Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пинхол
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-08-09 17:35

Искам да си направя пинхол и търся съвет от някои които си е правил успешно такъв . Имам малко инфо за това как се прави но незнам какъв филм да сложа , как да го сложа , на какво разтояние от дупчицата и други подробности . Ще съм безкраино благодарен ако някои ми даде напътствия ! [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   18-08-09 17:55

Аз направих няколко пинхолки от неработещи "Смена 8м".Сваля се неработещия обектив /държи се на 4 витчета отвътре/,премахва се и бутона за спусъка...всичко друго си остава.
Върху отвора,където е бил обектива поставих нещо подобно на черна чашка /от детски билярд/ като измереното разтояние от дъното на чашката до плоскоста на филма беше 40мм.В центъра на тази чашка се пробива отвор по-малък от милиметър,но колко точно не може да се каже,защото зависи от чувствителноста на филма който използваш и продължителноста на осветяване на филма.Установява се опитно.
Ако не ти се занимава,пиши на лични от къде си и ще ти подаря един брой,само си поеми ЕКОНТ /към 5лв/.Не се чувствай задължен с нищо понеже съм подарил вече няколко броя и се радвам на хора,които имат желание за експерименти.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   18-08-09 18:22

Добре, бе, Ваньо, имаше такава тема преди месец... чуденки, охканици...

взимаш кутийка от пепси 330 мл. пиеш смело. режеш на парченца. с игла пробиваш дупка 0.2 мм - ако имаш микрометър, мериш иглата, пробиваш точно, и залепваш пластинката на пепсито, предварително си орязал малко кутийката, че да влиза светлината от дупката. изолирбанд черен. отгоре омотаваш с алуминиево фолио и черен изолирбанд. предварително си изрязал с ножа горната част. слагаш филм или хартия 9х12 см. Блендата ти е 256. честито.



Публикацията е редактирана (18-08-09 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-08-09 21:01

Мен от скоро ме заинтересува този тип самоделка иначе много благодаря за коментарите [thankyou] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-08-09 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Voland   
Дата:   19-08-09 11:57

Аз пък разкостих една Вилия, но още не съм направил нищо смислено с нея. Въпреки това, ето този линк намирам за много полезен. На сайта, освен разяснения, има и безплатен софтуер, с който могат лесно да се смята експонацията в зависимост от отвора, фокусното разстояние и чувствителността на филма. Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-08-09 12:03

На мен пък ми мина мерака преди амнайсе години да правя пинхолки. Прекалено артЪ стават фотографиите. Бай Гугъл дава добри отговори иначе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   19-08-09 13:16

http://www.matchboxpinhole.com/
тук има идея и за друг вид.. макар че антон ти е казал основното :)) ии кефът е в импровизацията ;) да си я направиш от каквото ти скимне :)) успех :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mediac   
Дата:   19-08-09 14:43

Който не му се занимава с разни експерименти, да си вземе един Панасоник FZ28. Там Pin Hole е заложен като функция и се избира за две секунди.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   19-08-09 15:02

С кутийка от кибрит няма да става добре, поради ред причини.
Пробвай поне кутийка от пепси - дава ти кадър 6х9 от воле...
кутийка от грах би дала кадър 9х12... може и да не изяждаш граха...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »