Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DSLR <-> Non-DSLR
Автор: Kosturkov   
Дата:   20-08-09 11:06

Въпрос...

Sony a200k
или
PANASONIC FZ28E

Кой кого превъзхожда??
Ще се радвам за малко полезна информация от ваша страна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   20-08-09 11:24

Първо зависи за какво ти е и как и какво смяташ да снимаш. Не става дума за сравнение, защото са различни. Ако ти трябва пикап - Ферарито е най-тъпата покупка...като тръгнеш да сравняваш.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-08-09 11:27

Аз не снимам с огледално-рефлексни фотоапарати... може да се смеете, но не смятам, че ще започна да правя по-добри снимки заради факта, че съм с огледало във фотоапарата.
Трябва да се пробва, и ти да си прецениш дали това качество ти харесва. Толкова. Другото няма значение.
Важно е на какъв размер ще печаташ - и то реално... щото едно време аз работех с формат 13х18, но винаги мислех, че ще искам и повече... но досега не се е наложило, защото нямам дворец, в който да имам свободни стени да окачвам копия 30х40 на поразия... останах си с дребен формат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka   
Дата:   20-08-09 12:01

Симплистично погледнато, на ДСЛР-ът можеш да сменяш обетиви според нужда/ситуация, имаш по-голяма матрица и по-динамично изображение. Обаче си трябват парички, пък и не се събира в джоба. Компактният апарат удобен и лесен за носене и при добри светлинни условия прави много прилични снимки.



Публикацията е редактирана (20-08-09 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-08-09 12:05

Какво и как ще снимаш, мислиш ли да печаташ по-големи копия, може ли после да инвестираш още пари, трябва ли ти бързина в апарата или компактност повече...

къде са отговорите на всички тези въпроси, хората във форума екстрасенси ли са?
Или всеки да събере и изпише всичко за 2-те камери и после да си избереш ей така? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   20-08-09 12:11

Без ДСЛР няма боке! [smilie18]


Хубу де, излъгах...

БЕЗ ГОЛЯМА МАТРИЦА НЯМА БОКЕ! (да не забравяме новите апаратчета без огледало [beer] )



Публикацията е редактирана (20-08-09 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-08-09 15:11

И това е въпрос -

при добри светлинни условия всички апарати правят добри снимки. Въпросът е при лоши светлинни условия толкова ли ни трябва снимката, че да я правим?

И какви обективи толкова ни трябват? Защото ако един обектив го ползваме 3% от времето, значи не ни трябва. Ако едно нещо се ползва рядко, а сме дали купчина пари за него, набутали сме се здраво, както и аз правя често.

Аз не съм привърженик на малките апаратчета, но може би един Панасоник Г1 или Олимпус Пен-мен да ти препоръчам да погледнеш... а може и новото Канонче Г11 ... просто дали ще ти допаднат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-09 15:18

caro-anton, понякога за 1% от случаите се харчат повече пари, отколкото за останалите 99%.

Те затова хората делят нещата на ширпотреба и такива за професионално ползване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-08-09 16:14

задаващият въпроса надали влиза в тези 1% от хората, които имат изисквания към този 1% от ситуациите... нито пък имам аз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vency59   
Дата:   20-08-09 16:35

Panasonic GH-1

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »