Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 България или Великобритания - по-доброто място за закупуване на фототехника?
Автор: old.school.bandit   
Дата:   15-08-09 16:45

Здравейте!
Ще си купувам след един-два месеца никон д90 и три обектива към него. Искам да ви попитам откъде е по-добре да си купя апарата,защото имам възможност да го купя и от Великобритания. Въпросът ми е, как стоят нещата с гаранцията на никон от чужбина и дали си струва да плащам 200 лв отгоре заради бг гаранцията.
Същото се отнася и за обективите- откъде е по-добре да ги закупя?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   15-08-09 18:01

най-добре от марс, там са по-издръжливи на амплитуди в температурата

ти не можеш ли да прецениш сам дали си струват тези 200лв отгоре, що трябва някой да преценява вместо тебе ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 18:09

danny щото не е ясно БГ гаранцията дали е ан никон и важи за Европа или е на тайния вносител и важи само пред него. Щото хем сме в ЕС хем някои фирми внасят по странни канали и не е ясно, ясно ли е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TiaMaria   
Дата:   15-08-09 18:11

Този форум не спира да ме втрещява!!!

Човекът задава най-обикновен въпрос и веднага се намира някой да го пореже...

Най-добре се обади на Профайлд и питай дали ще ти признаят гаранцията от Англия. Аз съм носил при тях няколко неща, купени от Гърция и нямах проблеми с гаранцията. Питай и дали нещата в Англия са за Европа или идват от САЩ, че не са малко търговците, продаващи американска стока в UK.

Не виждам нищо лошо, ако признават гаранцията и у нас, човек да си спести някой лев (в случая - немалко пари).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-08-09 18:13

На сайта на Профайлд има информация по въпроса. Можеш да се набуташ с един телефонен разговор и да ги питаш. Ако си по-грамотен може и мейл да им напишеш.
Пиши какво са ти отговорили от сервиза на Профайлд за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: old.school.bandit   
Дата:   15-08-09 18:16

Мда, TiaMaria, благодаря ти за отговора. Това чаках да чуя, не някакъв кретен, дето по цял ден седи във форума и се питва да напише нещ оригинално. Жалко че стават все повече такива идиоти. Благодаря ви, ако знаете нещо, купували сте от Англия и сте тук, пишете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-09 18:18

експертите се изказаха.....

иначе акоискаш гаранция за българия купи го от българия

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-09 18:20

А да напиша може би нещо смислено евро гаранцията обикновенно е година а БГ понякога е 18 месеца или 2 години.

За никон не знам дали не предлагат и удължена гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   15-08-09 18:22

за никон в бг гаранцията е 2 години

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: old.school.bandit   
Дата:   15-08-09 18:44

Писах им имейл, да видим какво ще отговорят в понеделник. Ще го напиша и тук, защото предполагам ще има хора, които се интересуват от това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: old.school.bandit   
Дата:   20-08-09 21:10

"Здравейте,



Благодаря ви за интереса към продуктите с марка Nikon.

Ние сме представител на Nikon само за територията на България.

Ако си закупите фотоапарат от чужбина, то най-добре е да попитата търговеца, от който го купувате къде, как и колко време е валидна гаранцията, с която ще ви го продаде. Моля имайте предвид също така и факта, че ако закупите продукт от търговец извън пределите на страната, то няма да имате касова бележка за покупка по смисъла на закона за защита на потребителите и няма да можете да се възползвате от правата, които той ви дава относно гаранция и рекламация.



Поздрави,

Ивайло Ваньов

Профайлд ООД "

Tова е отговора. Мисля че е достатъчно информативно, надявам се да е помогнало на някого, който си мисли да си купи никон от чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   20-08-09 21:42

Това е егати простотията. Може би ако някой от павилиона и синтезиса чете това ще изкаже по-компетентно мнение от мен, но си мисля, че когато закупиш Никон в Англия (а и която и да е друга страна от ЕС а и не само от ЕС) ти влизаш в базата данни на никон, че притежаваш еди-кой-си апарат с еди-кой-си сериен номер и всеки един оторизиран сервиз може да види "историята" на този апарат като направи справка в базата данни. Съответно при покупка от Англия ти се издава касова бележка/фактура както и гаранционна карта (2 години според законите в ЕС, техниката в щатите май е с 1 година гаранция). След което би трябвало да може да сервизираш този апарат в който и да е оторизиран сервиз на никон по света в рамките на 2 години (или 1 ако си го взел от щатите) дори без да показваш гаранционната карта - само с фактура/касова бележка. При гаранционното обслужване примерно на доста от на мобилните компоти е така, не виждам защо при апаратите да е по-различно. Политиката на Профайлд ми прилича на "ако искаш гаранция трябва да си го купиш от нас" [smilie23].
Що не вземе да удариш едно писмо до съпорта на Никон, ей така от любопитство да видиш какво ще ти кажат по въпроса [smile] не знам как стои въпроса и горе-написаното може да не е вярно, но нищо не губиш да опиташ [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »