Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 вашите петъчно-13 сесии?
Автор: profusion   
Дата:   24-08-09 01:58

и малко петъчно да питам за вашите сесии където тотално са се провалили или са станали за смех [smilie18] предполагам че имате много повече опит, ето моята от онич ден:

Викам си аз ще идя да се изтапана на копчетата да поснимам малко гълаби с моя нов 55-200 вр, сядам доволно настанявам се и почвам да оглеждам....след няколко 20-30 кадъра се пляскам по челото....всичките ми гълъби в полет не на фокус щото блендата ми чко отворена като царски порти [smilie5] и докъто си цъкам настройките един гълъбец най самодоволно ми се изачка на ...ентусиазма...така де раменцето! [smilie18]

ей 5см и щеше да улуче никоняка ми прилоша ми [smilie18] , връцнах се и сесиията ми завурши с нито един свесен кадър [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-08-09 09:15

Toва което си спомням на прима виста като най-фрапиращо- фотосесия на 1600исо заради непогледнати настройки... фотосесия в студио с включен стабилизатор който незнайно защо се влияе негативно от радиостабилизатора и вместо да стабилизира яко маже. И двете обаче не бяха прецакани така че да се окажат в коша... ако позволиш обаче да се споменават случаи в които започват снимките а батерията я няма или пък картата то темата ще се напълни много бързо с хора изкачили голям връх и установили липсата на батерия или карта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-08-09 09:39

Моят най-идиотски случай е с незакачена лента. Отиваме да снимаме циганетата във Варненското село Каменар (само по себе си доста екстремно преживяване)тракотя си аз, брояча се върти, стига до 36 кадъра, продължава, щракам още три-четири, никви признаци че лентата трябва да е свършила... реших да я пренавия все пак, ръчката се върти свободно.. [smilie9] [smilie9] [smilie9]
добре поне че с цифровия бяха станали някакви снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   24-08-09 10:35

оххххх [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: frenchev   
Дата:   24-08-09 10:52

и аз така снимах на 800 исо посред бял ден заради непроверени настройки. А на времето да снимаш на 800 си беше екстремно. Но все пак се получиха хубави снимки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   24-08-09 10:58

harvester_vn,
Същия случай само че, на Рила. Едни пейзажи, полета виолетови минзухари на фона на снежни върхове и планински езера, залягане, мерене по сума ти пъти, предпазлива и премеррена работа с поляризационни и ултравиолетови филтри - абе класика...[smilie5] Оттогава непрекъснато ме гъбаркат- "а па да ви кажа как Тофо прави снимки"[smilie5] [smilie5] [smilie5] . Както извадя апарата моменталската ме подкарват с хапливите забележки. [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-08-09 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-08-09 13:06

Дам, това с исото е класика. Неизбежно и аз си изпатих от това.
Една нощ реших да използвам тъмната черна гора да поекспериментирам с черен фон. Преди това бях снимал без светкавица на 3200 исо ф1.8. Слагам SB-800а с чадърче на стативче и си снимам ли, снимам. Горкото SB го изтормозих да се мъчи да святка на минимална мощност, за да ми опази кадрите (CLS i-TTL [smile]). Накрая едвам ги спасих тези кадри и пак са една идея прегоряли.

...

Нищо ново.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-08-09 13:27

Абе като съм изкачвал яко връх, не ми е свършвала батерията или картата, но редовно като си слеза и си мисла, че повече няма да се снима и един як залез над планината...
Иначе и аз съм си забравял среднощните настройки за през деня, ама обикновено като задържи 30сек затвора и се усещам.. [ezik] [smilie25] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-08-09 13:43

Яко е като ти се наложи да снимаш нещо експресно и се заключи огледалото за 2 секунди и след като щракне затвора - момента си е отишъл

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   24-08-09 13:44

Това с високото ИСО е класика, аз заради него смених 350Д с 400Д, че там исото е с огромни черни букви:))))))

иначе аз за една бройка да остана без снимки от Рим - отивам, започвам да снимам - low battery. как бе, скоро заредени батерии, два броя в грипа, ама пак. зарядното не го бях взел разбира се - викам си айде бе, за два дни няма да свършат батериите. в крайна сметка се оказа, че те са си заредени, а контактите на грипа са се окислили, ама добре, че проверих, иначе щях да имам 2-3 снимки само:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   24-08-09 14:19

Снимах аз веднъж един залез... и снимам, снимам... но нещо не ми стои на фокус - викам си - от хиперфокуса е... или окьоравявам. и тъкмо вече се чудя къде да си прегледам очите... и гледам... забравил съм един пръстен на обектива (най-малкия).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   24-08-09 14:49

ИСО-то се е случвало на всеки. Както се казва, класика отвсякъде.

Аз имах това лято по-куриозен случай. Екстремно глупав, но факт.

Чуден летен ден, видимост, слънце, красив морски бряг, вълнички с бели гребени, пясък, зад него гора и блато...и аз хвърча с мотоделтаплан над всичко това. Никога не съм имал по-добри условия за снимки от въздуха. Но при натискане на спусъка, затворът на апарата не поиска да задейстава...а долу снимаше, само ИСО-то смених след излитане...разбутах почти всички настройки, рестартирах, вадих батерията три пъти...свалях обектива, какво ли не...не и не. Кацнах без нито един кадър.

Чак на земата видях, че докато съм сменял ИСО-то без да искам съм включил самоснимачката. Под крилото е относително тъмно и индикацията за това не се хвърля в очи, а звукът на двигателя заглушава всичко, пиукането на секундите включително. А за съжаление съм доста бърз и никъде не се забавих десет секунди, да щракне и да се усетя...

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   24-08-09 15:05

Всичко преди снимки се тества предварително

Апарат , обективи, настройки, осветление, реквизит


За критичните неща винаги е подсигурен бекъп...



Публикацията е редактирана (24-08-09 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-08-09 15:23

Редовно снимам със заключване на огледалото или със самоснимачка оставени от преден кадър. Даже вече не ми прави впечатление вече. Не знам при канон как е, но при никон може изключително лесно да си оставиш клина включен и да се чудиш защо апарата ти се държи като ненормален.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-08-09 15:41

Любимият ми номер е да съм забравил обектива в режим ръчен фокус и да си мисля, че снимам на автофокус... [smilie5]
Разбира се, при по-дългофокусен обектив веднага се забелязва, но при широките полета - стигал съм до 20-на кадъра докато загрея, че камерата не издава характерния звук за потвърждение на фокуса. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   24-08-09 17:25

@PolarBear - случвало ми се е същото, точно при въздушни снимки. За щастие, само за момент и с малко изпуснати (но както се оказа после доста важни за клиента кадри).

Всичко стана по вина на ергономията на 350-ката и идиотската идея да се сложи копчето за самоснимачката на милиметри от десния палец. За щастие - усетих се навреме, но загубата беше необратима и момента пропуснат. Като слязах от мотоделтаплана ми идеше да я разбия в земята. Оттогава ми стана още по-неприятен апарат, въпреки че снима никак нелошо
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-08-09 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   24-08-09 21:28

Моя най куриозен случаи беше на морето миналата година си снимам плажа и апарата ми на врата и реших да се поизкъпя малко но забравих да сваля апарата влязох с апарата в водата и се усетих чак като влязох достатъчно дълбоко че да се усетя че имам нещо на врата ..........но в интерес на истината апарата и обектива си работеха перфектно след това....[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   24-08-09 21:33

ъхъм,[smilie10]
а мармоти имаше ли по плажа?[smilie11] [smilie10] [smilie5] [ezik] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   24-08-09 21:39

абе алекс как така без да разбереш на вратът ти[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   25-08-09 10:56

Истински фотограф - фотоапаратът му е част от тялото [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   25-08-09 12:12

Ами лесно като мислиш за всичко друго освен фотоапарата не се усещаш че е на връта ти!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   25-08-09 12:14

Също ми се е случвало да сложа апарата на сериен режим и да задържа спусъка малко повечко [smilie18] и лентата отиде за 3 секунди

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: om63   
Дата:   25-08-09 12:18

Фотоапарата ти марка Гатлинг ли е [smilie3] И аз така един път на едно супер важно събитие .. снимам снимам снимам .. докато се усетих че съм си забравил фотоапарата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   25-08-09 13:03

А, сетих се за друг майтап.
Глася се в 2 през нощта с една приятелка да я снимам на една поляна в една гора. Наоколо е Доста тъмно и имам нужда от автофокусния илюминатор, за да хвана фокус.
Натискам полуспусък, автофокусът върти, обаче лампата не пали. Изскубах си косата.

Кой ти мисли адекватно в 2 през нощта... Случайно с десния палец съм бил бутнал лостчето за следящия фокус, а тогава автофокусната лампа не святка.

Почти ми пропадна снимането.

Накрая опрях до там, че извадихме един GSM и фокусирах по екрана му... [smilie18]

Не мога да опиша колко звучно беше самоплесването по челото ми, когато загрях каква глупост съм направил.



Публикацията е редактирана (25-08-09 13:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »