Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ПЕНТАКС К-100Д СУПЕР ИЛИ КАНОН 350Д
Автор: smilen_k   
Дата:   14-08-09 16:26

Кой от двата ще ми върши по добра работа със китовите си обективи?Не съм професионалист и няма да си вадя хляба с него,и скоро няма да намеря пари за хубави обективи.Дайте съвет???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   14-08-09 17:43

Никой ли няма да даде съвет?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   14-08-09 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bg_user   
Дата:   14-08-09 20:02

CyberGene е прав, който и да вземеш от двата, ще ти върши работа като любител, снимащ за собствено удоволствие. Аз познавам добре К100D Super, до скоро снимах с него и съм много доволен. Матрицата му е 6Мп, на 350D - 8Мп, но това на практика няма голямо значение, освен ако не печаташ огромни снимки. Освен това е стабилизирана, което означава, че какъвто обектив да ползваш, ще бъде стабилизиран. Китовите обективи на Pentax са едни от най-добрите. Липсата на обективи за Pentax е до голяма степен легенда, дори тук в базара ще намериш много ръчнофокусни, чудесни обективи на цена 50-150 лв. Байонетът е съвместим с всички К-обективи произведени до сега. А тези на резба М42 са още по-евтини. Трябва ти само преходник М42-К за 15-30 лв. Тялото си мери точно и ти потвърждава фокуса. Ако пък в един момент решиш, че ти трябва по-качествен обектив, има така наречените limited, които вярно са по-скъпички. Ако съм те заинтригувал с Pentax, по-вече по темата може да намериш тук . Успех в избора!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dreamer   
Дата:   14-08-09 20:15

Canon с по-добър jpg, Pentax със стабилизация в тялото. Това е общо взето.
В RAW файла едва ли ще има фрапираща разлика между двата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   14-08-09 20:33

Фрапираща не разлика да

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-09 01:13

а и новият стабилизиран "китак" на канона е фантастичен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-09 03:42

Мхм, от най-фантастичните е [smilie18]

В момента въпроса ти е дали да си вземеш прилично тяло, леко старичко и от нисък клас, но стабилизирано, или да си вземеш пластмасова играчка с матрица вътре.

Мда, в RAW няма фрапираща разлика. Играчката снима, бих казал, осезаемо по-добре в jpeg.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-09 03:45

Между другото... ако хванеш всеки от тях в ръката си, май ще решиш най-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   15-08-09 05:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   15-08-09 09:16

Пентакс-а [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   15-08-09 10:32

Благодаря на всички,за да ви улесня повече ще поясня:Имам от скоро 350д+китов,но нещо не съм особено впечатлен и си мислих дали ако го заменя с пентакса+китов,няма да съм по-доволен,защотп в близкото бъдеще нямам пари за скъпи обективи,а ще снимам само с тяло+китак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   15-08-09 11:16

ако китът ти е нестабилизиран, нормално да е мазалник, IS версията е МНОГО по-добра, просто вземи нея. цанонът има по-добра картинка от пентакса в роу, за жипег не коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   15-08-09 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   15-08-09 17:17

Абе какъв фантастичен 18-55ИС [smilie18]

Добър е за парите си и толкова[smilie24]

Зайко Пентакс първо отстъпват на Канон и като картинка и като предаване на цветовете... иначе предполагам успешно чупиш орехи с твоя[smilie24]



Публикацията е редактирана (15-08-09 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: smilen_k   
Дата:   15-08-09 17:22

Благодаря на всички които се отзоваха,ако някой има какво още да добави,ще се радвам да чуя повече мнения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-09 17:34

Apollo, това за цветовете не го казвай на много хора, че ще ти се смеят [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   15-08-09 17:37

ще добавя - наблегни повече на другите фактори, техниката не е от особено значение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guben   
Дата:   15-08-09 17:48

Помисли колко ще плащаш за батериите на канона и за "голямото" му име. Пентакса е бетон и има яка матрица.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   15-08-09 20:04

Зайко нека се смеят[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kasad   
Дата:   15-08-09 20:24

Имал съм канона и досега си държа пентакса...естествено имам по висок клас пентакс,имам и едно никонче д80, но за пейзажчета нося пентакс к100д. Ако щете вярвайте, но динамиката на това 6 мегапикселно пентаксче удивлява......То и редица сайтове ще го потвърдят..А на аполо глупостите не обръщайте внимание. Имал съм и 450, и 30 д на канон...емииии, само с емииии ще си останат. Държа и на канон защото имам два обектива легендарни -от ел серията, но просто не навирайте, че канона особено трицифрените, имали вярно предаване и били голямата работа...Просто не е вярно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-09 20:58

Дори чисто от техническа гледна точка... Цветовете на CCD винаги са били по-добри и плътни от тези на CMOS. Откъде ли е тръгнал термина "пластмасова картинка"? [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   15-08-09 21:01

Терминът е тръгнал от феновете на Оли и примерно един болен такъв... това беше по времето когато както и сега още нямат желания сензор но не се предават[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   15-08-09 21:17

Касад тази твоя снимка:

https://photo-forum.net/i/567345


... нали е от участъка между Елисейна и Осеновлаг в близост до манастира седемте престола[smilie10]

Всъщност сега като сравнявам отново наистина е там. Страхотно място но за съжаление нямах хубава светлина тогава а бях изумен от релефа[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kasad   
Дата:   15-08-09 21:25

Да и тази снимка е снимана от време оно с пана фз 50 и както се вижда яко сапунерска динамика. Сега ми се иска с едни обективчета да ида там, но уви все време не намирам!



Публикацията е редактирана (16-08-09 00:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »