Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon eye control - защо не в цифрово тяло?
Автор: d_ave   
Дата:   01-09-09 15:44

Някой знае ли дали някога Канон са пускали официално становище защо никога не са интегрирали eye control функцията в цифрови тела? Зачетох се за лентовите им апарати от преди десетина години и дори не бях чувал за такова нещо, а се оказа, че доста хора са го харесвали. аз също бих се радвал на такава функция, смяната на фокусните точки е голяма досада, особено ако честичко ползваш и другите освен централната.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   01-09-09 15:46

най-хубавото на ейконтрола е...... че може да се изключи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   01-09-09 15:47

Ако е било нещо което е работело добре щели ли са да го махнат? Отговори си сам ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   01-09-09 15:51

Щото намериха начин да копнат никонският джойстик за контролиране на АФ точките.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-09-09 15:53

Отказаха се от него преди доста години... ясно е имало защо...
имах го в EOS-3, тествал съм го, не работеше като хората с моето око, шитня беше, не съм го ползвал...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   01-09-09 15:53

Зависи от калибрацията, от потребителя, просто не се гарантира как ще работи - има много мрънкачи, повечето от които не знаят как се работи с него.
Аз лично си снимам на филм и не ме бърка че някои неща ги няма на цифрово тяло [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   01-09-09 15:59

хм, аз на доста места видях разни подобни теми, от преди 3-4 години, в които обсъждаха именно работата и липсата в цифрови тела и видях само няколко негативни мнения, повечето бяха за, за това и се очудих. ако не е работело адекватно е ясно, аз просто останах с впечатлението, че е работело добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: esc   
Дата:   01-09-09 16:14

при мен работеше добре. тялото го продадох на колега, който е много доволен и снима само с включен ай-контрол - даже се дразни, че като вземе цифрака и почва да се пули в точките и чака да се сменят...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   01-09-09 16:16

Има и други неща дето не ги слагат в цифрови тела. Полупрозрачно неподвижно огледало например.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   01-09-09 18:11

Изкам eye controooooooooooooooool [smilie9]!!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   01-09-09 18:22

продавам ЕОС 30 (или 30Е беше, с ай контрол [smilie25] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-09-09 21:08

... eye control ... - най-доброто нещо от Канон за мен.
Купих го /с ЕОС5/ преди доста години от форумец, който още не бе otvorenia.
... не бяхме и форумци. :)[smilie24]

Липсва ми в Оли.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   01-09-09 22:47

Само съм си играл с един (Елан нещо си) на познат и си работеше читаво (хем с моите кръвясали очи).

Може и някой да се е уплашил, че не е много полезно за снимащия (светкат ти с инфрачервени диоди в окото и по отражението "гадаят"...или поне нещо такова ми се върти в главата).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   02-09-09 01:04

И аз искам автофокус с движение на матрицата подобно на Contax AX, ама нямаааа [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-09-09 18:30

Като Джъмбо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »