Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 линеен поляр?
Автор: profusion   
Дата:   09-08-09 18:42

гледам линейните поляри са по евтини, но с тех не можел апарата да автофокусира и мери?

не можах да разбера много та трябва ми за 72мм сигма с която ще снимам с ръяен фокус с д60, може ли линеен? и какво му е специфичното?

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   09-08-09 18:48

Може линеен. Въпросът опира само до автофокуса на някои апарати. Компактните апарати, например, нямат проблеми с автофокуса при снимане с линеен поляризатор.
Някои дСЛР-и могат да се запънат евентуално. Трябва да пробваш, ако ти се занимава.

Ако фокусираш на ръка, няма да има значение дали си с линеен или кръгов поляризационен филтър.



Публикацията е редактирана (09-08-09 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: profusion   
Дата:   09-08-09 18:56

мерси! [smilie21] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: Dekov   
Дата:   09-08-09 21:55

Дали пречи на автофокуса е най- лесно да се разбере, само че пречи на ПРАВИЛНОТО мерене при повечето камери, където за да се измери светлината минава през полупрозрачни огледала, от друга страна пък тяхното действие е по-силно и ефекта е по-изразителен.
Защо не си правите труда да пробвате, а чакате някой да Ви даде наготово.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 21:56

при никон д70 и д2 не съм имал проблем с линеарен....

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: profusion   
Дата:   09-08-09 22:01

Dekov написа:

> Защо не си правите труда да пробвате, а чакате някой да Ви
> даде наготово.
> [shtrak]


че аз ако имам полара няма да питам....?! нали сега искам да си зимам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: dreamer   
Дата:   10-08-09 00:53

В контекста на темата: Заменям кръгов поляризатор Кокин 58мм за линеен на 58мм.

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: Dekov   
Дата:   10-08-09 08:04

profusion
Когато го купуваш, помолваш преди да дадеш парите да ти позволят да направиш няколко снимки, разглеждаш ги внимателно, днес не се налага да ходиш до фотото, да чакаш да проявят филмите, след това снимките и тогава да решаваш, за това говоря.
Колкото за това, кой е по-добър, за мен е линеарния. Снимките за които го използвам позволяват спокойно да настроя всичко на камерата и накрая да натисна спусъка.
Най-важното за този филтър е: Да няма цветен отенък , за предпочитане е и да е просветлен, след това е, "ЗАУ"то.


Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: profusion   
Дата:   10-08-09 10:53

Dekov мерси!

а тая фирма масса(май беше) ок ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: darksorrow   
Дата:   10-08-09 10:54

принципно не.

освен факта, че нещата й са примерно 8-10 пъти по-евтини от еквивалентни на сериозна марка.



Публикацията е редактирана (10-08-09 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: Prakticar   
Дата:   10-08-09 20:37

Деков, със всичко съм напълно съгласен, само искам да вметна, че в много магазини вече продават само кръгови поляризатори. Та да не виним човека, дето не е пробвал линеен, може и да е нямал тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: cicomanco   
Дата:   11-08-09 13:08

Преди време бях пуснал тема за проблемите с фокуса при линейния полар.Не се намери човек , който да каже че е имал реални пречки при фокусирането с такъв филтър , но пък доста от многознайковците изкараха какви ли не статии и теории ,как видиш ли не само че нямало да има фокус ами апарат щял да се мъчи!
Аз докато не пробвам и не видя - не вярвам!
Пробвай и ти!

Отговори на това съобщение
 Re: линеен поляр?
Автор: matasel   
Дата:   11-08-09 13:38

А на всичкото отгоре ленейният поляризатор в едно положение може да пречи на фокусирането и на меренето, а в друго да не пречи - поляризация, какво да я правиш. Това е за линейния, за който е и темата - а как стои въпросът с ЛИНЕАРНИЯ? - аз не знам - не ги разбирам тия сложни думи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »