Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON - quo vadis?
Автор: vnvas   
Дата:   11-08-09 18:29

http://fakechuckwestfall.wordpress.com/2009/07/11/fucked-for-the-foreseeable-future/


Koментари?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: neuromancer   
Дата:   11-08-09 18:43

някои хора явно не разбират фотографията както трябва [smilie18]
И Никон и Канон дават достатъчно, не е нужно да купуваш новата камера всяка година, за да правиш добри снимки. Е, ако си фотограф на Vogue, може би, ама тук такива няма.
Аз като още снимам на филм да не ми е зле?
Та пича да прави каквото иска, преди години хората минаваха от Никон на Канон, сега сигурно обратно, имали бол пари, платили, все ми е едно

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: graphix   
Дата:   11-08-09 18:51

тоя е болен от нещо

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: vladod   
Дата:   11-08-09 18:54

Една група хора /доста малка/ могат да снимат, а на другата група /основната/ фотоапарата им е крив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: vnvas   
Дата:   11-08-09 18:56

Ама това със затъмняването визьора е доста смешно и действително непрактично[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: ross69   
Дата:   11-08-09 19:04

Абе снима6- неснима6 , апаратите са с явни проблеми , може6 или неможе6 , проблемите си остават . Всеки е достатъ4но умен , и преценява сам за себе си , коя система да избере [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: vnvas   
Дата:   11-08-09 19:46

Още едно линкче[smilie8]
http://www.kareldonk.com/karel/2009/02/09/canon-eos-5d-mark-ii-not-worth-it-save-your-money/

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: sauron69   
Дата:   11-08-09 20:44

Този нещо е силно възмутен на 5D Mark II [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: gbrain   
Дата:   11-08-09 21:36

Може и да има нещо вярно, леле изтръпнах [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: gecata   
Дата:   11-08-09 23:31

Автор: vnvas
Дата: 11-08-09 18:56

Ама това със затъмняването визьора е доста смешно и действително непрактично[smilie23]

[smilie3] [smilie3] [smilie3]
Не само е практично, но и задължително вече не само за профи телата.
Когато снимаш от статив и окото ти не е опряно до визьора, през него преминава до 15% от светлината , която измерва сензора и се бърка експонацията.
"Защорването" на визьора гарантира , че експонацията ще се определи изключително и само от светлината преминала през обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: gbrain   
Дата:   11-08-09 23:38

Аз измаавам по няколко експо за един кадър, после си избирам най-добрата, така че не ме бъркат тия "щори" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: lizZz   
Дата:   13-08-09 00:01

Преди няколко месеца го открих тоя факт и си го коригирам като затапя визьора.
Какво ревете толкова, не знам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: pefoto01   
Дата:   13-08-09 01:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON - quo vadis?
Автор: Akeyzerr   
Дата:   13-08-09 01:56

Всеки иска pro-функции в тяло от "нисък" клас, ама ако може и без пари да е - най-добре. И аз исках голям и светъл визьор в 350D-то... и минах на 30D. И да е по-бърз, ако може; с малко повече пиксели... и минах на 40D. Ама искам да си снимам и за кеф, с по-добра динамика и по-хубава картинка... и си взех 5D. Ама все пак ми трябва да е още по-бърз и да има по-малко шум на високо ISO от 40D-то, щото снимам в тъмници... и смених 40-така с 1D(Mk III).
А през тоя период не е като да не съм снимал и с Nikon - и D200 с Nikkor 200/2 VR; И D700 в последствие...
То стана малко като с компютрите - ако искаш да си го направиш сам и да можеш да бърникаш всеки един аспект от работата му - PC с Windows. Ако искаш просто да ти върши работа и да не се занимаш с непрекъснати настройки - Mac и MacOS...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »