Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: pstoev   
Дата:   12-08-09 20:41

слагам на minolta 800si(slr)minolta af 75-300/4-5,6 после tamron 135/2,8 m42...И двата на 135мм на ф5,6...минолтата показава 6сек,тамрона 1/6сек...защо така се получава...вероятно това има някъкво отношение с резултатите при снимане с minolta 800si + не аф обективи-получава се доста зърнено изображение,при филм 100исо резултата е като от 400исо...

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-09 21:01

мнгоо голяма разлика. Нали на А пробваш тия неща?

Тамрона затворил ли си му блендата докато мериш?

разликата е повече от два стопа в тия времена т.е. не е исо 100 до 400, а доста повече.

На цифрово тяло 5д съм порбвал и има разлики. Ама не са толкоз големи около 1, 2 стопа макс.

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: pstoev   
Дата:   12-08-09 21:15

как да затворя блендата...на М е не на А(на обектива) ако това имаш предвид..стои си постоянна не скача...



Публикацията е редактирана (12-08-09 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-09 21:52

Апарата е на М? и какво компенсираш с врътките докато ти даде, че си уцелили така ли?

На 5Д може да включищ апарата на А. Фокусираш на отворена бленда, после затваряш блндата на обкетива и апарата сам си измисля скоростта. (Stopped down metering ???му казват май?)

На сонитата след А700 това не работи :-) Само М

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: pstoev   
Дата:   12-08-09 22:04

не апарата е на А,обектива е на М(менуал,тоест блендата си стои на колкото я сложиш, при А-аутоматик,познато като скачаща бленда..блендата стои макс отворена за да виждаш и при полуспусък се свива до оказаната и мери...щото иначе ако сложиш на ф11 става доста тъмно и трудно се фокусира,затова са я измислили скачащата:)но при мен е на М,не се променя...въпроса е ако сложа +1,2 или 3 компенсация на експозицията ще се получи нормален резултат-100исо филм ще изглежда като такъв а не като 400 или повече исо'в...

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-09 22:29

еми дано някои със цифрово апаратче дето има под ръка м42 да каже. Аз мойте м42 ги разкарах и няма със какво да пробвам. При мен порблем между другот варираше с блендите т.е. колкто по затворено ...

ЩЩото аз основно на 2 или 2.8 снимах с един Юпитер 9. Много харен бих си взел пак ама няма от къде на разумни пари да дойде

Това за обектива е ясно, че тялото не може да му затваря блендата

Отговори на това съобщение
 Re: меренето при af обектив и м42 са различни ???
Автор: pstoev   
Дата:   12-08-09 22:42

аааа в ибеят Юпитер 9 са по 70-80$+20 транспорт...без пара...аз мисля да зема един от тези samyang,vivitar,polar и другите им имена 85/1,4...май нема по-добър такъв...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »