Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: thebossbg   
Дата:   12-08-09 12:25

Миналия ден купих един такъв обектив. Понеже не съм много наясно как се ползва ръчния приоритет при фокусирането(не че ще го ползвам постоянно, но може и да е наложи)първо прочетох инструкцията. Там е написано, че при натиснат полуспусък се извършва фокусиране(това си е така и го знам без да го чета ;)), после леко се отпуска бутона и се дофокусира на ръка. Хубаво, ама на мен пръстена за ръчен фокус си ми се движи и без да натискам или отпускам релийз-бутона. Автофокуса и той си работи нормално. Като го изключа от обектива или от апарарта също всичко си е точно. Притеснява ме това, че едно пише в инструкцията, а друго е на живо. Нормално ли е пръстенът да се движи без усилие когато не е натиснат спусъка(имам и китак 18-55, при него ръчно се фокусира само, ако съм изключил автфокуса)? На всичкото отгоре когато фокусът е на безкрайност пръстенът продължава да се върти, естествено без да променя нищо. Дали няма да бастисам нещо? Моля по темата да пишат само хора с конкретен опит. Спам не ми е нужен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: graphix   
Дата:   12-08-09 12:30

всичко изглежда нормално. какъв ти е апарата?

обикновено, може от самото тяло да изклюяих автофокус-а и да си караш само с пръстен-а на обектив-а :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: jivkojj   
Дата:   12-08-09 12:35

Имам 2 такива обектива и се държат точно по същия начин.
Няма логика да фокусираш, след това да отпуснеш спусъка и да дофокусираш. Просто щото за да снимаш пак ще се наложи да натиснеш и обектива ще фокусира наново автоматично.

Иначе това, че пръстена продължава да се върти (но с известно по-голямо усилие) и при мен. Предполагам е нещо като защита ако го напънеш поече да не се повреди.

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-09 12:36

обектива е АФ-с... няма проблем да си въртиш фокусния ринг когато и както искаш

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: didesignbg   
Дата:   12-08-09 12:38

това е истински аф-с обектив за разлика от 18-55. Всичко което описваш е нормално. Не трябва да отпускаш спусъка като дофокусираш ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: krist   
Дата:   12-08-09 12:39

16-85 и той ли е истински АФ-С?

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-09 12:44

да

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   12-08-09 13:34

на 18-55 кое му е "неистинското" ? нали и той има моторче в обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: didesignbg   
Дата:   12-08-09 13:42

пробвай да префокусираш ръчно и ще разбереш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: tziko   
Дата:   12-08-09 13:46

Тва е щото обектива е вътрешно фокусиране (не знам как точно се казва) ако обърнеш внимание на китака има опция М/А а на поечето АФ-С има опция АМ/А и скалата за фикуса се движи вътре в обектива. Всичко си е ОК.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: didesignbg   
Дата:   12-08-09 13:55

айде бе, кой те излъга че само обективите с вътрешно фокусиране могат да се префокусират?

Отговори на това съобщение
 Re: Никор 18-70 и автофокус с ръчен приоритет
Автор: thebossbg   
Дата:   13-08-09 06:35

Благодаря на всички за отговорите. Живко, и аз се зачудих що за дивотия е това с depress, ама нали пусто го пише в книжката на тЪрбата, та реших, че може аз да не съм разбрал нещо. Но явно ще си маам така и няма да му се плаша. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »