Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Проблем при гласуването
Автор: admin   
Дата:   15-08-09 11:23

Уважаеми потребители има бъг в системата за гласуване. Моля за вашето разбиране до отстраняването му.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   15-08-09 11:41

Да де, ама само не разбрах що изчезнаха и трите теми, които бяха пуснати по темата... дори не са затворени, ами са изтрити или просто са изчезнали мистериозно! [smilie11]

Мен не ми е за друго, ама в едната бях пуснал едно предложение, и тъкмо един човек се нави а можеше и още... ;))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   15-08-09 11:48

Абе спирам сайта, като се появи програмист да го оправи. Аман от хакери.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kata   
Дата:   15-08-09 11:50

Админите решиха да направят самопризнание, белким намалят присъдата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sir_sky   
Дата:   15-08-09 11:53

Абе бони, то нали знаеш че в БГ всеки се прави на хакер! :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   15-08-09 13:08

май от фотографи ще ставате админи [smilie5] ... то всичко си идва с времето и практиката [smilie3]
В бизнеса е истината .. събирайте пари и търсете сериозни и любопитни специалисти, че иначе все стават едни "мазалота", ама няма да се плашите [smile] то света става едно мазало та ние ли няма да свикнем ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pipilota_viktorina   
Дата:   15-08-09 13:24

ОК - 3-те снимки ги махнахте - справедливо, но с другите при които очевидно се е случило същото не правите нищо. Конкретно тази https://photo-forum.net/i/1162030 например - повече от ден след като е пусната си стои с рейтинг Б - 27 (това до вчера в късния слетобед), после за броени часове - изведнъж 130??? Нея не я забелязвате и я оставяте просто защото е на по-известен автор. Не е справедливо спрямо другите потребители, не че портрета е лош, но и тук е ясно че бъг-ът се е отразил.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sas   
Дата:   15-08-09 14:46

pipilota_viktorina,

мислиш ли, че в събота следобед толкова бързо се опавят нещата?

Мисля, че е нормално да съобщиш ако си забелязала нещо, но не и да оценяваш от гледна точка на справедливост, когато така или иначе нещата не са оправени.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-08-09 14:47

има бъг и с "Цитирай" [smilie8] от вчера поне не цитира [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sas   
Дата:   15-08-09 15:12

Цитира само ако си на първа страница на темата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   15-08-09 15:14

написа:

>
Верно има бъг.Амиго какво стана с бъговете в твоя комп?Днес и аз открих 16 гадини в моя.Дали не съм ги лепнал от форума?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 15:19

sas - моля, направете необходимото, за да възтържествува справедливостта. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-08-09 15:19

[smilie5] [smilie5] моят комп чака да отиде на сервиз [smilie2] [smilie8] а новият си чака крайната конфигурация и целия останал салтанат [smilie5] [smilie5] [smilie2] [smilie8] [smilie21] [smilie21] но много гадини обикалят нета май... [smilie8] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   15-08-09 15:20

Админите, моля, помислете сериозно за вкарването на някакъв метод които да разбие приятелските кръгове с гласуване по линк. Предложих да вкарате брояч и ако даден потребител гласува за голям процент от снимките на друг, да му се отнема възможността да гласува за този потребител. Предполагам има и други методи които могат да решат проблема, но каквато и да е системата за гласуване тя винаги ще е порочна и не обективна докато съществуват кръговете за гласуване по линк.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 15:26

serjy - предложението ти не е добро.
Представи си, че има хора, които се интересуват от конкретни снимки (примерно само пейзажни) и редовно гледат само определени категории. Те си имат и любими автори, чиите снимки разглеждат редовно и за които гласуват. Защо мислиш, че това са "порочни приятелски кръгове, които си гласуват един за друг"?

И какво толкова сте заревали за тия точки, все едно от тях зависи колко добре снимате?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   15-08-09 15:32

Напротив! Има любими теми и любими автори. Даже на няколко, които не познавам лично, си правя труда от време на време да преглеждам профилите. Смея да твърдя, че при всичкото ми желание не съм гласувал за повече от 30% от снимките им. Точките са важни не за мойте си снимки. Важни са защото чрез тях изпъкват определени фотографии които би трябвало да са нещо повече от масовките и които дават облик на сайта и би следвало да насочват естестическото развитие на средностатистическия потребител в правилната посока. Какво почелим всички от гледането на посредствени кадти на първа страница, а и във всички класации които сайта предлага?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 15:38

Значи ти си критерият, така ли? Щом за теб 30% е максимумът, значи който прави 40% - автоматично е по някаква порочна схема.

Качеството на фотографията в сайта се определя от ФОТОГРАФИИТЕ които се качват, а не от точките които получават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 15:42

А може би имаш нужда от точки, за да разпознаеш хубавите снимки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   15-08-09 15:42

Ти май се притесни от това да не стане някоя промяна в гласуването [smilie3]
Хвърлих тридесетте процента просто като пример и не твърдя, че това и само това е важното! А според последтото ти изречение бо следвало да се премахнат всякакви точки и гласувания и само да си качваме снимки а?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   15-08-09 15:44

Нее писна ми да ровя всяка категория снимка по снимка за да видя стойностните снимки щото като цъкна на някои от рейтингите 90% са боза.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 15:47

Много повърхностно изказване. Качил съм 3-4 снимки за цялата година. Мислиш ли, че ме вълнуват точките?

Последното ми изречение е много адекватен отговор на:

"Важни са защото чрез тях изпъкват определени фотографии които би трябвало да са нещо повече от масовките"

Съвсем логично ти задавам въпроса, ако ги няма точките, ще можеш ли да разбереш кои са хубавите снимки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   15-08-09 15:52

Алберио, сайта не случайно има рейтинг Б и класация по него. Напълно одобрявам подобна система за оценка която надгражда масовия вкус. Аз пък ти се чудя кво толкова се уплаши от мойто предложение? Да ти припомня ли, че сайта е с почти 25000 автори и почти винаги го разглеждат над 1000 човека! Е, ако ти е толкова велика снимката все накои измежду непознатите ти ще я оцени, нали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kata   
Дата:   15-08-09 15:58

Някой хора май имат брояч на задника [smilie18]. Сякаш тези точки им бъркат в портфейла. Погледнато от друг ъгъл тези точки могат да накарат начинаещи автори, и да ги вдъхновят и надъхат за по- добри фотоси. Ама не знам ако искате пък всички взаимно да самонакажем приятелите си и да измислим някаква система "- 10" за тях, даже малко им е примерно гласуване "-20" само за приятели за да докажем на всички колко непорочно е гласуването в нащо мило,чисто форумче![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   15-08-09 16:03

С радост приемам приятелски точки,но толкова зле снимам че и те не гласуват за тях[thankyou]
Нема нищо,всичко се връща.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-08-09 16:03

Уплашил? Значи да не съм съгласен и да го споделя, е равносилно на това да съм се уплашил? Просто предложението ти не е адекватно. Независимо дали имам качени снимки в сайта или не - предложението ти ще е също толкова неадекватно.

А относно снимките си - нямам никакви претенции. Хубави - лиши - каквито ги виждате - такива са.

Що бягаш от контекста и ме заяждаш лично, не мога да разбера. Коментираме предложението ти, че който гласува само за определени автори е едва ли не "наговорен". Ами не е! Има го често, понякога се гласува и по инерция, но това си е в реда на нещата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »