Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: surg   
Дата:   12-08-09 12:08

понеже ще придобия една минолта с 2 обектива СЛР, към момента нямам точни спецификации...
се интерисувам съответно от СОни ДСЛР заради обективите.
Бих искал да попитам знаещите за няколко думи по разликите , плюсове и минуси на телата от серия А200 до под А700( тои ми е скъп), за да се реша кое да бъде
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: didesignbg   
Дата:   12-08-09 12:11

да не се запознаеш ударно с разликите между МД и А байонет само[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: surg   
Дата:   12-08-09 12:15

didesignbg

нищо не знам за таз система
апарата е копуван около 1999-2000 г, не съм го видал още, от мои роднина, ама идва тия дни, и вече съм луднал по новата играчка...
послените минолти с какъв байонет са? и кой става на СОни Алфа

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: didesignbg   
Дата:   12-08-09 12:24

А байонета става, старите МД/МЦ ръчнофокусни не точно.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: mitakabus   
Дата:   12-08-09 12:26

Щом е 2000г ще е някой Динакс 5 , ако е Динакс 7 супер ама не вярвам! Иначе А700 е най доброто в момента за парите си в тоя клас![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: vlex   
Дата:   12-08-09 13:06

Ако е динакс не ти трябва сони тяло. 5д-то е технически алфа 100 с много малко подобрения и ще ти върши почти същата работа. Ако си решил все пак че искаш да дадеш пари ид а си вземеш примерно а380 или някакво друго под а700 - нямаш грижи. Байонетът е съвместим принципно, въпросът е колко ще тие удобно ;)

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: loveforever   
Дата:   12-08-09 14:36

Аз доколкото схванах става въпрос за лентова минолта. Ако е такава и е на AF- байонет то обективите и са съвместими със Алфа серията на Сони. По-старите Минолти са на MD-байонет и те не стават без специален преходник, като и тогава са ръчнофокусни.
Примерно аз ползвам едни и същи обективи на Mинолта 500Si и А700.

Колкото до телата на Сони, ако няма специални изисквания към подвижен дисплей и мегапиксели мисля че спокойно може избора да се направи по цена. За по-високи изисквания - А700 - цената си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-09 15:15

Еми А700 е 14700 лева (?) пък А230 е около 1100? Разликата е ужасно малка в цената а във възможнстите е огромна.

Иначе А100, А200, А230 - имат по големи визьори и са по-добиря вариант ако не държиш на лайф Вю.

А3хх са с лайф Вю и малки визьори (доста неудобни за ръчен фокус), но доста светли и приятни

А350, А380 са с по-висока резолюция

А230,А330, А380 са най-новите тела. По-малки са, по-лесни би трябвало да са за начинаещ фотограф.

По новите от А100 (А200 и т.н. ) имат подобрен автофокус и по-добра работа със светкавица (нямат проблеми със мигане, мерят винаги точно и други такива).


[beer]

А700 има всичко без лайфвю, настройка на фокуса, видео и 35мм сензор. Ама за тия екстри при коя да е марка даваш още 1000 кинта отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: surg   
Дата:   12-08-09 16:22

loveforever
да, за филмова става дума

за мен еважно нещо като подвижен диплей, за това гледам към а350...??/

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: vogon   
Дата:   12-08-09 23:28

А700 и Видео [smilie10] ?!?!?! [smilie7] [smilie8] [smilie21] Има видео на лоу джепег в серия с бърза карта, малко като филмите на Ч.Чаплин са движенията но в това им е чара [smilie3] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: joro35   
Дата:   12-08-09 23:35

Абе и аз се зачудих за това видео...[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: питане за познавачите на СОНИ ДСЛР
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-09 23:44

Няма видео нито другите неща споменати на тоя ред. Просто това са екстрите които ги няма. Ключовата дума е "без" т.е. значи, че изключваме последващите неща.

А видео няма да и не му и трябва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »