Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 с апарат в египет
Автор: kristobal   
Дата:   02-09-09 21:22

Предстои ми пътуване следващата седмица. Ще се радвам да споделите нещо полезно и интересно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   02-09-09 22:07

Нещо се прецака форума немога да напиша нищо повече от 5 реда...



Публикацията е редактирана (02-09-09 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   02-09-09 22:11

Абе направо няма да ти се обяснявам,бях там,снимай си на воля и тва е!!!!!1[beer] [shtrak]
Аз бях с никон Д70+никор 10.5мм фишай+никор 18-200мм като ходих в Египет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   02-09-09 22:13

Целият ще ти се напълни с пясък. Пиши лично на kmetax, той има челен опит от тази година [smilie3] Кажи му, че Ивета те праща [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martinis   
Дата:   02-09-09 22:18

За пясъците си трябва Пентакс[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   02-09-09 22:26

абе д300 и 18-200 , 35 ф2 мислй да взема. аз от давна го водя на плаж , така че е свикнал с пясъка. за сигурноста ми е по скоро въпроса. интернет дали има, също ме вълнува. интересни места освен пирамидите да ми препоръчате.[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-09 00:01

Ами там 4 звезди=2звезди тук,такаче нет трудно!За сигурноста,не е желателно да си оставяш апарата в хотела докато чистят и те няма...А на вън оставиш ли го без да го наглеждаш има 30% вероятност да го няма като се върнеш.Относно интересните места,ако си с група гидът ще ви разведе по музеи итн.А иначе има доста впечетляващи статуи,свинксове,гробници,Нил,пустинята, местното население също са интересни за снимане.А относно пясъка,не е чак толкова опасно,ако не сменяш обективи често няма да има проблем! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   03-09-09 00:06

Няма да имаш никакъв проблем с фотоапарата да снимаш в Египет, освен ако не попаднеш в пясъчна буря в Сахара и решщиш да сменяш обективите точно тогава [smilie5]
Иначе места освен пирамидите има колкото си искаш - невероятни храмове, екзотични местенца по Нил, цигания из градове и села... зависи от програмата, която имаш. Голяма част от храмовете са осветени вечер и ако имаш възможност да ги снимаш, ще е невероятно.. а и залезите над Нил са странно червени... изобщо, не се притеснявай, снимай на воля. И аз така с притеснения отидох, та цели комплекти за прочистване носих... е, не ги ползвах изобщо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-09 00:08

saymour_sz Не си само ти [smilie18],и аз така бях тръгнал...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   03-09-09 00:11

Абе остави, така бяха наплашили жената, че не ми даваше да ям извън хотелите.. е, аз пък рискувах да хапна тяхното овнешко и... оживях :-)
Даже "проклятието на фараоните", заради което си носихме специални "затягащи" хапчета, изобщо не ни споходи за учудване на всички роднини [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   03-09-09 00:12

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-09 00:19

Не проклятието на фараоните,а проклятието на овните. [smilie18] И аз така,незнам какво ядох но имаше вкус на панирано кучеа, [smilie19] а уж си поръчах агнешко...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   03-09-09 10:25

ако ходиш в мъртвия град си носи пистолет. сериозно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   03-09-09 14:06

special_k, на кое казваш "мъртвия град"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   03-09-09 15:04

Града на мъртвите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-09-09 17:06

С пистолет, по-малко мъртъв ли ще си? [smilie8]

Аз единия ден, като се разхождах сам, не посмях да извадя фотоапарата и много ме беше яд, че не носех малко сапунерче.

А ме бяха и предупредили, че преди да снимам е добре да питам. Обаче, тъкмо бях установил, че започнеш ли да говориш, неминуемо се опитват да ти продадат нещо и се губи много време докато учтиво (ако искаш да си тръгнеш жив) обясниш, защо няма да си купиш точно това нещо и точно сега.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oduh   
Дата:   03-09-09 17:21

В историческия музей на Кайро не пускат с фото-техника.

Официално прибират всичката техника в едни жълти кофи и ги "пазят" водачите. Или пък ти предлагат да си оставиш апарата в автобуса.
В нашата група една сапунерка изчезна от автобуса, една от кофата.

Моят никон си беше с мен, вътре в музея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   03-09-09 17:59

''Мъртвия'' град е нещо като гето,само че там не пистолет,а калашник ще ти трябва,за да останеш жив....Сериозно говоря.А за музея на кайро с автомати бяха на входа и взимаха всякаква фото-техника,а това за питането не е баш така,прав е колегата,почнеш ли да питаш и веднага се опитват да ти продадът нещо!Много са нахални. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   05-09-09 16:55

По възможност отсядай в 5* хотели. Не снимай военни в никакъв случай, последствията са непредсказуеми. Приготви си повечко банкноти по 1 долар и снимай. В доста от храмовете има местни субекти, които чакат точно да позират. В Луксор ми позира и военен с калашник (срещу вездесъщия един долар). Даваш и снимаш. Като цяло са дружелюбни, но много досадни, когато се опитват да ти продадат нещо. В пирамидите снимането е забранено. Ако те хванат ще искат да ти вземат картата. Оправяш се както съм писал по-горе. Ако апарата ти е с два слота за карти-изобщо не могат да те хванат [smilie5] Има много за снимане и Египет като цяло е незабравимо място. Happy shooting [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »