23:20

Да,ей тази по-големичката-Case Logic SLRC 2 ,ще ти свърши идеална работа. Аз я гледах преди няколко дни. Ще ти събере тялото със 18-200 в единия джоб ще влезе светкавицата,а в другиа примерно един дълъг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: docenta   
Дата:   05-09-09 23:24

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=54655&t=54655&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_54655

Ето за това говорех. Ето за това говорех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   05-09-09 23:27

хитро,но по джобовете надали е много удобно [smilie5] За тия работи бива една раница да носи човек,иначе с тия торбички стават и нещастни случаи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   06-09-09 01:59

Аз имам подобен на твоя проблем и го решавам по друг начин :) Малката чантичка я слагам в голяма мъжка чанта от тия дето напоследък са модерни. Има всякакви размери,разцветки и цени. По стилно е. Не си играеш всеки път да прехвърляш апарата и аксесоарите. Можеш да я ползваш и за друго. Аз и за пазарска чанта я ползвам. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-09 02:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-09 02:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   06-09-09 03:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-09 05:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mikluho   
Дата:   06-09-09 07:01

men me barka po skoro kilcata otkolkoto obema :
1- fotoaparat- 0,6 kg
3- obektiva - okolo 3 kg
Stativ - kam 1,7kg
Laptop+ zariadno - 2 kg
Filtri miltri i druga periferia - 2 kg

I se okazva che po skoro sam lybitel sherp otkolkoto fotograf :)

izviniavam se se za lat. No pi6a ot tel.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да си поговорим за чантите:)
Автор: kuman   
Дата:   06-09-09 08:30

Аз съм много доволен от Аеро 50 на Тамрак.
Събира Пентакс К10Д, Сигма 18-50/2.8, Сигма 50-150/2.8 и Тамрон 70-300/4-5.6.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   06-09-09 08:54

Още един глас за Аеро 50
[smilie24]

От скоро я имам и наистина върши страхотна работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   06-09-09 09:11

Мда.. когато човек иска да събере тяло с грип, доста се сгеснява избора към по-дебелите чанти и няма как да е компактна. Трябва да е поне 18х18 см, а височината - според обектива. Аз ползвам за "бойната готовност" - Нова 3. А ако трябва да мъкна (почти) всичко - Нова 5.
В Нова 3 - се събира тяло с грип и поставен обектив + 2 средно големи обектива (да речем Никор 70-300ВР или Сигма 24-70/2.8, който също е "прасе" или светкавица) и 3 по-малки (праймчета да кажем). Аз обикновено си нося тялото (винаги с грип - по-удобно ми е) + едно средно-широко зуумче и едно светло праймче. Е, остава доста свободно място... т.е. може и по-малка, по-прибрана чанта за тази цел, но аз съм доволен - винаги мога да взема точно което ми трябва без да се притеснявам, че няма да ми стигне място и все пак остава сравнително компактно и леко.
За Нова 5, няма да обяснявам - събира... много. [smilie5]
Но на вкус и цвят (и чанта [smilie3] ), приятели няма. Просто прябва всеки да си избере сам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   06-09-09 16:14

Лично аз ползвам една чанта,която отговаря на всички критерии: да не прилича на фотографска чанта;да събира много неща и все пак да е здрава и да изглежда добре. А и цената е супер! [smilie24]
Tamrac 5534 Adventure 4 Red


http://www.photopavilion.com/i/products/Bags_/Tamrac/Adventure/Adventure%204%20red.jpg



Както е показано на снимката събира тяло с монтиран обектив;един голям телеобектив-100-400,но аз събирам и една светкавица вътре.
Чантата е дълбока,но тясна,затова не изглежда като фотографска. Прилича на чанта за документи.



Публикацията е редактирана (06-09-09 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   06-09-09 17:25

lowepro nova 160 AW няма да ти върши работа. Аз имам nova 170 AW и събирам вътре тяло д200 с 18-70 закачен и 70-300. Ще има място и за 50 1.8,но грип-а няма къде да отиде. Иначе чантата е супер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: leo34   
Дата:   06-09-09 17:37

И аз ползвам гореспоменатата Tamrac 5534 Adventure 4 Red и съм доволен (понеже в момента съм с един обектив), но за по-нататък няма да ми е достатъчна...



Публикацията е редактирана (06-09-09 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-09 17:44

Голямата грешка на всички е ,че си купуват малки чанти който скоро стават неизползваеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   06-09-09 18:56

ако имах свестен телеметрик с хубав кожен калъф, не ми трябва чанта...

до тогава ще ползвам ловепро Нова 4

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »