Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 xD или Compact Flash...или и двете
Автор: batmile   
Дата:   20-08-09 13:22

Привет добри хора! Сдобих се с приятна машина а именно Olympus E 620! Въпроса ми е коя от двете памети бихте ми препоръчали xD или Compact Flash? Има слотове и за двете, но коя е по-бърза, по-надеждна? Вярно ли е че има модове (панорама) които не мога да ползвам на друга освен xD?, защото била разработка на Olympus? Предварително благодаря за съпорта!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-08-09 13:35

CF[smilie24] [smilie24]
xD е по-бавна, по-малка, с доста вариации (разбирай възможности за несъвместимост). Отгоре на всичкото е и незаслужено по-скъпа.
Това с панорамата е безумен ход на олимпус, да заключат нарочно функционалност за да те карат да си купиш карта. За твое щастие панорами се правят и без функцията на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-08-09 13:41

Цъкай си панорами на ръчен режим. Всички не-олимпусци така правят и не протестират.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   20-08-09 15:42

аз бих ти препоръчал да имаш и двете, задължително. хД са до 2ГБ, добре е да я имаш в слота за допълнителна, а и за да ползваш панорамата, която не иска да работи без хД. А компакт флаша е доста по-бърз, в случай че снимаш серии,,,Това е от май,най-общо казано

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   20-08-09 15:46

Панорамната фукнкция неслучайно я има в Олимпус, много по-удобна е по тоя начин,,,отколкото да снимаш ръчно и да сглобяваш ръчно после,,,
а, и хД няма вариации на несъвместимости, просто си купуваш такава на Олимпус, тип М+, 2ГБ срещу 34лв, и това е всичко [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: arnaudov   
Дата:   21-08-09 09:40

Аз снимам с Е500 и съм го заредил и с двете карти xD-2GB + CF-8GB.
Преди 2 дни ми направи проблем, изписа ми "card error" след като бях изжадил и поставил xD картата, при CF не е имало подобни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   21-08-09 11:28

хД претърпя няколко вътрешни модификации. Чиста хД, М, Н, М+. Това не са просто различни имена, а разлика в архитектурата. Последната спецификация е с приблизителната скорост на чистата хД, и по-бавна от Н. Доста кард рийдъри имат проблеми, апаратите също. хД картата е НАНД памет без контролер. Съответно всяка промяна в паметта иска различни инструкции на контролера. Новите апарати са принципно ок, но при кардрийдърите ако са по-стари има проблеми.
хД не си заслужава главоболието.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   21-08-09 12:24

arnaudov
подобен проблем съм имал и аз,с едни карти тип Н, производство на Самсунг. Оригиналните Олимпус карти са производство на Тошиба и с тях не съм имал абсолютно никакви проблеми. Освен това в иструкцията има една дреболия,свързана с поставянето и ваденето на картите,мога да я опиша тук,ако има нужда. Иначе типовете М+ и Н почти не се различават като скорост, освен ако didesignbg не мери милисекундите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batmile   
Дата:   21-08-09 16:59

Благодаря на всички за експертните мнения! В крайна сметка и аз взех и двете, една Xd на Olympus 2 gb и една CF на SanDisk 4 gb! Ще продължавам да се допитвам до вас за съвети1

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   21-08-09 17:13

batmile добър избор си направил

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: arnaudov   
Дата:   21-08-09 17:15

tvk75, моята xD карта е Olympus 2GB M+ и e произведена от Toshiba.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: arnaudov   
Дата:   21-08-09 17:20

Относно панорамния режим..... не си заслужава.
Панорамите с Фотошоп стават по-хубави, нямат размествания, цветния баланс се саморегулира и не се получават различни тоналности в готовия кадър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   21-08-09 17:23

arnaudov това е техника,всичко се случва,то с хората стават проблеми,та с някаква си карта ли няма. Иначе мен си ме кефи режима,то си е даденост,защо да не се ползва

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »