Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ! Карта ерор!
Автор: gogo   
Дата:   23-08-09 18:53

Здравейте,
Проблема е следния:

Снимах щастливо и доволно три дни в Пирин, но като опитах в къщи да изчета картата с рийдъра нещо засече... Върнах я във фотоапарата и след дълъг размисъл каза, че картата му е крива (карта ерор)...

Т.е. не я чете нито рийдъра, нито фотото. Опитах с друг рийдър - не става [smilie2]

Може ли някой да помогне ? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   23-08-09 18:56

кофти тръпка
пробвай онзи софтуер за възстановяване ако въобще картата се чете,
софтуера върви със сандиск картите
има го и по бананените плантации
image rescue май беше

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   23-08-09 19:50

RescuePRO Deluxe, малко късмет и търпение...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pafkataa   
Дата:   23-08-09 20:16

Здр. случва се ...
опитай с "CardRecovery" има я в нета.
Дори и да форматираш картата ,все нещо ще открие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   23-08-09 20:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogo   
Дата:   23-08-09 21:10

Картата е СД, снимките са джепеци...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   23-08-09 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogo   
Дата:   23-08-09 21:53

Пробвах с друга карта. Прочете я. Но тази, която ми трябва - не ще ! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cowboy   
Дата:   23-08-09 22:05

Имах същия проблем преди време.Изгубих по голяма част от снимките в картата.Бях я сложил в карт рийдер и на 1.73 гигабайта от 4 общо ми даде ерор.Пробвах с всякакви програми и не стана нищо.Най вероятно ти е гръмнала картата щом и апарата не я чете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogo   
Дата:   23-08-09 22:12

Ако я форматирам (по някакъв начин) ще може ли после с някоя програма да се възстановят снимките.. или поне част от тях ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   23-08-09 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-08-09 23:12

Обезателно ползвай картрийдър.
Изтегли си горните програмки и се пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zillius   
Дата:   24-08-09 00:35

Във връзка с възникналия проблем с картата на колегата и аз да се оплача нещо.Имам Канон 40Д и когато му сложа една от картите си (компакт флаш)и му задам да снима в JPEG ,не ми отброява снимките.Това е само на въпросния формат.Картата е 4 гига,когато сложа другата си карта 2 гига,всичко си отброява редовно.Според вас къде е причината за този проблем?Благодаря за отговорите![smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-08-09 00:54

Какво означава "не ми отброява снимките"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   24-08-09 01:04

не форматирай нищо

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-08-09 01:06

Само с цитираните програмки има някаква надежда за спасяване на файловете.
Не знам как ги правите тези номера, че да получите съобщение card error. Основно правило за в бъдеще трябва да ти бъде - след всяко запълване на картата (картите) след снимки, ако ще да е и до средата на картата - преточване на картата върху хард диск със кард рийдър и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО форматиране на картата в камерата!
Аз ползвам 10 карти - 4 компакт флаш - от 2 до 16 ГБ, 4 SD - 2 х 2 ГБ и 2 SDHC х 8 ГБ, и 2 xD карти. Досега за 5-6 години не съм имал нито един път проблем с четене на файлове. Картите ми са от най-различни производители - Сан Диск Екстрийм, Трансценд, PQI и Olympus. Просто спазвам стриктно горното правило.



Публикацията е редактирана (24-08-09 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zillius   
Дата:   24-08-09 09:00

Ами,когато поставя картата ми изписва определен брой снимки и след това като снимам,броя снимки не намалява ,а си стои един и същ.Иначе кадрите си се записват съвсем читаво на картата![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogo   
Дата:   25-08-09 07:50

Благодря на всички отзовали се! [smilie24]

Справих се с проблема. Лекарството беше Photo recovery.

Ето какво спасихме с дружни усилия http://picasaweb.google.com/gugyan/Pirin2009#

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victures   
Дата:   25-08-09 08:17

zillius, когато снимаш в jpeg броят на снимките е над 1000 а,дисплея на апарата не може да показва повече от 999 кадъра.Може би това е твоят проблем[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victures   
Дата:   25-08-09 08:23

Имам предвид че,2gb са ти 700-800 кадъра в jpeg а,4gb са около 1100 примерно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victures   
Дата:   25-08-09 08:28

А колкото до проблема на gogo Скот Келби го беше написал да не се запълват картите до дупка защото често дават грешки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zillius   
Дата:   25-08-09 15:25

Благодаря victures,за адекватния отговор.Действително си прав,вчера и аз до този извод стигнах след като поснимах и видях,че след известен брой кадри ,апарата си отброяваше снимките и всичко си беше ОК.Не се бях замислял за това обаче![smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   25-08-09 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   28-08-09 08:39

Ето още една много добра програма! Безплатна е,макар че ако някой иска може да направи дарение! Има два варианта да се свали.В единият я качваш на компютъра,а в другият само я взимаш за ползване! От 1760 снимки ми спаси 1640! Както си ги свалях и изведнъж всичко ми изчезна,картата ми се оказа празна!!!.Възстанових си каквото ми трябваше с тази програма!Горещо я препоръчвам!

http://www.recuva.com/


[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »