Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Син пиксел!
Автор: krisss   
Дата:   13-08-09 21:30

Здравейте. Един такъв въпрос, и моля за съдействие и обяснение...

Имам CANON 350D. Всичко му е наред. Работи безупречно. Единствено ме притеснява един син пиксел, около центъра на снимката. Той се появява само при високо ИСО и дълга експонация. Мене ме дразни, но снимката не страда от това... Само аз знам къде е.

Днес направих следният експеримент. Без да свалям капачката на обектива (в пълна тъмнина) на ИСО 1600 и скорост 15 сек... Снимката се получи като звездно небе... Цялата в разноцветни пиксели (сини, бели и червени)...
[smilie11]
Но тези пиксели не се виждат на снимките.., а моят, синият си е там (при ИСА по-големи от 400 и в тъмните области).

Имам една молба... Ако някой може да ми щракне такава снимка (най-високо ИСО и 15-тина секунди експонация), без да сваля капачката на обектива... и да ми я прати:

krassi_suv@mail.bg

И един въпрос към знаещите...
Да се притеснявам ли от гореизложеното?

Благодаря ви!
Успех!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: djogata   
Дата:   13-08-09 21:34

Абсолютно нормално е, горещ пиксел се нарича, имаш доста от тях, някои по-силни, други по-слаби, на затворена капачка се забелязват повечето, а на обикновена снимка - само най-силните.

Снимай и не се притеснявай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-08-09 21:34

Нормално е . Снимай задължително на РОУ при дълги експонации.

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: krisss   
Дата:   13-08-09 21:56

Всички ли апарати, говоря за такива с CMOS матрица имат такива горещи пиксели?

Четох, че тези артефакти са нормални при дълги експонации. Нямаше да ме притесняват, но този, дето се вижда и на снимките ме притеснява...

Макар че никой, освен мен, не го вижда! Дори и на 100%... Ама нали знаете как е... Като знаеш, че е там - не можеш да не го забележиш...

Сега ще направя експеримента и на RAW формат...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: djogata   
Дата:   13-08-09 22:01

Всички апарати имат. С остаряването на апарата излизат повечко. Стига си се шашкал, нормално е, щом другите не ги виждат, значи не са сериозни

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: krisss   
Дата:   13-08-09 22:08

Добре, благодаря!
Надявам се апарата ми да остарее бавно!

Ще се науча да не ги забелязвам.
[smilie24]

Благодаря ви...
Успех на всички!

P.S. Ако може само някой да ми прати такава снимка... Просто за сравнение... Благодаря!



Публикацията е редактирана (13-08-09 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-08-09 22:14

krisss,пробвай с РОУ и после ги прекарай през Фотошоп с CR и ще видиш, че повечето пиксели изчезват.

Ако снимаш на jpeg софтуера не се справя добре с тези пиксели и те стават доста трудни за обработка, а изображението става на гадни парцали.

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: dobriquet   
Дата:   13-08-09 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: krisss   
Дата:   13-08-09 22:40

Благодаря ви, Господине... [smile]

Ще си поиграя с Фотошопа...

На RAW снимката също има форещи пиксели.., но не съм пробвал да я отворя във фотошопа.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: thumper   
Дата:   14-08-09 13:57

Моето 450D имаше няколко още като го купих - просто избрах бройката с най-малко горещи пиксели, така че спокойно. Неприятно само,че е в центъра на кадъра, моите са по краищата и се виждат почти само при тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Син пиксел!
Автор: asahi   
Дата:   14-08-09 14:03

Един от осем милиона? Това е трагедия!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »