Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 sRAW или PS
Автор: Breach   
Дата:   22-08-09 16:17

Интересно ми е каква интерполация ползва Цанон за даунсайзинг в sRAW 1 и 2? Конкретно въпросът ми е кой е по-добрия вариант от гледна точка на качество - снимам в пълен RAW и след това рисайзвам надолу bicubic в ПС или снимам директно в sRAW? Някой да е правил подобни експерименти?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   22-08-09 17:22

Какво ти пречи да опиташ? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marconi   
Дата:   22-08-09 17:45

...и после сподели [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   22-08-09 20:04

И двата са си добри. При първия обаче пестиш пространство на картата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-08-09 20:06

Raw си е Raw. После манипулирай както искаш естествено качествено.Ако неможеш бутай срав.
Тва е се едно да питаш...да си купя ФФ 15 мегапиксела и да кропя в компа както искам или да си купя напаво 10 без да кропя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   23-08-09 20:28

Не става въпрос за кроп в случая -- естествено, че е хубаво да си има човек full RAW оригиналите ако се наложи да кропи, ама и с 2 ТБ дискове тия 21 мпикселни RAW-oве ми идват в повечко ;-) Та, sRAW1 е далеч по-смилаемо за ежедневно ползване, но ми стана чудно дали не се губи качество. Като прочетох малко повечко явно е ОК. Допълнително, при sRAW се прави pixel binning (а кажете ми как е това на български ;), което поне на теория би трябвало да води до по-малко шум... Ще си направя малко експиременти явно когато ми дойде стативчето. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »