Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем:Никона не иска да фокусира
Автор: alpinab   
Дата:   25-08-09 11:16

Здравейте , Д90-тката която е почти нова т.е. на не повече от 500 1000 кадъра се появи следното, включвам я и неиска да фокуса въпреки, че е поставена на автофокус както и обектива. Обектива е китовия 18-135 както се продава и както съм го купил. Никога не е изпускан. Оправя се само като го изключа изчакам малко и го включа наново.

Дали проблема е в тялото или в обектива и дали да го занеса за гаранция, защото в нашата смотана страна ще ми кажат,че нищо му няма и си работи нормално.

Някой съвет нещо? Не е проблем за умиране но дразни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hristov2256   
Дата:   25-08-09 11:19

Друг обектив имаш ли? Ако имаш сложи го на тялото и пробвай да фокусираш. Пък ако нямаш, отиди до някой магазин за обективи и пробвай някой. Да не ти е замърсен нещо, почисти го. За това се сещам аз. Гаранцията не беше ли в Гърция?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alpinab   
Дата:   25-08-09 11:23

Не е мръсен, обектива както е монтиран на тялото не е свалян , винаги е носен в чантичка и доста пазен когато е снимано с него.

Нямам друг обектив.


Гаранцията е от Никон България и би трябвало да си има сервиз в България.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-08-09 11:23

Автор: hristov2256
Дата: 25-08-09 11:19

Друг обектив имаш ли? Ако имаш сложи го на тялото и пробвай да фокусираш. Пък ако нямаш, отиди до някой магазин за обективи и пробвай някой. Да не ти е замърсен нещо, почисти го. За това се сещам аз. Гаранцията не беше ли в Гърция?

Гаранцията вече е в БГ. Относно пробата с другия обектив - умна идея. Относно почистването - тук е неуместно да се ползват контактни спрейове, така че механично ще трябва. Ама и със шкурка, колкото и да е ситна, пак не става. Става с гумичка, от тези за триене. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chocho1974   
Дата:   25-08-09 11:26

Най-доброто, което можеш да направиш е да отидеш в най-близкия магазин и да го пробваш с друг обектив. Така поне ще имаме яснота откъде идва проблема[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-09 11:28

От сервиза на Никон са много учитиви хора намира се на цар Борис ІІІ, зад колежа по мениджмънт и маркетинг.
Отиди при тях няма смисъл от такива изпълнения, очевидно знаеш кога един апарат фокусира / не фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   25-08-09 11:28

Често ли го прави т'ва? Моя д60 с китака веднъж ми потвърди фокус, когато ясно се виждаше, че няма такъв, няколко пъти натисках на половина и сменях разтояния и зумове, но апарата твърдеше, че е на фокус при пълна липса на такъв. Беше на режим Портрет но втори път не ми се е случвало, така и не разбрах причината за това явление.
Дано да ти се оправи машинката лесно![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-08-09 12:08

Тука има няква грешка...
Постулат 1: Никоните никога нямат проблеми с фокуса.
Постулат 2: Никоните винаги фокусират точно и мигновенно.
Постулат 3 (частен вариант): Ако Никона е на Нейви, "никога" от П1 се заменя със "за вечни времена", а скороста и точноста на фокуса от П2 се умножават по 6 на степен 12та.
Невъзможен вариант: Вие имате проблеми с фокусирането с Никон- виж П1 или прочети следствието.
Следствие: Ако си купите Никон, винаги ще можете да фокусирате и фокуса ще бъде на място. Ако това не е така, уверете се че наистина сте си купили Никон (проверете надписа, обикновенно се намира на челото на тялото, под вградената светкавица ако апаратът ви има такава)
Ако все пак фокусирането е малко по-бавно, проверете дали не ползвате обектив Сигма. Внимание! По-бавен фокус с обектив Сигма е възможен дори ако обектива е Сигма 50/1.4 като този на Нейви, но в този случай остротата на изображенивто се увеличава в геометрична прогресия, правопропорционално на забавянето на фокуса.
Ако по някаква случайност снимате със САМИЯТ ОБЕКТИВ на Нейви, важат правилата за умножение от П3.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: platinum   
Дата:   25-08-09 12:13

Китовият 18-135 си има проблеми с фокуса. Интернет е пълен с описани автофокусни проблеми с тоя пластмасов обектив. Ако има гаранция използвай я.[smilie24]

http://www.fixya.com/support/t281724-nikon_auto_focus_problem_18_135_kit




Публикацията е редактирана (25-08-09 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   25-08-09 12:36

Платинум е прав, аз също имах такъв обектив и понякога имах проблеми с фокусирането, а и често ми изписваше, че няма сложен обектив... като го притегна малко към тялото, обикновено се оправяше. Може би наистина имат проблеми от пластмасовия байонет - опитай да го притегнеш по-плътно и виж дали ще се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   27-08-09 21:51

plasmasov baionet=problemi



izvinqvam se za latinicata no pi6a ot drug komp a tuka nqma kirilica i ne davat da sloja foneti4na...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nikov   
Дата:   28-08-09 13:18

Почисти контакторите на обектива и тялото с R-10 /продават го в магазини Конрат/ клечка с памук напоена от течноста. Внимавай и недей да пръскаш със спрея за да не окъпеш матрицата . Имах подобен проблем с чисто нов D300 и 70-200 VR. Успех.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »