Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony/Minolta 50/1.4 VS Sigma 50/1.4 HSM
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-09 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-09 09:11

има ги и двата в павилиона. Иди ги виж. Сигмата е доста голяма. Сонито е дребно, Сигмата има ХСМ фокусира супер бавно като трябва много да върти, инак без бучене и въртене, на малки измествания май е по бърз от Сонито. Сигмата беше 900 лева. Сонито 700.

И двата фокусираха добре на моя апарат. Бокето не знам как е - пробвах играх си ама....

Последно май на Сонито покритието е минолтенско т.е. цветовете са доста истински. Сигмите правят нещата по топли и жълти

Другия вариант е сигма 30 1.4 ама тя не е ХСМ. Иначе е доста интересна. [beer] Беше на цената на сони 50 1.4

Абе и аз се чудя.

Корекция и 30 1.4 вече е ХСМ и е 900 лева [smilie2]



Публикацията е редактирана (17-08-09 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-09 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-08-09 10:34

Имам 50/1.4 и съм много доволен!С а700 кове много бързо и точно фокуса, дори и на 1.4!Взимай го, няма да съжаляваш!

[smilie23]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   17-08-09 11:03

Имам МИнолта 50/1.4 и е супер обективчето дори на 1.4! Не съм пробвал сигмата ама navy много я хвали/ той май сичко свое хвали де :) / та не съм сигурен за нея! Доста голяма е обаче! Има и друго - ХСМ е обаче нещо хотснайл май не го хвали , а аз мислех , че е бърза ! Иначе Минолтата ми е супер и бързо фокусира! Нищо , че е 25г обектив! [smilie5] Имам и 30/1.4 Сигма- за Сони е без ХСМ да знаете! Дори новата партида - просто тоя модел е без мотор! Бива и тя, за кроп е супер като дължина. 45мм! Напълно използваема дори на 1.4 бтв!
Проблема е , че от как си зех цайса и двете почти не ги слагам , освен ако изрищно ми трябва силно боке и отворена бленда! Цайса е по -остър на 2.8 и от двете по краищата - в центъра е 1:1! [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-08-09 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-09 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-09 11:31

Boni или pabadjiev може да са пробвали как снима на А900. Дано погледнат.

Сори за объркването с павилиона - преди около месец ходих и пробвах всичките 1.4 обективи на А700 - явно ое потръгнал портретния бизнес.

А ХСМ-то си е хубаво. Просот ми направи впечатление че от край до край е по бавно. Ама то за портрет е важно на много малки корекции как е. Разни про хора се оплакват че механичните обективи издишат - със 1Дс казват, че по одбре стават портрети на плитък ДОф със следящ фокус и УСМ обектив т.е. ХСМ може да е предимство - нямам опит да съдя.



Публикацията е редактирана (17-08-09 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-08-09 12:23

hotsnail, че то на някой EOS има ли обектив с не-вграден мотор? Питам, че се зачудих на коментара ти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   17-08-09 13:33

мммм Данби канон нали имат едни с микро мотори.


Пък и сравнението (мога да го потърся ама беше преди повече от година) беше между А700 с мехничен обектив и 1Дс МК3 с някакъв УСМ.

Просто човека споделяше че със USM обективите на Канон по хубаво става снимането на плитък ДОФ

Та сигм



Публикацията е редактирана (17-08-09 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-09 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   17-08-09 22:22

свиркай си, кво ти пука [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-09 22:31

хм.. скъпико е.... дори и за ценители.....
ако направя съпоставка.... 1100$ струва ръчния 85 цайс...
аф версията за сони е 1360.... с около 22% повече....

тук ръчният е 1900 лв.... значи сонито трябва да е около 2500 лв... [smilie8]
за 135 няма аналог... поне като светлосила... но пак е с приблизителен процент по-скъп както 85мм

е в бг ръчбите цасове и АФ версиите се внасят от различби фирми....

но пък сони печелят доста по-евтин тяло така че в случая ФФ маняците са облагодетелствани

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yokohama   
Дата:   17-08-09 23:32

Sony то си заслужава парите.За сигмата нищичко немога да ти кажа .Фокуса не е от най бързите но в това можеби и тялото има пръс.Моят съвет обаче е ако имаш възможност го вземи от USA .Доста по евтинко ще ти стъпи .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   18-08-09 05:59

ако съдим по тестове из нетъ,сигмата е най-добър от всички 50/1,4 в този ценови клас....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-09 08:13

Аз от тука си пазаря обективи.

Ама само Тамрони щото фокуса им е супер добре настроен - от 5 опита нямат грешка. (Сигма за сега в моя опит са 66% зле настроени срещу 33% ок).

Та ако е има съмнение с фокуса да го вземеш от Хонг Конг си е малко риск.

имат и сигма на добра цена

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 08:26

каква е разликата с англиският ибей?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   18-08-09 08:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-09 10:32

Ирландския показва цените в Евро и е на Английски.

Да ползвал съм точно този продавач 3 пъти за тамрони 2 броя 90мм Макро и 1 брой 17-50.

До сега са железни. Пристига си всичко до две седмици. Не са ми искали ДДС за сега - това мисля е късмет повече.

Ама цените са сносни дори със ДДС ако трябва да се плати - 500 лева без ДДС, 600 лева със пак е по-малко от 850 например. добре е човек да дебне малко щото цените им се променят т.е. +/- 100 лева

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 10:42

ирландия не е ли в евросъюза? ако е там не би трябвало да слагат ддс то е сложено...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-09 10:45

джъмбо и-бея е глобален.

Търговеца е от хонг Конг.

ако го отвориш през .de обаче информацията е на немски

ако го отвориш през .co.uk цените са в лири.

.com е в долари.

Ирландския и-бей е най-удобен за ползване то БГ за мен - всичко е на английски и цените в Евро.

търговците са от цял свят.

ОПт Хонг Конг има ДДС мисля си. ама явно за дребни еднократни пратки митничарите не им се занимава. То и така трябва де.



Публикацията е редактирана (18-08-09 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-08-09 10:48

Всчъшност най объркано ми е - как стои въпроса със Швейцария.

От там има ли ДДС нужда да се плаща? Нали са на пчти в ЕС ама не съвсем.

Има много яки оферти от Швейцария за някои стари ама лачени нещица - Минолта Г стъкла например, рядко излизат от други държави освен япония и Швейцария.



Публикацията е редактирана (18-08-09 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 11:05

аааа швейцария е извън еврото... не съм купувал от там но понякога правя износ на митница за там... тоест и при внос пак до митница се опира... за еврозоната не ми се налага

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   18-08-09 11:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   19-08-09 08:31

проблема не е в ддс'то или търговеца,а в българския митничар...понякога посягат,и ще е кофти ти да си късметлията.още чакам две неща за по 150 и 120$:)вярно има застраховка но....аз за това пазарувам до 200$ че да не ме е яд и от щатския ибей цените са най-ниски...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »