Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 AF Nikkor 50mm f/1.4 D--- AF-S Nikkor 50mm f/1.4 G
Автор: Alfonso   
Дата:   14-08-09 18:11

Здравейте, какви са разликите между 2-та обектива освен мотора?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 18:19

http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/normal/af-s_50mmf_14g/index.htm


http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/normal/af_50mmf_14d/index.htm


различни схеми различен брох ламели на диафрагмата... липса на ринг за диафрагма размер....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alfonso   
Дата:   14-08-09 18:53

Благодаря джъмбо за бързия отговор [beer] имах в предвид по субективни разлики.[smile]
Нещо от рода :
"този е готин защото е от стария матерял" или "тоз по хубав щото по остър" - примерно[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 19:00

ами в повечето случаи новото е било по-добро....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   14-08-09 19:00

по новия има вграден мотор, което го прави значително по-чевръст, не че стария не е бърз, но не като новия.
стария е с ринг за диафрагмата което го прави подходящ за макро ако имаш обръщащ пръстен... не съм снимал с новия, но стария е доста зле в контражур

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 19:03

за макро си има макро оптика....

за старият съм чувал че при снимане на ярък бял фон от матрицата се връща светлина към обектива и от там от часната леща се връща обратно и се получава някакво халиране
при новият е съобразено за това че зад него има лъскава матрица....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-08-09 21:11

deadscreem, кой те излъга че стария е по-бавен?
Закачен на читаво тяло стария е по-бърз от AF-S Gelded версията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 21:18

не съм савнявал скороста межди аф-с и не аф-с версията...

но сме сравнявали сороста между 1.4 и 1.8 версиите.... е.... вторият е по-бърз... факт [smilie7]

пробвахме ги на ф100 ( на 2 Ф100 един до друг едина с батери пак и имаше интересни резултати)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-08-09 21:26

най-вероятно на по-малките тела, то всъщност само д50/70/80/90 нещата ще са поизравнени. От д200 нагоре, а предполагам и д100 моторите могат перални да въртят и това лекото аф-д обективче просто го развъртат отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   14-08-09 21:36

абе аз след като направих едно 30-тина снимки с двата, щото много се чудех кой да взема, се спрях Г-то [smilie3] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   14-08-09 21:54

didesignbg, никой не ме е лъгал :) тествал съм на д80 и на д300 и повярвай ми има разлиа, но аз съм със стария...

а за макро ми е ясно че си има оптика, но не всеки може да си позволи качествена, така че и обръщаш пръстен е решение, когато снимаш макро веднъж два пъти на 3месечие [beer]

+ това ако ти можеш да мъкнеш 50 кила раница из планината - евала... аз гледам като обикалям много да си нося само обективите, с които най-много снимам, а един качествен макро обектив ми е към 1 килограм +, което в повечето случаи си е доста. така че за мен обръщащ пръстен си е повече от достатъчно... А като снимам макро повече обръщам внимание на светлината, а винаги нося два флаща с мен... обектива така или иначе го затварям над 5.6 => нямам много много грижа и с остротата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-08-09 22:16

Какво да ти повярвам, като знам че не е така. Имаше някъде и замервано даже, но то обикновено човек и на числа не вярва[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   14-08-09 22:20

Може и по-бавен да е 50/1.4G, но май е по-прецизен с автофокуса, което в случая е много важно. Освен това, 'следящия фокус' определено не му е по-бавен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   14-08-09 22:34

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G е оптически по-добрия , с по-контрастен и детайлен образ.
Един от много малкото обективи, при които (почти изцяло) радиалното размазване е по-малко от меридиалното, и видимо в МТФ-а

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 22:40

генчо взми напиши една статия как се разчита МТФ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   14-08-09 22:41

ок не ми вярвай, се ми е едно. казвам моите наблюдения, а замерванията и т.н. не ме интересуват...
а като цяло когато снимам портрети скоростта не ми е приоритетна - по-скоро прецизността (до момента не съм имал проблеми със старата версия), детайла и контраста... не че не ми се е случвало да снимам skate sequence-и с обектива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   14-08-09 22:46

По-добре на биричка индивидуално обяснявам

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-08-09 22:47

хубу... калтенберг ми харесва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   14-08-09 22:53

И Иво много я хареса, аз му я предложих на първата ни обща маса и вече и е фен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »