Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при покупка за начинаещ
Автор: nemezis73   
Дата:   24-08-09 17:50

Здравейте.Въпросите (колкото глупави и странни да ви се сторят)[smile] са зададени от абсолютен лаик в тази област.Нуждая се от покупка на някакво фото.Досега съм имал и ползвал само сапунерки.Ще се ползва предимно за снимки в природата(без комерсиална цел)да става за снимане на по-далечни обекти без това да влияе на качеството на снимките.Впоследствие към него да се закупят и допълнителни обективи.Добри отзиви чувам за никон Д80 и още по-добри за канон 40д бюджетът който съм определил е някъде 1000-2000лв.Може някои неща и на старо.Приемам всякакви съвети и наставления.Желателно е да има и някакво упътване или меню на български иначе ще го гледам доста "умно"кое за какво е[smile] благодаря ви предварително.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   24-08-09 18:13

Въпрос:
"Досистемниятадминистратор:Скапамисешпацията,какводаправя?"
Отговор:
" - На_напредналия_потребител_шпация_не_му_трябва! "

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nemezis73   
Дата:   24-08-09 18:23

Хмм.Струва ми се рано за [smilie21] [smilie21] но май за някой не е.

>

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   24-08-09 18:24

Най-евтиния си земи... ще ти върши перфектна работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nemezis73   
Дата:   24-08-09 18:30

Принципно бягам от най евтиното.Не искам да е нещо което да го купувам и правя през ден.[smilie3] Но все пак благодаря за съвата.пак е нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: santoli   
Дата:   24-08-09 18:33

Това е само мое мнение, но няма да никак да сбъркаш и ако вземеш по-старо тяло в същия клас и инвестираш спестеното в 2 по-качествени обектива. За начинаещ един 20D или 30D ще бъде повече от достатъчно и можеш да намериш добре гледани бройки на половината от цената на 40D или съотвения Никон.

edit: А изпреварили са ме :)



Публикацията е редактирана (24-08-09 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   24-08-09 18:41

"Най-евтиния" не означава "най-лошия". След като си, както казваш "любител", най-евтиния (с най-малко функции) ще ти върши перфектна работа. Няма смисъл да даваш пари са по-скъпо тяло от по-висок клас, като няма да му ползваш всички допълнителни функции спрямо по-евтиното.
Все едно да си купиш джип 4х4 и до ходиш с него до работа...
Идеята на Сантоли също не е лоша. д40 или д60 с един китов обектив ще са ти екстра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Satir   
Дата:   24-08-09 18:51

Здравей. Скоро бях пуснал подобна тема. Незнам до колко ще ти е от полза, но ето темата https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1058795&t=1058795


Аз лично за момента съм се спрял на варианта Д80+16-85, но колебанието продължава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Orlin   
Дата:   24-08-09 19:23

ДСЛР ще ти е от полза само ако искаш повече от "някакво фото" и смяташ да правиш повече от снимки за спомен.

В момента в който го вземеш ще имаш два проблема:
- разходите едва сега започват
- снимките които правиш със закупеното за 1000-2000 лева са доста по зле от досегашните със сапунерките.

И двата проблема имат решение, но не се знае дали ти е нужно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   24-08-09 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   24-08-09 20:56

Много интересно , как е така се копуват апарати за 2000лв. е така за снимане [smilie11] . А иначе определено това http://test.photosynthesis.bg/offer/280104000049.html е просто невероятно за парите си. А наистина проблемите ти тепърва започват със закопуването на ДСЛР . То не са чанти , обективи , филтри . А за общата маса да не говорим и като се почне едно сменяне на обективи . Но все пак едно старо тяло Никон Д60 от базара и един обектив 18-105мм като този http://test.photosynthesis.bg/offer/211803075001.html и даже и 1500лв. са ти МНОГО ! [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-09 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nemezis73   
Дата:   25-08-09 09:49

Колкото и абсурдно да звучи наистина имам джип 4по4 и ходя с него на работа[smile] (е и на други места)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nemezis73   
Дата:   25-08-09 09:54

Получих много полезни съвети и мнения.Благодаря на всички.Като имам въпроси относно фотографията(а те със сигурност няма да са малко[smile] )ще ги задавам тук.Хубав форум [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »