Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на апарат
Автор: fangas   
Дата:   03-09-09 10:48

Така имам напредък от последната ни среща , доста модели ми се изсипаха на главата и все още нямам представа какво да взема . Имам големи симпатии към "canon sx10 is" , но ми споменаха и за "Canon G10" . Малко помощ няма да ми е излищна .
-Не искам да поставям граници с тези два модела .
-Бюджета ми се изчерпва с 800 лв. .
-Имам намерение да снимам природата , животни ( така че предполагам оптиката е предимство ) , макро снимки , портрети каквото ми дойде на ума.

Искам апарата ми да е максимално уникален за класа си .Нощните снимки са предимство , а клиповете определено не са нещо на , което държа ( това е причината да си вземам фото , а не камера ) . И така плюйте ме , карайте се чакам мнения . Благодаря ;)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   03-09-09 11:12

Виж Панасониците, примерно тези:
Panasonic Lumix DMC-TZ7 ( ZS3 )
и
Panasonic Lumix DMC-FZ38 (FZ35)
Във Фотопавилиона и двата са по 749лв. Първият е по-компактен, втория- от типа турбо-сапунер, зависи какво предпочиташ

Ако не те интересува толкова зума(макар че пишеш че ще снимаш животни), виж Canon PowerShot S90- той ти е над бюджета- 999лв, но S-серията на Канон е най-доброто компактно което съм виждал.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   03-09-09 11:22

SX10IS
FZ28
това са според мен камерите, ако все пак е възможно разширение на бюджета по-нататък, помисли за DSLR би могъл да получиш много по-големи възможности с него.
FZ38 няма да е лош ма е с още повече мегапиксели и може(със сигурност) да са му изиграли лош номер и шума да е повече по снимките. TZ е ориентиран към хора които искат само да насочат и снимат, няма толкова възможности като другите, G10 е неоправдано скъп и не предлага нищо повече за парите си от която и да е DSLR камера за толкова пари, което значи според мен да го забравиш. Не е и толкова компактен даже, FZ-та е горе долу колкото него а е пъти по-универсален.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   03-09-09 12:23

fangas,
Аз бих ти препоръчал никон p-90. Имам го от около 2 месеца, и съм доволен от него. Също от класа на "турбо-сапунерките". Не мисля, че отстъпва по нещо на изброените канони. Като цена е по-евтин, във Фотосинтезис е 700лв., дори ще ти останат пари за чанта и статив. И това е в границите на твоя бюджет.
Виж тези линкове:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100103008002.html


http://www.dpreview.com/news/0902/09020303nikonp90.asp


http://www.europe-nikon.com/product/bg_BG/products/broad/1745/overview.html

Отговори на това съобщение
 Re: biser_todorov
Автор: fangas   
Дата:   03-09-09 17:18

Варианта с Canon-а все пак си остава . Благодарско на всички Lumix-a FZ38 не ми се струва лош вариант . Относно p90 на nikon освен ,че ти го притежаваш не виждам с какво превъзхожда sx10 is

P90

SX10IS

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-09 18:03

Fujifilm S100FS [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   03-09-09 18:25

От всичко споменато досега препоръчвам канон г10 и фуджито, заради по-големите матрици....

Вервай ми размера има значение.

Имам служебен sx10is, не е лоша сапунерката, но за тези пари очаквах повече.....

Абе с матричка 1/2,5 или 1/2,33 ли е не ми го хвали, верно че са тъпкани с екстри, но дори едно фуджи F50FD за 300 лв. ги слага в джоба си като качество на снимките, ниво на шума и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fangas   
Дата:   03-09-09 19:28

Хвърлиха ме в друга насока . DSLR - втора ръка с 2 обектива на тази цена Canon 20d [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   03-09-09 19:32

[smilie10] ееееее, първо реши кво искаш и тогава искай съвет ......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fangas   
Дата:   03-09-09 19:36

Немога да реша , затова и искам съвети . Ако имах достатъчно опит нямаше да се допитвам до вас . Струва ми се доста над нивото ми да се захващам с подобен апарат , но все пак от някъде трябва да се почне . А и нямам достатъчно средства , за да сменям постоянно апарати .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   03-09-09 19:47

"Имам намерение да снимам природата , животни ( така че предполагам оптиката е предимство ) , макро снимки , портрети каквото ми дойде на ума." от тези думи се разбира, че ще ти трябват и няколко различни обектива, нощните снимки за които споменаваш предполагат и един светлосилен, така че работата отива към няколко хилки.....

800 лв. са началото само.....

И още с какво си снимал досега, качи малко снимки....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   03-09-09 19:48

Виж тези тестове:
http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/

-Compact superzoom' cameras
и този

http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/

-SLR-like 'super zoom' cameras,
за да се ориентираш, според това което ти трябва.
Ако обаче почваш да се колебаеш за ДСЛР, тогава работата става дълга и широка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: fangas
Автор: biser_todorov   
Дата:   03-09-09 20:07

Разгледах SX10IS, също добро качество има, като параметри скоростта на затвора е по-добра: от 1/3200сек. до 15сек. А при никона p90 е от 1/2000 до 8сек. На канона може да се сложи външна светкавица, на никона - не.
Но типа захранване на мен лично не ми харесва. Аз предпочитам да е с литиево-йонна батерия, а не с 4бр. АА батерии. Лично за мен това означава да се носи една чанта с резервни презаредени батерии. Отделно е това, че един комплект батерии АА се зареждат повече от 10 часа (зависи от батериите). При литиевата батерия зареждането е по-малко от 2 часа, и с нея изкарва над 300 снимки.



Публикацията е редактирана (03-09-09 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fangas   
Дата:   04-09-09 13:48

Все от някъде трябва да се започне . И апарат + 2 обектива ми се струва не лош вариант . Canon 30d на това се спрях .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   04-09-09 14:40

Фангас, кажи ни на колко си години, че да можем по-добре да те посъветваме. Щото ако си на 30 години, няма какво да се занимаваш със сапунерки... нали така?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   04-09-09 15:02

G11 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fangas   
Дата:   04-09-09 22:40

Не съм на 30 ... годините ми нямат значение в случая достатъчно възрастен съм , а и не смятам ,че има някакви ограничения от към годините , за да искаш да се занимаваш с фотография .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »