Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете ми моля за избор
Автор: kukuipipi   
Дата:   25-08-09 12:01

Моля за помощ, от скоро със съпруга ми се запалихме по фотографията / аматьори сме и двамата /, искаме да си купиме фотоапарат и сме отделили около 500лв. Много пътуваме и искаме да снимаме както пейзажи и птици, така и цветенца и насекоми, както разбира се и нашата малка дъщеричка. Ровихме се из нета и вече имам няколко набелязани, но бх искала да не влияя на вашите предложения. Изискванията ни са , апарата да има ръчни настройки, тъй като ни се иска да експериментираме и май от този апарат ще зависи дали ще продължиме с тази краста [shtrak] [smilie19] . Предварително благодаря на всички за предложенията, коментарите и насоките.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   25-08-09 12:22

-> Canon PowerShot SX120 IS - Цена: 499.00 лв. с ДДС

Все пак, ако решите да дадете още някой лефф... бих препоръчал:
-> Panasonic Lumix DMC-FZ28 - Цена: 699.00 лв. с ДДС



Публикацията е редактирана (25-08-09 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   25-08-09 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 13:32

Не съм била само аз все пак. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-09 13:40

Един път "запалите" ли се, няма спиране [smile]
Преди около месец и половина си купих никон р90, а вече все по-често се оглеждам за огледално-рефлексни никони. Ако имам възможност, веднага бих си купил Д5000 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kukuipipi   
Дата:   25-08-09 13:54

deneb_rigelби ли споделил с кой модел се "зариби" и ако не е проблем за каква сума успя да го намериш, притеснението ми при апаратите втора ръка е че съм аматьор и определено не съм наясно къде да гледам за дефекти, то не че съм застрахована , като купя нов, разбира се...

бюджета, разбира се е относителен, за това и написах около, разбира се, че ако има нещо което много си заслужава и е + /50-100лв/, ще направиме компромис, но все пак трябва да дам ориентировъчна цена

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todor_bb   
Дата:   25-08-09 14:27

за 500лв трудно да намерите читав DSLR с обектив. за хора, които не са се занимавали с фотография, е по-добре да се започне със сапунерка, ето едно интересно предложение от колегата Гъци, преди месец се похвали че си го е купил от техномаркет, така че на практика апарата си е нов: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=295475&t=295475&phorum_uriauth=
и моя съвет е да си купите апарат с литиева батерия, иначе ще трябва да купувате допълнително зарядно с батерии, които не могат да се дозареждат, а трябва да чакате да се изтощят и ще ви скъсат нервите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   25-08-09 14:30

и моя съвет е да си купите апарат с литиева батерия, иначе ще трябва да купувате допълнително зарядно с батерии, които не могат да се дозареждат, а трябва да чакате да се изтощят и ще ви скъсат нервите. [smilie24]

Както в момента аз си късам нервите. Батерийте не се дозареждат[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   25-08-09 14:32

помня, че моето добро, старо Фуджи S5700 имаше функция дисчардж...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kukuipipi   
Дата:   25-08-09 15:11

Имаме си и зарядно и поне 10 зарядни батерии, така че този вариант при нас е за предпочитане, а и още повече че имаме навика да ходиме на места без ток за по 10-14 дни и този вариант напълно ни устройва.[smilie5]
Значи DSLR го изключваме и приемам други предложения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   25-08-09 15:33

Това също не са чак толкова лошо предложения www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=4773&show=additional#slides-pane-1 и това www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=4722&show=additional#slides-pane-2 и това test.photosynthesis.bg/offer/100188000002.html аз лично ползвам Fuji и съм доволен но това си е лично мое мнение [smile] А иначе за тези пари избора е малко труден но към 700лв-800лв нещата се променят .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   25-08-09 15:44

Panasonic Lumix DMC-FZ28 макар да е малко над определения ви бюджет е добро решение има прилично приближение за снимане на птици и позволява някои ръчни настройки. Освен това е прекрасен фотоапарат.
Проблема, е че няколко месеца след като го купих и аз взех да се оглеждам за DSLR

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bilbobaggins   
Дата:   25-08-09 15:54

FZ50 от базара, точно в бюджета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   25-08-09 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   25-08-09 16:32

Я вижте тук:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=295608&t=295608&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   25-08-09 16:38

vzima6 canon 300D za okolo 350lv i staria EF 70-210 F4 za okolo 200 i nqma6 griji [smilie24]

na men purvata mi sapunerka be6e nikon coolpix S210 super aparat4e e sega sam s nikon F5 i F60



(sajelqvam za latinicata no pi6a ot drug komp i tuka nqma kirilica [smilie19] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Fellow   
Дата:   25-08-09 17:12

За пътуване и туризъм според мене най-добре е човек да започне или с някой ултразуум или с така наречените травъл зуум. Тук има сравнение между няколко актуални модела:

http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/


Вчера купих на дъщеря си Samsung WB500 за 515лв от Метро. Заслужава си парите. Започва от 24мм, а в дългия си край е неочаквано остър. Тук във форума има ревю и тестови снимки.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=41


Освен това е компактен и стартира бързо. Корпусът му е метален.
Панасониците са по скъпи. Единствено Panasonic DMC-TZ5 влиза в този ценови диапазон, но е почти изчерпан в търг. мрежа.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=25

Успех в избора.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kukuipipi   
Дата:   28-08-09 09:17

Благодаря на всички за предложенията, май се спряхме на два варианта, бихте ли ми дали съвет според вас кой апарат е по-добър и защо. В никакъв случай не искам да предизвиквам спорове, сигурна съм, че и двата модела си имат и плюсове и минуси.Ще съм Ви безкрайно благодарна, тъй като в началото на сл. седмица ще го вземем [beer] . Ето ги:

Nikon Coolpix L100

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=4722&show=additional#slides-pane-1


Canon PowerShot SX120 IS

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=5460&show=additional



Публикацията е редактирана (28-08-09 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kukuipipi   
Дата:   28-08-09 15:59

Моля помагайте спешно е, днес трябва да го вземем....[smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »