Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 4300 почистване/накисване на главата на принтера
Автор: dvda   
Дата:   01-09-09 16:33

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   01-09-09 16:33

Моля да споделите в каква течност се накисва главата на въпросния принтер.

Проблема с принтера е, че в началото на почти всяка снимка се получават една две черти. Пропуска някой от цветовете.

На други идеи също ще съм благодарен. Ако мислите, че проблема не е в някоя запушена дюза.



Публикацията е редактирана (01-09-09 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-09-09 16:48

Ако пуснеш още една тема- ще ти кажа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-09-09 17:26

Проблема не е толкова във главата май. Ако е вярно това, което мисля, след няколко реда се оправя. Т.е. започва да работи. Ако главата е засъхнала, обикновено почти никога не тръгва или пък ако случайно тръгне, става мат и маскара. Пак доколкото си спомням, за да не засъхват, главите се паркират над една гъбичка, която ги пази. По скоро там е проблема. Или вече е за смяна самата глава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-09-09 18:37

В предишната тема пишеше дестилирана вода, спирт и амоняк. Ама можеш да си допрецакаш принтера.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   01-09-09 18:46

Само едно насочващо въпросче - принтерът с оригинални/канонски консумативи ли е и слагане ли са му някой път разни други/допълвани мастила/мастилници?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   01-09-09 18:54

Слагани са мастила от Прокарт

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   01-09-09 22:12

И моят се прецака така. Докато ползвах само оригинални мастила нямаше проблем, оставял съм го с месеци без да печатам... ще следя темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   01-09-09 22:21

Жежка вОда под струята на чешмата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 22:24

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moketa   
Дата:   02-09-09 00:05

Информацията която даваш е недостатъчна за диагностика- как преценяваш че пропуска някой от цветовете? Това значи да отпечатва линия с преобладаващ друг цвят- примерно мажента, циан, жълт? А не е ли линия със светъл цвят? Или линия с тъмен цвят? При тест на дюзите на главите кой цвят има пропуски /"дупки"/ в линиите? Мастилото с което си заредил главите не е причина за този ефект. Преди печат избери настройка за печат с най-добро качество- High.
Този ефект може да се проявява и когато в началото на снимката има синьо небе с преливащи се плавно цветове или друг едноцветен фон, с който този тип принтери по принцип трудно се справят.
Може да се дължи на недобър механичен контакт /притискане/ на някоя касета в гнездото на главата, или изместена тапа на касетата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krstv   
Дата:   02-09-09 00:25

Екип съветски учени препоръчват на вместо мастило да се постави Жива принтерска вода , която представлява тайната смес от 10% глицерин, 20% етилов спирт от най-висока проба и останалото дестилирана вода. С това главата се зарежда и се пуска да печата. Като се отпуши, се зарежда с мастило. Като не се отпуши, се зарежда с бира или кой каквото пие.
За успешно отпушени глави е пробвано на Canon, HP, Brother.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-09-09 09:53

Аз пак питам - в началото главата не пуска мастило, ама после тръгва ли да пуска и нормално ли пуска?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   02-09-09 10:09

При мен е така - на тест всичко е ОК обаче след средата на снимката се появяват линии в magenta. Ефектът е особено видим на небе, както пише moketa. Дори и при максимално качество линиите се забелязват и не изчезват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-09-09 10:36

Защото ако главата се оправя, то по-скоро не е запушена и няма нужда от киснене. Дюзите са пиезиелектрични и най-вероятно са поизносени. Колкото и невероятно да е, някои мастила ги износват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   02-09-09 11:11

или ползвай по-хубави мастила, или сменяй глава. Направи ли проверка на главата, тест на цветовете? Ако и при тестовете излиза грешка при отпечатването, направо си взимай нова глава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: avjijata   
Дата:   02-09-09 18:48

NeDDRaG ,
много бъркаш, главата на този принтер не е с пиезо кристали. Това не е Епсон.
dvda ,
ако си със СНПМ, обезвъздуши я и тогава кажи как са нещата.Ако нямаш СНПМ, провери как са ти касетите. Има ли достъп до въздух до главата се получават такива проблеми.
Ако жсе пак решиш да почистиш главата използвай препарати съдържащи амоняк.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: avjijata   
Дата:   02-09-09 19:36

Искам да кажа нещо и на всичките "специалисти", които са противници на ползването на неоригинални мастила: Така и баба знае с много пари! Това е нежелание,и основно незнание на тези хора да решат елементарни неща. Абе четете и слушайте бе юнаци! Ако не можете - питай те, ще ви кажем. Има само една истина, която трябва да знаете и това е, че не трябва да се използва всяко евтино мастило/мастилница/, което ви попадне под ръка. Същото се отнася и за хартиите!!!
Моят приятел IDA много пъти обяснява какво трябва да се направи за отлични резултати, но кой да слуша? Щом не искате, слушайте собствениците на фотоателиета, които фалирайки ни убеждават колко лошо е да използваме принтери, а да ходим при тях и да плащаме три пъти повече отколкото можем да си разпечатаме снимката в къщи. НЕ ТРАЕЛА МНОГО ДЪЛГО ВРЕМЕ НА ДИРЕКТНА СВЕТЛИНА!!! Ами като ми излиза 3 пъти по евтино/не включвам загубата не време/, какво ми пречи на мен и на наследниците ми да я опресняват когато им дойде кефа?
Вие кажете!



Публикацията е редактирана (02-09-09 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-09-09 20:21

avjijata- ти си печатай снимките от морето във фотото от 20 стинки или с мастила от СНМП. Ясно е, че мастилата ще избледнеят по-бавно от спомените за летните връзки.

Ама има причина някои хора да печатат с оригинални мастила и още няколко причини други хора да печатат с разни епсъни с пигменти вътре. Аз снимки от 20 ст не печатам, че ми излиза по-евтино. Държа си ги на компютъра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »