Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за критика
Автор: forski   
Дата:   24-08-09 12:24

Здравейте колеги,моля за мнение и критика(градивна) от ваша страна относно тази снимка[smile]

https://photo-forum.net/i/1164687


Приемам всякакви мнения и коментари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: forski   
Дата:   24-08-09 12:25

https://photo-forum.net/i/1164687

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   24-08-09 12:27

най-голямата критика... пускайки такава тема спри снимката от гласуване ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: forski   
Дата:   24-08-09 12:30

[smilie24] готово !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-09 12:40

Любим цитат от Скот Келби:

"I'll never forget the time I was doing a Q&A session for professional photographers. The other instructor was legendary National Geographic photographer Joe McNally. A man in the crowd asked Joe, "Can you really only shoot at dawn and dusk?" Joe quietly took his tripod and beat that man to death. Okay, that's an exaggeration, but ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: forski   
Дата:   24-08-09 12:46

Това е О.К. но по стечение на обстоятелствата бяхме там в най големия пек !!!То всъщност снимката е правена около 09:30-10:30ч.не помня вече но беше преди обед.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-09 12:52

Виж сега и на мен ми се случва да ходя на планина, обикновено си с група, която често не се интересува от фотографските ти въжделения. Няма начин, да се съчетаят двете неща. Ако искаш страхотни пейзажи ставаш сутрин рано/вечер преди залез, на мястото което си набелязал и снимаш.
Нямаш разработени близък и далечен план. Нямаш обект, който да привлече вниманието.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   24-08-09 15:08

Напълно съм съгласен с тезата, че най-хубави пейзажи се правят на изгрев и залез - тогава светлината е особена, а и сенките са много по-изразителни.
Но, има едно но - има места, особено зимата, където не можеш просто така да отидеш по никое време, защото планината може да е много опасна. Така че, добри пейзажи могат да станат и в по-нормални часове, ако си просто любител, а не си самоубиец-маниак.
Това горното, като защита на автора, защото и аз често съм в такива ситуации....

Относно качествата на снимката, като такава -прилична експонация с леко прегаряне. EV -1/3 може би щеше да е по-добре.
За композицията - didesignbg е казал каквото трябва.

Като цяло - имаш много по-добри снимки на профила от тази.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   24-08-09 19:18

ама много се оправдавате. От оправдания никой не се интересува, гледа се крайния резултат - а той не става.
Освен другото, много е прегоряло, трябваше да компенсираш малко експонацията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-08-09 19:25

Супер е,може би мъничко по-малко мебе :)
И малко по добра пост обработка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nice   
Дата:   24-08-09 20:39

спод мен ти е нужен обект на преден план да зажърши.... това което показваш е само здния план... (не лош) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   24-08-09 20:53

Според мен си нанюхал мястото и гледката, но не си оцелил ъгъла за заснимане. При мен (а и при повечето предполагам) стоят така нещата - виждам красива гледка и търся възможно най-добрия ъгъл за снимка, рядко се получава добра (дума да не става за отлична) и ако е възможно се връщам пак и пак докато стане. Знам че е там, виждам го, трябва да го запечатам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   24-08-09 21:02

Бих я обърнала в чернобяло.
Така е доста банална, пък и наистина има нужда от допълнителна обработка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   25-08-09 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: forski   
Дата:   25-08-09 08:58

Ми тя целта на темата не е да гласувате за снимката колеги [smile]
За предния план съм съгласен но то там няма нищо,няма камък,няма дърво,една гола поляна и сняг.Може би ако се бях дръпнал малко назад щях да хвана пътя и следите на верижната машина която ни вози,те даже се виждат малко в ъгъла на снимката[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   25-08-09 14:20

Колега, търсене му е майката. Никъде не е казано, че на пътеката требе да се намира "кадъра" - малко у лево, у десно па туковиж излезнал.

Правил съм си и аз подобни експерименти зимата и ето резултата. Не че снимките са нещо, кой знае кво, но се опитах малко да разчупя нещата (абе чиста лигавня).


http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v184/142/16/782654381/n782654381_259164_9035.jpg




http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v184/142/16/782654381/n782654381_259165_9330.jpg



Понеже нямаше нищо интересно в небето, вкарах повече сняг в кадъра. Тез навявания бяха доста плитки и за да ги "оголемя" и да не стоят като драскотинки в кадъра използвах широкоъгълен обектив, легнах на "земята" и се приближих максимално до тях, та да не ми дребнеят. И на края за да е гаврата пълна извъртях хоризонта.

Това го давам не като пример за добре свършена работа, а просто като експеримент.

Надявам се да съм ти бил полезен и следващия път опитай с различни кадрирания и гледни точки, може да има по-добър резултат.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: forski   
Дата:   25-08-09 14:53

Хубави са снимките колега,всеки коментар и съвет са ми от полза [smilie24]

Благодарско!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »