Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 На мен ли така ми се струва или си е така?!
Автор: Amigo   
Дата:   28-08-09 21:55

Че Capture NX2 си е малко дървена програма? [cool] [smilie11] Не става въпрос за резултатите от обработката на снимките, защото аз съм доволен и на мен ми върши работа, а за функционалността му и за това, че се бави. [cool] Дори и когато има компютърът има ресурс, кепчърът често при кропване и сейване на НЕФове се замотва, но най-гадното е, че си качил вътре 10-20 снимки за обработка и в един момент ти дава някакъв error и се затваря, а с него и снимките. [smilie9] Това и NX1 ми го е правил много пъти. И после наново трябва да се търсят пак съответните кадри. [smilie2] Освен това не приема реда, в който човек реши да обработва снимките - т.е. трябва да спазваш даден ред иначе връща към старото десйтвие и трябва пак да го задействаш с една "човка". [smilie9] Та какви са вашите впечатления от тези програми? [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-08-09 22:01

Затишие пред буря... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   28-08-09 22:02

Ще следя с интерес поради липсата на занимание[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-08-09 22:08

Амиго - само да те успокоя, че преди време, когато и аз снимах с Никон (по злощастно стечение на обстоятелствата), ползвах Кепчър НХ2 и забелязах същите проблеми. Но най-много ме дразни дървеният интерфейс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   28-08-09 22:13

Най-дразнещото е, че искат и $180 за недодялката. А според мен специално за Никон това е конверторът с най-добър краен резултат.

И за да съм по-ироничен: Така му се пада на фанатичния Никон юзър, да го дерат за всичко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   28-08-09 22:15

Интерфейса е зле.
На моменти забавя (в повечето време [smilie3] ).
Няколко пъти ме е изхвърлял.
... Но това, което вади от Нефа, и възможностите му за прецизно редактиране, никоя друга програма не може, така добре да направи с никонското роу. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   28-08-09 22:22

мдааа, значи така си е [smilie2] [smilie8] [smilie5] [smilie5] иначе 2Х220 лв. някъде за двата все пак [smilie8] [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   28-08-09 22:28

С всичко се свиква въпрос на желание. То и фотошопа е сложен и дървен и като кажа на някой ми тука една маска правя после малко с хелтинг бръша ... ме гледа като изтребител. Ако Кепчъра е недодялка то какво да кажем за Канонският юзър интерфейс на апаратите. Просто програмата е незаменима заради това което може да извади от един НЕФ. Ако имаш 200 хубави кадъра и искаш обработка на куп бих препоръчал Лайтрума.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-08-09 22:31

Само че канонската е БЕЗПЛАТНА и си върви с камерата. [ezik] [ezik] [ezik]

Никон [smilie24] ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rewer   
Дата:   28-08-09 22:32

Дайте алтернатива на Кепчъра тогава.Стига сте ползвали пиратски копия купете си оригинала ,но го инсталирайтге на легаелен компютър.В българия всеки хули нещо което не разбира.[smilie23] То коя програма не забива след като не си наясно какво правиш и защо го правиш.Затова ги има и ъпдейтите да оправят бъгове ,мислите ли че тези от никон не ги е грижа за потребителите?А който знае как да снима не му трябва никаква програма.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-08-09 22:33

да бавен е.... да резултатите са в пъти по-добри от безплатното каноноско недоразумение....

други въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   28-08-09 22:35

да, за ваденето ме кефи, както казах още в началото, но има трески за дялане [smilie8] [smilie5] [smilie5]
rewer, аз лично работя с легален софтуер - за уточнение [cool] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   28-08-09 22:35

А който знае как да снима не му трябва никаква програма.

Мда, тия дето знаят да снимат си джиткат в JPEG направо, особено пък никонците с полу-божествените си камери...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   28-08-09 22:36

хахах, започна престрелката на тема конвертори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   28-08-09 22:37

петък е! кеф. а най готиното е че изобщо не чаткате що за програма е НХ... а така светът е някак по хубав[smilie18]
албиеро, странно, на мен кепчъра също ми идва с камерата, но заразлика от безплатният канонски софт е як. но наистина е ресурсоемък...всяко извършено действие го кашира все едно е отделей леър, а го помни до затваряне на файла, не само до сейването му. та си иска добър комп и доста рам. примерно с машина на наса или пентагона няма да има грижа...[smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-08-09 22:56

Компа на който беше инсталиран имаше 4 ядрен Xeon с вече не помня колко ГБ РАМ, САС дискове и т.н. Як уоркстейшън.

Явно кепчъра е безплатен с Д3/х.

А канонският и мен не ме кефи - факт! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-09 23:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   29-08-09 00:02

И с D300 бепе безплатен [smilie7]

Амиго, като ти трябва бързо пипане по файловете, Адобе Лайтрум -- всичко виждаш на мига и т.н. Абе WYSIWYG в пълна сила. Особено WYG! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако те устройва резултата, друго не ти трябва! Става и за каталогизиране [beer]

Друго, което си струва да пипнеш е DxO Optics.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: abyser   
Дата:   29-08-09 00:14

Amigo, трябва да пробваш оригиналния софт за RAW (RAF) на Фуджи - FUJIFILM Hyper-Utility 3, също комерсиален продукт. Да видиш какво значи дървен софтуер, тогава със сигурност ще оцениш високо Capture-a на Никон.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   29-08-09 00:29

Брей Никонци кво наскачаха на тема Канон, без никой да ги пита...

Иначе от опита ми с кепчъра мога да кажа, че е чудесен софт, на мен много ми харесва интерфейса и начина му на работа и дава чудесен резултат от файла накрая [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-08-09 00:47

dau май ще вземе да се конвертира в никонианец [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] [beer] [shtrak]

абе я ми кажете, моля, може ли да се отворят повече от 20 файла в тоя кепчър?! [smilie11] кавма ми, че не мога повече от 20, а аз искам направо там да си стоваря картата ссъс 140 имиджа - това възможно ли е?! [smilie11] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-08-09 01:18

Никой никого не кара насила [smilie7]
Това има, това се предлага, това се ползва...
Като не ти харесва никон - всеми си канон, там всичко е бързо и тупа-лупа ... става за ядене [smilie7]

Както знаете... няма пълно щастие [smilie7]

Лично за мен мога да кажа, че ако знаеш какво правиш... кепчъра не е толкова бавен и си върши чудесно работата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   29-08-09 01:28

Амиго това е най-малкото глупаво да обработваш 100 снимки директно от картата. За мен не си заслужава такава работа при все, че можеш да направиш бач процес на изббрани снимки от директорията или да си копираш дирекно настройките за всеки кадър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-08-09 01:31

А защо не смимате така, че да не се налага да обработвате?

Да вземем например мен...
Като преточа снимките на ПС ги отварям с фотошопа, пипна тук, пипна там, после виждам, че не стават по хубави, връщам оригиналния файл, дори не кропя ами си го оставам така, както съм го снимал.
Перфектен отвсякъде...

Та да се върнем на въпроса... защо не си улесните живота?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   29-08-09 09:20



....абе я ми кажете, моля, може ли да се отворят повече от 20 файла в тоя кепчър?!

[smilie18] [smilie18] [smilie10] хахахаха, това тотално осмисли темета! да ги ОТВОРИШ ЕДНОВРЕМЕННО за да ги какво?!? ако ти е за разглеждане - има си вю нх! а ако искаш да го правиш от картата зависиш от скороста на картата,четеца,както и на порта на който е вързан четеца...

твойта работа малко от задапаратното и тръгва драмата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »