Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: long-go   
Дата:   11-08-09 20:40

Здравейте колеги,

Из едни стари сандъци в дома на родителите на приятелката ми изнамерих една камерка PENTAX ESPIO W. Лентова с малко цифрови функцийки и обективче 28-56мм. Проблема е че вратичката която затваря задната част покриваща лентата е със стчупени панти и е залепена с .. тиксо.
Ще ми се да оправя машинката и да изнамеря някъде сайт където продават части за подобни техники марка пентакс, тъй като за сега в ebay и гогъл.. ударих на камък.
Ако някой има идея ще се радвам да сподели докато аз се опитвам да преравям мрежата за информация.

Благпдаря предварително![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: ksietta   
Дата:   11-08-09 21:04

До колкото разбирам, това е нещо тип "скина", така ли? Ако да - не си струва времето, усилията и парите, дори да беше възможно да се оправи. Кажи какво искаш да постигнеш, със сигурност има по-добро решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: ilcoin   
Дата:   12-08-09 09:12

Ами, нищо не ти пречи да пробваш с тиксото, пък после да търсиш части ако те кефи да снимаш с такова. Мене лично не ме кефят тия апарати, но това е друг въпрос.

Между другото, имам един приятел с една подобна зуум-сапунерка, само че канон - качеството е доста добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: long-go   
Дата:   12-08-09 09:55


http://lh4.ggpht.com/_PCk3eQRV6d8/SoJlzYXg8DI/AAAAAAAAJYU/oMJPgH0C1K0/s720/IMG_3051.jpg



http://lh4.ggpht.com/_PCk3eQRV6d8/SoJlzuHTQII/AAAAAAAAJYY/R-Ko81aMR8c/s640/IMG_3052.jpg


Това са снимки на машинката...

Иначе не искам да постигна нищо друго освен да стане пак пригодно за ползване защото не са лоши играчки и защото из разни кутий намерих още около 6 нови филмчета(запечатани)
Иначе дори в ибей има колкото искаш от SLR пентаксите които със сигурност са достатъчно добър мотив да не си играя с този и далеч по-добра алтернатива но някак си ми се иска да стегна този.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: zed   
Дата:   12-08-09 10:57

Не искам да обиждам находката ти, но всепак ИЗОБЩО НЕ СИ ЗАЛУЖАВА!!![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   12-08-09 14:24

Карай с тиксото. Това ако трябва да го купиш ще дадеш 10лв макс, а части не знам дали въобще ще намериш

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: long-go   
Дата:   12-08-09 19:55

>Автор: zed
>Дата: 12-08-09 10:57

>Не искам да обиждам находката ти, но все пак >ИЗОБЩО НЕ СИ ЗАЛУЖАВА!!![smilie25]

Абе май ще се окажете прави..иначе мислех да зарадвам мойта че го е ползвала да може пак да и е в ръцете ама.. карай.. явно за сега ще е с тиксото..

Мерси поне че си направихте труда да прочетете темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: asenr   
Дата:   12-08-09 20:24

Намери един за части и си смени вратичката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   12-08-09 22:27

Купи си един Зенит или Практика и снимай, тоя не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: Dekov   
Дата:   12-08-09 22:31

София
бул. Дондуков 18
Атанас Атанасов
раб. време 10:00-18:00 ч.
Ще ти ремонтира закопчалката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: stoyan_5   
Дата:   12-08-09 22:36

О ужас!
... фъргай на боклука!
Не го даваи и на децата да си играят, защото ще им останат изкривени възприятия!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: long-go   
Дата:   13-08-09 16:17

>Автор: Dekov
>Дата: 12-08-09 22:31

>София
>бул. Дондуков 18
>Атанас Атанасов
>раб. време 10:00-18:00 ч.
>Ще ти ремонтира закопчалката.

Благодаря колега,но аз имам причнина да търся сайт или части с поръчка че ще ми излезе по евтино да купя някой SLR отколкото от хелзинки да летя до софия заради една вратичка,но наистина оценявам информацията [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Варианта за взимане на някой стар и да сменя вратата вече отпадна.. и мисля че имам почти разрешение на проблема.. ама малко ще трябва да се поработи и мисля че ще успея да я възстановя по друг начин ;)
Благодаря колеги за отделеното внимание и желение за помощ

[beer]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лентов ПЕНТАКС
Автор: caro-anton   
Дата:   13-08-09 16:21

Фотоапаратът има смисъл да бъде възстановен, заради емоционалната стойност. Както аз на времето ходих да ми сложат нова ос на Кодакбокса, нищо, че струват по 10 лв, просто с този фотоапарат е снимала баба ми. И леля ми, и дядо ми, и майка ми, и аз. И децата ми ще снимат с него. Затова за този Кодак бих дал пари за ремонт.

Така че - прави както си преценил, няма значение какво казваме останалите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »