Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 boni - a850
Автор: tjman   
Дата:   28-08-09 15:04

Хайде сръчкай ги да ти дадат едно такова тяло да си поиграеш с него и да споделиш впечатления ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-08-09 17:41

по интересен според мен е а550 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   28-08-09 18:12

Да, а550 ще е с новия Exmor-R, обещават да няма грам цветен шум.
А850 си е същата като 900, няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   28-08-09 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   28-08-09 18:25

Ами ще ги видим като дойдат, за сега не съм ги пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-08-09 18:48

CyberGene, това вероятно го разбра от коментарите на някои фенове във форума....

Най-големия келепир на сензорите с "обърнат" фотодиод е, че може да се отървеш напълно от микролещите и всички съпътстващи ги артефакти в изображението.

Това, че технологията го позволява, не значи, че ще е налично още в първото поколение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-09 19:18

Сайбър и грам шум да няма на исо 12800 А550 не си се минал с никона. Д700 е фул фрейм с много добър фокус и т.н. споко, снимай и се весели.

Взе ли вече Никоня?

А Ексмора по това дето пише данби ще е особенно подходящ за апарати тип Олимпус Е-Р1 т.е. с много малко разстояние между обектив аи матрицата - без огледало.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-08-09 19:20

Ами дано, дано... от всичките 'фотографски' фирми, Сони ми се струва най-подходяща за безогледален фотоапарат със сменяема оптика. Те са си башка луди....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   28-08-09 19:47

... и с чок много пари ...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   28-08-09 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   28-08-09 23:28

>CyberGene, това вероятно го разбра от >коментарите на някои фенове във форума....

Аз съм на същото мнение като cybergene и не съм го чел във форума а четох спецификация на сензора и възможните приложения

>Най-големия келепир на сензорите с "обърнат" >фотодиод е, че може да се отървеш напълно от >микролещите и всички съпътстващи ги артефакти >в изображението.

Е тия микро лещи що мислиш ги слагат? За да могат да хванат лъчите, които по принцип попадат върху електрониката

>Това, че технологията го позволява, не значи, >че ще е налично още в първото поколение.

Технологията го позволява, просто при големи матрици направата на сензора по този начин дава нищожно предимство


Както и да е, след някой друг месец ще видим прав ли съм или не съм :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-08-09 23:57

tjman, никъде в описанието на технологията не се твърди, че е подходяща само за малки сензори.

Тия микролещи ги слагат, защото.. позна -- светлочувствителния елемент не заема 100% от площа. А кусурите от наличието им са сериозни. Доста от форумните легенди (не само в този форум) относно разделителната способност и мегапикселите .. всъщност имат като виновник микролещите. (е, не само)

От приказките ти следва, че Сони, след като са направили DSLR сензор по тази технология, са изключително тъпи парчета. Дали? [smilie5]

Ако в А550 наистина има такъв сензор, няма да чакаме месеци.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-09 00:01

tjman "при големи матрици направата на сензора по този начин дава нищожно предимство"

Това е доста глуповато форумско твърдение.

Писах преди защо именно при големите сензори 35мм ползата от Exmor R е най-голяма и осезаема. Потърси със търсачката. ФФ апаратите в момента имат доста големи проблеми.

Замисли се, че Лайка пуснаха странен кроп, а не Фул Фрейм в М8. Олимпус дори с цената на зверски шум не щат да правят дори АПС-Ц сензор. Дали е случайно?

Нещата са малко по-сложни от махленските лафове "една дупчица пази сенкя на диода и дига шума". [beer]

ПП още един жокер - Олимпус оскъпиха всичките си обективи и ги правят с едно доста интересно оптично свойство. кое е то и защо така?



Публикацията е редактирана (29-08-09 00:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »