Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Иво Хаджимишев получава...
Автор: asahi   
Дата:   26-08-09 11:43

... статуетката на юбилейната 25-та Аполония в Созопол. Другите 2 статуетки получават БНТ и БНР.
(някой ми каза)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dessisslawa   
Дата:   26-08-09 12:03

И какво от това? То и без това Аполонията е мероприятие със затихващи функции. Жалко, идеята (за Аполония) е добра, но реализацията ...

Иначе, честно казано, аз харесвам голяма част от работите на И. Хаджимишев. Не знам защо в този форум е охулван толкова често.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: antidigital   
Дата:   26-08-09 12:23

Голяма работа.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirile   
Дата:   26-08-09 12:24

Аполон Токсофорос се казва наградата, но е странно защото нямам спомен да съм виждал Иво Хаджимишев на Аполония.

Деси,
съгласен съм, че е със затихващи функции, но пък успяват всяка година да я направят и винаги има неща, които не са изпускане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-08-09 12:56

нямам спомен да съм виждал Иво Хаджимишев на Аполония.


Ми то и Доган никой не го е виждал в парламента....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: c5   
Дата:   26-08-09 13:13

ei 4e ste mi pi4ove vsi4kite - SLADURI !!!
AIDE DS SI POPLIUEM NA VOLIA, AMA DRUJNO....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   26-08-09 15:48

Заслужава. А е охулван често, защото българинът не търпи капацитетите и ако някой се издигне...знаете какво. Обидно ми е, че по света не са и чували нито за българската музика, нито за българска литература, нито за българското изобразително изкуство (споменават, разбира се, по-скоро като куриоз, че Папазов и Кристо са по произход българи, но само "по произход"). Причините са, че ние не сме си популяризирали авторите достатъчно, че сме им пречели да се популаризират, че сме омаловажавали техните успехи в чужбина, ако някой ототтатък ни попита и т. н. Това го беше забелязал на времето още Емилиян Станев - сега не ме питайте "кой беше тоя Емилиан Станев". Та Честито на един от най-големите наши фотографи!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-08-09 15:59

българинът не търпи капацитетите и ако някой се издигне...знаете какво

Мдаа.. а типична друга българска черта е, ако кажеш, че не харесваш някого или нещо, тези които го харесват, да излязат с редовното клише "завижда, комплексар, селяк" и т.н.

Та нека не се съдим за предпочитанията си...



Публикацията е редактирана (26-08-09 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   26-08-09 16:22

Ама разбира се, не става въпрос за свободата на лично мнение и изказването му, за друго ставаше въпрос. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalingo27   
Дата:   26-08-09 16:45

[smile] Дааааа geokar , но един от известните бг принципи е: ,,Най мразим да мислим''.......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   26-08-09 16:45

Кене,

Тия дни пак минах през изложбата на архива Гипсън в Етнографския музей, и видях, че си е написано с п. И в плаката, и в самата анотация в началото на експозиция.

[smilie3]

Чудех се къде ли остана онази тема да те светна, но реших, че може и тук.

***

От созополци съм чувала, че много мразели Аполонията. Само чакали да се разотиде тълпата от софиянци, та да си гледат кефа.

Някои сме били и на първата Аполония, не и след петата-шестата, не за друго, просто по това време в Созопол имаше някога най-малко тълпа.
Имаше и страхотни циркови представления - то май и другаде на цирк не съм била.
[smilie3]

Нима е със затихващи функции? Тазгодишният плакат поне е доста свеж.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-08-09 16:50

Не става въпрос за друго. Точно за обвинения в хулене и плюене става въпрос.

Ето, ти искаш творчеството на Хаджимишев да се популяризира навън.
Аз пък не искам хората да гледат това от линка, докато ние ги навиваме, че гледат най-доброто от БГ:

http://www.hadjimishev.com/



Не може един сайт струващ 2 лева, да популяризира нещо навън. Неуважително е към аудиторията. Проумее ли го това старата генерация, поне ще си взима наградите за цялостно творчество с чест.

Нито му завиждам, нито е нещо лично, нито пък имам някакви засегнати интереси. Просто не ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   26-08-09 17:00

Пак повтарям - за други работи става въпрос, даже не става въпрос за самия Хаджимишев в постинга ми (аз лично го харесвам, но това не променя нещата). Когато са творяли Владигеров и Пипков, не е имало сайтове и интернет, когато са творяли Елин Пелин и Йовков, не е имало и компютри. Ама само ние си ги знаем - то толкова си ги и знаем, де, ама нейсе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-08-09 17:04

Автор: geokar
Дата: 26-08-09 17:00

Пак повтарям - за други работи става въпрос



е кажи де, за какви други работи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-08-09 17:04

Добре де, предавам се. Кажи за какво става въпрос в това...



Автор: geokar
Дата: 26-08-09 15:48

Заслужава. А е охулван често, защото българинът не търпи капацитетите и ако някой се издигне...знаете какво.



Причините са, че ние не сме си популяризирали авторите достатъчно, че сме им пречели да се популаризират, че сме омаловажавали техните успехи в чужбина, ако някой ототтатък ни попита и т. н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   26-08-09 17:05

хахаха, кайзере[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-08-09 17:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalingo27   
Дата:   26-08-09 17:07

[smile] geokar В диалогичното пространство , най активни са монологичните личности, иначе казано,, Оти се хабиш като, че ти мине!'' [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cgmirchev   
Дата:   26-08-09 17:15

Точно от такива спорове Радичков не стана - нобелист - давайте в тоя дух!!!!
И има термина "българска работа".


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirile   
Дата:   26-08-09 17:27

Ц5, Геокар,
не оплювам Иво Хаджимишев, но просто наградата на Аполония в началото я даваха на творци, които са участвали на фестивала, изнесли са го гърба си както се казва. [smile]
Та за това ми е малко странно.

А сега гледам, че и на сайта са променили инфото за наградата: От 1999 Фондация Аполония присъжда наградата АПОЛОН ТОКСОФОРОС за изключителен принос в развитието на българската култура и представянето й зад граница.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   26-08-09 17:33

http://www.apollonia.bg/bg/awards/view/13


Тая снимка много артъ :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   26-08-09 17:42

нещо не ме кефат снимките на господина,
явно някакви други приноси и заслуги има
жив и здрав да е да столети

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   26-08-09 17:54

dessisslawa: Иначе, честно казано, аз харесвам голяма част от работите на И. Хаджимишев. Не знам защо в този форум е охулван толкова често. - Ами защо, както казваше Карлсон, от чиста злобичка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   26-08-09 18:28

втор: CanoniO
Дата: 26-08-09 16:50

Не става въпрос за друго. Точно за обвинения в хулене и плюене става въпрос.

Ето, ти искаш творчеството на Хаджимишев да се популяризира навън.
Аз пък не искам хората да гледат това от линка, докато ние ги навиваме, че гледат най-доброто от БГ:

http://www.hadjimishev.com/



Не може един сайт струващ 2 лева, да популяризира нещо навън. Неуважително е към аудиторията. Проумее ли го това старата генерация, поне ще си взима наградите за цялостно творчество с чест.

Нито му завиждам, нито е нещо лично, нито пък имам някакви засегнати интереси. Просто не ме кефи.



По-точно от това трудно може да бъде казано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   26-08-09 18:32

И не виждам защо тук се говори така, като че ли в 21-ви век е задължение на държавата и народа да се популяризира навън даден фотограф. Живеем в свят, в който качествените кадри се разпространяват със скоростта на светлината, редакторите на списания и организаторите на големите музеи ползват всички тези източници.
Не живеем в 70-та година, никой няма да ви спре да представяте кадрите си. Да не би министерство на културата да е лансирало Борисов във ВОГ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »