Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за е bay .
Автор: канювигй   
Дата:   25-08-09 12:28

Ще си поръчвам апарат от Япония. Апарата е в перфектна състояние-на 260 сработвания с грип, продавача е с поуер селър като се съгласи да напише около 200 долара.
Аз ще трябва да платя около 20 процента върху
( тези 200 долара + шипинга ) .
По този начин би трябвало всичко да е наред пред митницата. Благодаря за мнението ви.
Притно!
Поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   25-08-09 12:31

ДДС + мито :) пробвай английски/немски ебай

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   25-08-09 12:34

Къде е въпросът в темата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   25-08-09 12:34

Ще си поръчвам апарат от Япония.
Обявената цена е 650 долара за апарат ,която аз ще платя .Апарата е в перфектна състояние,много малко използван на 260 сработвания с грип, продавача е поуер селър като се съгласи да напише обявена цена около 200 долара.Аз ще трябва да платя около 20 процента върху ( тези 200 долара + шипинга ) преди да си взема апарата.
По този начин би трябвало всичко да е наред пред митницата. Благодаря за мнението ви.
Притно!
Поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   25-08-09 12:35

принципно да, само че виж дали застраховката не е върху тези $200, защото някой от Бг митницата може да си го хареса, и в такъв случай получаваш $200...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   25-08-09 12:36

Как да проверя ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   25-08-09 12:37

Щом е написано 200 долара значи застраховката би трябвало да е за 200 долара а не за 650.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   25-08-09 12:40

Единственото известно ми място, където става този номер със застраховка на реална стойност и деклариране на по-ниска е Хонк Конг

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   25-08-09 12:55

далеч ако пише from hong kong :)

че да няма после а що ми е менте/реплика или т.н. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   25-08-09 13:07

Младежи питам точно конкретно и ясно за данъците и пред митница. И какво да им напиша съответно за застраховка.
Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   25-08-09 13:09

така е ако е по малко написано застраховката няма да е пълна и тогава кофти

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-09 13:13

profusion защо така? Аз по-добро място за пазар от хонк конг не знам. Ти знаеш ли?

Поне то там нещата дето се купуват обикновенно са на супер цени и са с по-добър произход от тия дето продават в БГ магазините.(т.е. Японски не Малайзия или Тайланд)

Ти си знаеш де. Интересно ми на какво се дължи недоверието ти.

ПП Ами ако могат да ти го застраховат на реална цена. Какво да им пишеш друго?



Публикацията е редактирана (25-08-09 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   25-08-09 13:18

значи за апарати незнам но примерно качествени слушалки и подобни техники на известни марки имат дубликати именно от там, тоест на ниска цена но вообще не са това което очакваш: пример слушалки Босе, Банг§олуфсен, синхайзер и т.н.
попадал съм и на фейкове на много други техники и все фром чина и хонгконг!

трябва да е много предпазлив човек що се касае за не малка сума!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   25-08-09 13:22

залагам повече на хора които продават неща, имат реални снимки (не сток) на стоката и са първи собственици!

понякога точно пауър селърите са магазини препродаващи неща дето и те не са тествали свястно....

но всичко е относително! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-09 13:30

ами преценяваш си.

Има си репутация на продавачите и когато пазариш от Ягодките козметика - тяхния рейтинг е по-висок от амазон. По добри продукти и по-добри цени, по добро обслужване.

От DX като пазариш е ясно че 90% са имитации и ментета. Обаче пак има рейтинги ревюта, четеш и преценяваш - дали искаш адаптер от сони за 150 лева или за 15 лева от Seagull и двата работят, китайския няма защита ама тя и не ти трябва понякога.

От и-бей си четеш за всеки трговец за подобни стоки за товйта страна как се справят и си решаваш.

Има рейтинги и ревюта пре много ако си умен потребител четеш и решаваш дали си струва риска.

Има неприятни неща от китай/хонк конг гаранцията е китайска, не важи в Европа. Ако караш с голямата торба най-вероятно ще купиш някое менте или нещо счупено и такива неща ама най-вероятно сам си си виновен. Е виж че и в щатите има USPhoto или каквито бяха измекяри дето продават китайски стоки незаконен внос без пълна окомплектовка ...това че са американци не ги прави по-добри.

Такива неща. Ама за определени изделия и покупки хонк конг е най-добрия избор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   25-08-09 15:28

Съвет за БГ митници: Декларирай си стоката на пълната цена и съответно застраховка. Ако се случи нещо по шипинга си напълно застрахован. Като дойде на митница ще ти струва само 20-30 лева. Митничаря сам ще ти предложи да не плащаш ДДС и мито и ще ти даде съвет другия път да го декларираш на по-ниска стойност. Ако го застраховаш на по-ниска стойност може да се наложи да си платиш върху нея ДДС-то и митото и пак 20-30 лева за митничаря за да си затвори очите. Ти си прави извод кое е по-добре [smilie5] Личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   25-08-09 15:36

Има разлика между сумата за която е застрахована пратката и стойността и. Сумата за застраховка касае превозвача и по принцип не се обявява в митницата.
Съществува обаче един друг проблем. Ако обявената стойност на фотоапарата е много ниска и митничарите се формализират може да не ти я признаят и тогава ще имаш доста проблеми.
За мен с токъв тип претки вариянтите са по скоро такива:
или си обявяваш цялата стойност и плащаш мито + ДДС.
или изпращача пише, че пратката съдържа играчка/подарък, обявява минимална сума /под 50 USD/ и минаваш без митница. Това работи безотказн окогато пратката е пусната с нормална поща а не с куриер. В този случай обаче е добре продавача да ти застрахова пратката за пълната и стойност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jijix   
Дата:   25-08-09 16:18

митница гледа както обявената сума, така и застраховката. Вие да не мислите че те са идиоти и за 1-ви път минават еди какви си стоки през тях? Обявиш ли по висока застрахователна сума ще си платиш мито върху нея като поп. Че може и пратката да ти отворят за физически контрол ако се заядат и тогава пак кофти.
Принципно това с митничарите и затварянето на очички вървеше много до преди няколко месеца, но последните 2-3 месеца (дали за ги набръчкали нещо или ги е шубе в момента) все по рядко някой се съгласява да клъвне зрънце за да минеш метър. Поне за дребни неща не щат в момента.
Другото което е важно, гледай да не ти я пращат по куриер чийто представил тук са нашите пощи! В този случай вероятността да изгориш нараства многократно, особенно ако си застраховал на ниска сума или нямаш застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   25-08-09 16:23

днес получих радар детектор за колата ot usa.. стойността му беше 59$ + 25$ доставка.. накараха ме да им принтирам paypal statement-a, за да се уверят, че цената е наистина такава!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   25-08-09 16:42

абе стига с тия 50 долара. Необлаганата сума е 100 евро, ако не и повече. Получавал съм от щатите неща за 102 $ и за 220$ директно, без никакви митници.



Публикацията е редактирана (25-08-09 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   25-08-09 16:57

необлагаемата сума е 150 евро, под 50 евро го получаваш директно у дома си.. между 50 и 150 евро отиваш да попълниш митническа декларация, за да ти вземат 20тина лева.. над 150 евро дължиш ддс (евентуално и мито).. в случая са се усъмнили, че цената е реална, затова ме викаха на митническото гише, което е в пощата. след показаване на пейпал разпечатката веднага удариха печата "без мито" и си отнесох пакета



Публикацията е редактирана (25-08-09 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shinji   
Дата:   25-08-09 16:58

Дигитални апарати нямат мито.. само ДДС. Само лентови имат и мито. Както и обективи имат също мито.

От магазин(юрдическо) може поръчваш до 150евро (без доставка). Иначе е 50евро.



Публикацията е редактирана (25-08-09 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   25-08-09 17:03

която и от двете страни да е ЮЛ е 150 евро

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-08-09 17:06

Ето една статия по въпроса. Доста добре е обяснено и указано за какви необлагаеми суми става въпрос [smilie24] Статията


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   25-08-09 17:23

Получавал съм пратки от Щатите и Австралия, в които е пишело, че стоката е "втора употреба", което си беше така. В единия случай със, в другия без застраховка. В случая с Щатите застрахователната цена беше вписана в същия документ, в който пратката беше обявена като подарък и никой не ми е правил никакъв проблем. Дори да е подърак (от близък или роднина) една пратка, тя винаги има застрахователна стойност. Освен това, всички притеснения и приказки за това как щели да си я харесат някъде по трасето отпадат, когато пратката е с трекинг номер. Имах закъснение на една пратка и с американеца проследихме по номера буквално до минута къде е бил пакета, кога е пристигнала и кога е напуснала съответното депо - и в Щатите, и в България. Тук по номера можеш да проследиш всичко от централна разпределителна във Враждебна, до локалния ти пощенски клон и всичко по дати и часове.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »