Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: MartenBG   
Дата:   09-08-09 08:30

Мнения за DSLR-A900 на Сони ?
Както и за SAL-2470Z,Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* с SSM, 24 - 70 мм F2,8 ZA.

Добре и било да са от хора които са пипали и снимали с такава система.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 09:58

само заради надписа цайс ли те интересува системата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: boni   
Дата:   09-08-09 10:18

А900 е много добра камера и върши работа за всичко. Има си предимства и недостатъци разбира се.
Предимствата - висока резолюция, много добро цветовредаване, перфектен светъл и голям визьор, изключително ефективна стабилизация, идеална ергономия за хора с големи ръце, здраво влаго и прахозащитено тяло - никакви проблеми дори и в порой, добра серийна снимка 5к/сек, точен АФ...
Недостатъци - АФ е точен, но не толкова бърз както при Никон, особено следящият АФ. При ниска осветеност страничните АФ зони не са особено ефективни, освен това са събрани в средната част на визьора. В изображението има повече цветен шум от конкурентите, но се чисти лесно, идеално използваема е до 1600ИСО, с компромиси до 3200.

Ето ТУК последните ми 40-на снимки са почти всички с А900



Публикацията е редактирана (09-08-09 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: Canon   
Дата:   09-08-09 10:31

Добра система, перфектна като цена/качество на образа. Малко е бавна за спорт,репортаж.

Основнни плюсове:
24МП, ФФ, точен цвят, добра динамика в светлините, стабилизирана матрица (много голям плюс), светъл и ясен визьор със сменяемо матово стъкло - с лекота се фокусира окомерно със стари не АФ обективи.

Недостатъци:
Няма ЛВ, малък буфер за серийно снимане, шумен на високите ИСО (приемливо), бавно визуализиране от роу в превюто

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: Canon   
Дата:   09-08-09 10:38

като недостатък са относително скъпите добри обективи на Сони, но се компенсира от старите много добри минолтенски обективи, които периодично излизат в ибей на приелмливо ниски цени.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: MartenBG   
Дата:   09-08-09 10:47

джъмбо написа:

> само заради надписа цайс ли те интересува системата [smilie7]

Да,заради надписа.И заради това че уважаван производител не би си позволил да сложи само надпис без да гарантира съдъжранието[smile]

Ако не намеря допустим вариант(без компромис с качество) за преходник на Цайса 24-70 към F-mount,Никон,ще търся варианти на Сони за да си снимам домащните любимци с Цайс[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: MartenBG   
Дата:   09-08-09 10:47

Бони,кои от снимките са снимани с А900 и Цайс обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: Canon   
Дата:   09-08-09 10:52

MartenBG
засега нямаш вариант без загуби да ползваш Цайса 24-70 на Никон байонет

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 14:11

масовия цайс е далеч от представитете маркогонство което явно ти е страст....

като знам оригиналните цайсове какви цени имат.... то... я по-добре заложи на марка която обективите са и оригинално нейно производство.... например никкор [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-09 14:31

Джъмбо тоя 24-70 защо не му провериш цената преди такива гръъмки изказвания?

Доста Цайсова е. Говорим за най-висок клас професионален обектив.

От Цайсовете за алфа само 16-80 е млако странен -другите са доста убедителни представители.



Публикацията е редактирана (09-08-09 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 15:01

произведен е в япония от козина....
имал съм моменти в които съм ползвал истински немски цайсове.... комплекта от 6 обектива струва 90 000 евро.... доста цайсова цена [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 15:13

цайсова цена

никорска цена

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

щом цената е определяща [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-09 15:16

Джъмбо и такива има ама не са за 35мм формат.

Пак за сони и канон ги правят де - щото професионални никони в тоя сегмент няма. [smilie18] [smilie18] [smilie18] що ли?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 15:19

аз сони за това съм ги признал за видео.... канон... по-добре недей... бате по-добре недей... освен ако не си падаш по шир потреба [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: MartenBG   
Дата:   09-08-09 15:50

Виж сега Джъмбо,иронията ти е уместна по повод разните напъни на колекционерчета да събират марки.
И тъй като си мъдър мъж,сигурно си се убедил че е безмислено да убеждаваш един колекционер в смислеността на заниманието му. [smile]

Наистина търся снимки правени с А900 и този цайс 24-70.Както и коментари на съдържателите им.

Фотофорум е много полезен откъм информация и желанието на хората тук да помогнат с това.Независимо некои странни размисли и страсти в отделни теми,хората обичат да помагат,както и по природа не са злобни,а творци.И това ме радва.

Желая ви приятен неделен следобед,в очакване на повече инфо за този цайс и снимките с него ...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: mitakabus   
Дата:   09-08-09 15:53

Джъмбо, може и доста неща да си пипал , ама точно тоя Цайс едва ли си го и сравнявал с Никора посочен от тебе! И друго, цайса е на такава цена от 3 месеца - свалиха му цената за да се харчи,/друг е въпроса че вдигнаха на 16-35/2.8/ има една статистика в диксума и %-та на купуването е почти в пъти от тогава...
Толкоз по цената - сега по въпроса с качеството - ми братята от ХонКОнг бяха изтествали хубавко Д3х с Никора и А900 и картинката хич не беше в полза на прехваления ти Никор! При Д3 бива ама с 24мпикс на Д3х кляка! Да не кажа че беше в 99% от тестовете с по -кофти цветоподаване и острота! Единствения минус за цайса, е малко кофти образуващото се според НЯКОЙ боке , но пък на мене ми харесва. И друго да споделя за скоростта понеже Бони сподели са следящ Аф на А900 но не знам за кой Цайс става дума! При еднакви условия Д700 с Никора фокусира по-бавно от А700 с Цайс 24-70! Лично тествано - ТОЧКА...Не е кой знае колко , но разлика има!
Та този Цайс си струва всяка стотинка , лично аз не съм слагал 30/1.4 и 50/1.4 от както съм с него - единствено в случай когато ми трябява максимално олекотен апарат , махам грипа и слагам някой от двата! Като острота е по-добър , особенно в краищата от 30/1.4 Сигмаата и Минолта 50/1.4 при ф2.8! При Ф4 е доста по-добре бих казал..[ezik]

..Засеа снимам на Кроп и за ФФ реално н емога да се изкажа, но мненията са , че 24-70 идеално се справя с резолюцията на А900 ...за разлика от някой "други" Н...Л..ала бала етитетирани обективчета...



Публикацията е редактирана (09-08-09 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 16:20

ех тези сони фенове.... по върли са от канонерките спор няма...

отивам в базара да разпродавам дърветата и да минавам на истинската японска марка цайс.... упс... немска марка [smilie6] [smilie6] [smilie6]

марто лошо няма и по-горе ти го казах.... пък и тук се забавляваме щото ако почне да се вземаме на сериозно.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: MartenBG   
Дата:   09-08-09 19:03

Джъмбо,всичко интересно от Никорите го имам,тъй че няма да те последвам на базара.
Я изрови някоя снимка с Цайс 24-70 и го сравни с Никор 24-70.
Бъди поне убедителен с малко снимчици,
Да кажем,като снимките ти заговорят ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 19:09

ами... аз си ползвам техниката за работа а не за тестове [smilie7]

а за работа съм си намерил перфектната камера.... тази към която залиташ е пълно дърво от към ергономия и бързина... от личен опит го казвам...

иначе си има положитени неща спор няма... а и е бюджетна за мегаломаняците на пиксели [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-09 20:33

Джъмбо верно Д3 е единствения никон дето става за снимане.

Ама все пак кое да е Сони вкл. А900 е доста напред от повечето яки никони. Пример при никон фунцкията "направи една снимка" е удбно скрита с менюто с къстъм функции и изисква двукратно потвърждение след избор.

това разбира се както всички никонски фенове твърдят е много удобно и хубаво щото не се хабят много картите все пак новите ЦФ карти имат само 1 000 000 цикъла на презаписване.

Друго популярно предимство осигурено от никон е възможността да се социализираш с модала или пероснала по подръжка в 2-та часа в които сменяш блендата през трето ниво на менюто и със задължително включен лаптоп на коиот да видиш новата стойност [smile]



Публикацията е редактирана (09-08-09 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 20:35

нещо сам не си вярваш.... ама карай с камбана няма какво да се спори.... тя само си бие

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-09 20:37

еми горе долу като твойте глупости.

А никоните новите след Д200/д80 са драма. Мрънка тука народа като им го напиша а като ги видиш и опре до снимане по 15 минути не могат да си сменят най-тривиални настройки - щото са пропуснали да си ги сложат в любимите функции или някоя подобна щуротия.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 20:39

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] титан ... не е истина... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: hotsnail   
Дата:   09-08-09 20:44

опит му викат на това и за съжаление е истина.

Титана е нещо друго ама като си пропунснал у-ще след 3-ти клас трудно е да ти ояснявам по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR-A900 и Вариообектив Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-09 20:47

явно ти е слабичък опита... натрупай и тогава туко виж си преосмислиш титаничните мисли [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »