Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив / глава за Никон D90
Автор: bgpower   
Дата:   29-08-09 13:20

Здравейте,

търся статив и прилежаща глава за Никона ми. Всъщност вече си създадох представа за това, което търся:
- лек т.е. от карбон
- по-възможност сравнително компактен и височина около нивото на очите(висок съм 1,82 м, значи височина на апарата около 1,65)
- стабилен
- главно ще бъде изпорзван за нощни снимки засега не за макро фотография
- готов съм да дам повече пари за сметка на това да използвам статива и главата дори със следващи апарати

Сегашната ми най-тежка комбинация е: D90 + 70-300VR. Освен това имам 16-85VR. Но нека има място за развитие.

От наличните в България гледах Velbon Sherpa Pro 630/640 както и стативи на Benro. Общо взето май и в двата случая е добре да е с глава Benro B-2. От тази гледна точка кой от двата статива бихте ми препоръчали?

Има възможност за поръчвам и от чужбина - тогава обаче нещо скъпо, което тук не се предлага - т.е. нещо от рода на Gitzo + Markins Q3 / M10. Именно тук обаче ме интересува доколко си струва човек да инвестира толкова повече пари, признавам дългосрочно може и да се изплатят, за статив и глава?

Благодаря Ви за помощта!

Поздрави,


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-09 13:27

ами.... мога да ти предложа няколко варианта за бенро...

например основа 257 или 258 или 298 съотвено с глава В2

аз ползвам 269... не е висок статив но е много лек и компактен принципно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-09 13:27

Benro :) Има във фотопавилион разгледай :)
Земи си сферична глава за да нямаш ядове според товароносимоста.Мисля ,че ще изхарчиш към 300/400лв примерно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-09 13:28

за карбонов 300/400 няма да стигнат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-09 13:29

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   29-08-09 13:36

Така:velbon който си избрал+BH 55 ballhead или digipod+BH 28,аз съм с първата комбинация!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   29-08-09 13:45

Здравейте,

супер, че толкова бързо отговорихте.

@джъмбо: Можеш ли да ми кажеш нещо повече за този модел 298, че не успях да го намеря на страницата Ви. Иначе твоят 269 майче най-много подхожда на изискванията ми. Малко по-нисък е, но ще бяха с около 10 см. Като глава на Бенро правилно ли съм се насочил към B2?
Виждам, че има промоции до 31.08, но те са именно с B1, как би била тя за моята конфигурация?

@alex070707: Аз така или иначе забравих, че съм се насочил към ябълковидна глава. Ти с 630 или 640 си? Интересува ме съответно броят секции как се отразява върху стабилността. Имаш ли някакви снимки на твоята комбинация под ръка? Бих бил много благодарен ако можеш да ги качиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-09 13:55

С298

иначе прочети ревюто за алуминиевата версия
http://www.benro.bg/resource.php?id=99


колкото до 269 той си е направен да е с В1 глава.... на него слагам д3 с 24-70

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   29-08-09 15:28

@alex070707:

Откъде си купувал BH-55?

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: to6e   
Дата:   29-08-09 16:16

За серията flexpod на Benro


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-09 17:20

хааааааааа :-)))))) и той с Д3 както а като правих теста.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   29-08-09 17:37

Всъщност вече си създадох представа за това, което търся:
- лек т.е. от карбон
- по-възможност сравнително компактен и височина около нивото на очите(висок съм 1,82 м, значи височина на апарата около 1,65)
- стабилен


1. При дребните стативи дали ще е от карбон няма особено значение, олекотяването е минимално, а цената скача доста. Щом няма да катериш планини с него, 200-300гр. надали са от особено значение.

2. Сравнително компактен означава с много секции, а това не се съвместява добре с думичката "стабилен".

3. Не се хвърляй на голяма ябълковидна глава, освен ако не смяташ да закачаш нещо огромно на нея. Каква ти е ползата, че сатива е супер лек, като му закачаш глава към кило на върха?

и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   29-08-09 17:54

Благодаря ти за съветите. Особено за първото сега се замислям, че мога да направя този компромис. Отначало като че ли търсех "перфектния" статив, който да използвам при всички нужди, а той май си трябват 2-3 конкретни за нуждите стативи.
От точка 2 разбирам, че трябва да гледам главно такива с 3 секции и да избягвам тези с 4+.

По 3-та точка обаче имам въпроси. Би ли могъл конкретно да ме насочиш? Всъщност вече разбрах, че Бенро Б1 би ми стигнала и заради това ще я предпочета пред Б2, която първоначално бях запланувал. Общо взето от скъпите като Маркинс Q3 или RRS BH-40 обаче са около 400 гр.. Има ли конкретно нещо стабилно, което да е още по-леко?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   29-08-09 18:12

Перфектен статив няма, както няма перфектен автомобил. На пистата караш болид, на лов - джип, а стоката влачиш с пикап.

При главите тегло и товароносимост са горе-долу свързани величини. Колкото по-голям е диаметъра на ябълката, толкова по-голяма е площта на триене, и съответно - толкова по-голямо усилие се изисква при затегната глава за да се задвижи тя.

Можеш да си вземеш и с 5-6 секции статив. Пак ще издържи доста неща в/у себе си, и ще бъде доста компактен. Но сравнен с 3-секционен ще е малко по-кекав. Даже и само заради факта, че диаметъра на последните секции ще е доста по-малък.

Най-добре дървен, или метален от тежките (само дето са трудни за разнасяне). Масата на статива има голямо значение - неслучайно на леките слагат по една кука отдолу, за да им закачиш доп. товар при нужда.

Дълъг обектив на статив няма да успееш да стабилизираш, освен ако не използваш доп. захват за тялото. Обикновено при теле обективите не се иска застопоряване, а лесно водене на обектива за следене на движещи се обекти - там се ползват съвсем други глави. Виж, ако искаш да шпионираш съседката нощем - това е вече друга работа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   30-08-09 15:03

Именно затова вече не търся перфектния статив. Остана единствено да уточня за себе си доколко си струва човек да даде малко повече пари за статив Бенро(спрямо Velbon) или пък Gitzo(спрямо Бенро)? Доколко е добре стативът и главата да са на една марка?
За каква плочка да гледам - ясно че трябва да е съвместима с Арка, но чиста плочка или такава, която да позволява и вертикалното поставяне на апарата?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   30-08-09 15:17

Освен за красота, друга причина основата и главата да са от една марка не виждам...

доколко си струва човек да даде малко повече пари за статив Бенро(спрямо Velbon) или пък Gitzo(спрямо Бенро)

Това горното е простотия. Не марката прави статива, а характеристиките на конкретния модел. Има бенро по-скъпо от велбон, и велбон, по-скъп от бенро. Както и гитцо, по-евтино и от бенро, и от велбон. Да не говорим, че това не са единствените марки на света...

Ако ще слагаш само камерата - вземи си спец. извита за камера. Продават се отделно, тъй че като си купуваш статив, тъй или иначе ще си вземеш и нормална плочка (освен ако не намериш място, където продават глави без стандартна плочка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   30-08-09 15:36

Здрасти,

самите марки ми е ясно, че не значат нищо. Става дума за сравнение на близки модели на трите марки, защото се получават фрапиращи ценови разлики, които ми е много странно откъде идват. Точно там ми беше интересно от хора, които имат или са ползвали такива стативи и глави откъде идва разликата. Като материал, размери са в повечето случай много близки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   30-08-09 15:44

"Откъде идва разликата"...

От ценообразуването иде, не е ли ясно? Както и мястото на изработка - Гитцото не се прави в китай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   31-08-09 14:15

Съжелявам,че реагирам толкова бавно,но забравих за темата...bgpower:640 е модела,ами и да го разгъна докрай си остава достатъчно стабилен,но всеки статив е по стабилен когато не е разгънът до край!BH-55 от тук съм я копувал!



Публикацията е редактирана (31-08-09 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   31-08-09 15:37

Но ако изкаш статив които ще те надживее тебе това +BH-55 и никога повече няма да ти трябва нов статив!На мен ми е малко скъпичък,инак веднага го взимам!



Публикацията е редактирана (31-08-09 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   31-08-09 15:52

6 слоен карбон срещу 8 слоен за бенро [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   31-08-09 16:54

ВН-55 не ти трябва за твоите нужди. ВН-40 или подобна е напълно достатъчна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   01-09-09 14:52

GenaDP За това му предложих digipod BH-28,върши много добра работа!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »