Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 13:09

Здравейте, имам особена молба, не знам обаче това да ли е позволено от администрацията, ако ли не е, няма проблем, и няма да се сърдя, ако ми се изтрие темата.

Става въпрос за това, че нещо последно време много ми куца от към идеи, снимам, качва във форума снимки, ама нищо, ако взема някои точица - добре е ... Не знам, никой не коментира, не изтръква нито грешки, нито нищо под снимките ми. За това се чудя къде бъркам и какво не ми достига да направя снимка, да хвана кадър, който да впечатли повече хора.

За това молбата ми е следната - разгледайте ми снимките и си дайде мнението, без значение какво е - добро, лошо критично, похвално, просто искам да знам - развимам ли се или падам надолу, бива ли ме да снимам или да взема да се пооткажа ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: CanoniO   
Дата:   07-08-09 13:15

Що бе, оконтрастените ч/б с китарата кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: ogimag   
Дата:   07-08-09 13:17

Ама и да се виждат лица. И не режи така крайници! Мисли и за композиция!

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: santoli   
Дата:   07-08-09 13:22

Проблема не е в снимките ти. Просто като цяло интереса с времето става все по-малък и по-малък. Никой не си прави труда да коментира, а мнозина дори ги мързи да цъкнат копчето за гласуване. Забелязвам тук-там доста добри професионални фотографи, които не събират повече от двайсетина точки на снимка.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Elessar   
Дата:   07-08-09 13:23

Фото форум не е място, където всеки може да получи внимание. Ако не си конюктурен, непознат си на аудиторията и не си някакво явление в съврементата фотография, нямаш големи шансове да бъдеш забелязан и да получиш критика или мнение. Фото форум си е едно доста затворено общество, където рядко навлизат нови лица. Поне мойте наблюдения са такива.



Публикацията е редактирана (07-08-09 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: tofo   
Дата:   07-08-09 13:31

Туй са общи форумски болежки. Да не ти пука.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: martinrousev   
Дата:   07-08-09 13:42

Обади се на музата на фотографията на телефон 088*******

Ще ти дойде вдъхновението. На мен ми се е случвало 4-5 месеца да не изкарам апарата от чантата и първият път след паузата стават страхотни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: sen_shui   
Дата:   07-08-09 13:47

Аз пък винаги съм с апарата, и вечерта като се прибера и източа картата си викам нищо особенно пак. След 2-3 месеца като си разглеждам албумите и си викам - Я какви яки снимки, как не съм ги видял !!!

[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: nikola_bathory   
Дата:   07-08-09 14:02

До Skyrider - нещо си се объркал, в този сайт всички коментари под снимка трябва да са положителни!!
Обратното е силно нежелано и ще ти донесе вечната омраза на автора. Просто казвам, да си знаеш.

А за твойте снимки - за мен тези с китарата са тъпи, в смисъм аз нищо не намирам в тях, нищо не ми казват, нищо не показват...
Тази с котката и котето е супер.

Та това е от мен и не го приемай като смъртна обида, лол. Или пък както искаш, твоя работа. [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-08-09 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: didesignbg   
Дата:   07-08-09 14:10

Хм, един съвет остави апарата за малко, той няма да избяга, най-много да му падне батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: boni   
Дата:   07-08-09 14:28

Автор: Elessar
Дата: 07-08-09 13:23

Фото форум не е място, където всеки може да получи внимание. Ако не си конюктурен, непознат си на аудиторията и не си някакво явление в съврементата фотография, нямаш големи шансове да бъдеш забелязан и да получиш критика или мнение. Фото форум си е едно доста затворено общество, където рядко навлизат нови лица. Поне мойте наблюдения са такива.



Въобще не е така и доказателствата са пред очите ви:
1. Всеки месец над 200-300 снимки на нови и неизвестни автори преминават бариерата в представяне.
2. Снимки на нови и неизвестни автори се появяват на първа страница
3. Постоянно се гледат портфолия на нови и неизвестни автори.
4. Доста автори се развиха за съвсем кратко време от начинаещи до топ автори, а други си стоят на едно ниво с години.
5. Стотици нови автори са взели участие в изложби на ФФ.

Фактически всичко си зависи от вас самите. Ако някой има желание и талант да се развива, го прави и никой не го спира.
Всъщност нямаш шанс да бъдеш забелязан ако просто си незабележим и не показваш нищо особено. Това обаче важи за всеки сайт.

За автора на темата - не чакай някой да ти дава акъл или да те съветва под снимките ти на готово. Никой не е длъжен да го прави. ФФ не е училище, а сайт за споделяне на фотография. Учи се сам от по-добрите, чети, образовай се, експериментирай. Ако имаш желание, резултатите няма да закъснеят. В сайта има достатъчно добри фотографи, от които може да научиш нещо или да ги попиташ.
Имаш някои добри снимки, в които доминира фотографията - форма, светлина, композиция, идея. Имаш и такива, които не са за фотографски сайт - центрирани цветенца и домашни любимци, заснети банално и без особена идея.



Публикацията е редактирана (07-08-09 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 14:56

Аз гледам да приемам всякакви коментари - и добри и лоши, така си правя равносметка какво се харесва, на кое да наблегна. Честно казано в момента снимам във всякакви категории - портрети, пейзажи, какво ли не .. скоро обаче не съм снимал (имам впредвид последния месец) Последно снимах по -сериозно на 1 юли, за july morning там имам може би 2-3 добри снимки, след време ще ги пусна и тях ... Честно казано нуждая се от коментари под снимките, защото те ме насочват кое правилно, кое не е ... На този етап нямам възможност за по специална техника и снимам със "сапурнерка", което явно също пречи понякога за качеството. Не мога да си избера още и май категория в която да снимам основно - какво ми е на душа това, а иначе обичам да си снимам, чета книги на тази тема, гледам списания - от там черпя и идеи, а из ФФ се ровя толкова често, че имам чувството че съм луднал. Но има и за мене неизвестни все още във фотографията.

P.S. Тази снимка с котета я направих случайно, тя даже леко не е на фокус. Качих да видя дали би могла да е забавна, не толкова интересна ...
А иначе да питам, как се избират снимки за началната страница, на какви критерии трябва да отговарят?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: krasi7o   
Дата:   07-08-09 15:00

Я си снимай и да не ти пука, справяш се много добре......ч/б са много добри.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: VacMac   
Дата:   07-08-09 15:22

Тези проблеми ги има всеки автор, който се взема по на серьозно тука!Не си първият, нито последния..:)При мене го има същия проблем от време на време..:)Важно е как се преценяваш в развитието си!Аз съм тука от повече от 4 години и не бих се съгласил, че нямам развитие за такъв период от време дори и с Бони:)...имах една снимка с най-много Б-гласове, ама слаба според мен, кропната и шопирана видимо - махнах я...а сега с много по добри като качество снимки, не мога да направя по серьозен Б-рейтинг...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 17:36

Аз не мога да преценя пък къде се дават повече и по реални оценки - в "представяне" или когато можеш да си избираш сам категорията? То аз сега не мога да пускам в "представяне", ама не ми се и трият снимики за да се върна там ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Lalinda   
Дата:   07-08-09 17:42

Харесах танцьорките и старата гара в Хитрино.

Предлагам ти да свалиш от профила последния кадър със залеза и кадъра от Жеравна (него можеш да го обърнеш в чернобяло и да го пообработиш още малко). Можеш да обърнеш в чб и този с мидите на плажа. Девойката с чадъра също е приятна, поне така ми се струва, многото точки за кадъра в тъмнината идват просто от леко депресивните наклонности на тукашните потребители...

Не зная дали не е зле да обърнеш в чб и прекадрираш и котката...

Общо взето, изборът ти на сюжет няма как да заинтригува претръпналите от гледане на снимки потребители...

Не отварях кадрите с китарата, възможно е, заради момичето, да се харесат на мъжкото съсловие (няма лошо).

И според мен се забелязва известно пресищане на публиката, която, няма начин, си има любимци и си ги подкрепя независимо от успехите и провалите им...

Няма как в един сайт нещата да стоят по-различно, отколкото са извън сайта...

Снимай повече и качи повече кадри в профила си, та да имаме повече материал за обсъждане и коментиране.

Остави, засега, цветното снимане настрана.
На филм ли снимаш, че част от кадрите са толкова магентавеещи?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: rhyan   
Дата:   07-08-09 18:09

Спокойно, почини си. Остави малко камерата на страна и само гледай снимки. Дори адски да ти се снима, не го прави - просто гледай снимки, най-добре извън форума. След една седмица вдигни апарата и ще започнеш да виждаш 'твоите' снимки...Нещата ще тръгнат...
На мен ми се случва редовно, но мисля, че след всяко подобно задръстване имам напредък...Ако продължиш да снимаш и се чувстваш безидеен само ще влошиш нещата...
Между другото - може да преоткриеш твои стари кадри, които по една или друга причина си пренебрегнал. Тогава и идеи за обработка се появяват.

И зарежи рейтинга! Препоръчвам ти да постваш в сайтове, където виждаш броя посещения за да прецениш реално какъв интерес генерират твоите снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 18:12

И на мен май ми се струва, че за да грабне окото една снимка трябва да многооо, ама много различна и ефектан, защото наистина доста неща има. Тази от Жеравна не става много добре в ч/б, пробвал съм, имам една друга пак от там, може нея да кача, тя е ч/б и мисля, че не лоша. А последната снимка, на залеза, мене лично доста си ми харесва, не знам защо другите нещо не им допадна.
А иначе не снимам на лента, просто апаратчето, с което снимам, нещо понякога вижда цветовете малко по-различо от реалното.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 18:14

А иначе за любимците, моята сестра се възхищава много на двама автори, постояно се пери, че ако имало как те да я снимат. Става въпрос за C5 и Kubeto ...
Ама и тях си ги бива.



Публикацията е редактирана (07-08-09 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: MarinY   
Дата:   07-08-09 18:28

Мога ли да дам един съвет? Стъпил по-скоро на житейски опит, а не на фотографски знания и можене.
Постъновъчната (фотография), студийна и режисирана работа, са "топ гън", ниво, което се развива след много натрупана и овладяна теория и практика.

Върни се в реалния свят - улицата, архитектура, пейзаж ... овладей ги, контролирай ги - цвят, композиция, светлина, внушение и като станеш на "ти" с тях, мини на "авторски композиции".
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-08-09 18:32

Що бе аз съм нов некадърен фотограф но съм доволен от вниманието към кадрите ми :)

По темата:

Пич имаш око според мен.
Вниманието не останалите не трябва да ти е самоцел.
Имаш и добри и семпли кадри които не са нищо собено.
Търси повече идеята,композицията,настроението,светлината,ракурса в един кадър :)
Не снимай на сила за да се харесаш снимай си за кеф :)
Аз точно това правя...вися си в палатката и се кефя на изгрева и животните ,а това във форума е последствие...

Просто отвори очи и виж кадрите са навсякъде около теб птосто чакат да ги пречупиш и да ги отснемеш както ти ги виждаш и както ти искаш да изглеждат :)

Успех не се отказвай,ти не си профисионалист ,че да има от какво да се отказваш.
Ако снимането ти доставя удоволствие не виждам смисъл да се отказваш.....

А ако искаш да се развиваш почето малко повече книжки,разглеждай всеки ден нови и нови фотографии на други добри и не чак толкова добри автори, обърни вниманив какво се харесва и какво кара хората да гласуват за един кадър,каде има повече рейтинг А и рейтинг Б и защо понякога снимки с много рейтинг А имат нисък рейтинг Б и обратното също се случва.

Всеки път като видищ един кадър след като го разгледаш като потребител го разгледай като фотограф , задай си въпроса :
-Какъв е главния обект и идея
-Защо е отснет по този начин и какво е целял автора със светлината,ракурса и въобще замисъла
-Защо е композирана така
-Забележи детайлите в кадъра и обърни внимание на майсторството и техническото качество на кадъра.

И още много и много неща :)

Защо питаш НАС? Добрите кадри можеш да намериш тук...и навсякъде във други международни форуми.

Направи си труда да разгледаш всички рейтинг Б автори и тягните фотографии и стил.
Тяхното разбиране и тяхното усещане..тяхното майсторство.

Има други форуми с далеч още по добри фотографии.

Цялата информация за отговора на твоя въпрос е има под формата на кадри и най различни четива и така нататък :)

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Skyrider   
Дата:   07-08-09 19:04

Разглеждам аз, снимки тука из форума и все ми прави впечатление, че където има цици - има голям рейтинг, дори снимката да не е нищо особено, да не кажа нещо друго ... Това мисля, много се харесва ... А иначе, честно казано, аз само този форум знам ... Преди време си изтеглих близо 2гб фотографски списания, отвреме на време ги преглеждам, когато имам свободно време. Гледам от тях, какво интересно може да изкочи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Prakticar   
Дата:   07-08-09 19:30

Чакай, бе пич, какъв точно ти е проблема?
Че нямаш точки? Ми ръгай тогава цици и просяци и ще имаш точки, гледам, ориентираш се в обстановката.
Или, както пишеш в началото, че са ти пресъхнали идеите? Ако наистина е така, значи ставаш по-взискателен към себе си.
Или че не те коментират? Ами то тука има поне двадесет хиляди, ако не и повече автори, кой да си играе да пише коментари? Мен, например, ме мързи.
Да си направиш кеф от фотографията само от теб зависи, нямат нищо общо нито форумите, нито коментарите, нито точките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: Lalinda   
Дата:   07-08-09 21:26

Ще ти дам един пример от времето, по което се регистрирах тук и никой не ме познаваше.

Още тогава оценяването ме изумяваше:

Ето ти кадър с оценка 129/54, който е абсолютен кич

http://212.36.3.59/site_pics/194/l_1122194284_Venezia4aa.JPG



и други с 247/38


http://212.36.3.59/site_pics/183/a_1121787805_Venezia2aa.JPG



и 266/48


http://212.36.3.59/site_pics/183/a_1121770485_Venezia3aa.JPG



и дори 238/101 за най-слабия от тях и най-баналния и дори най-кичовия:


http://212.36.3.59/site_pics/194/l_1123487658_Venezia14aa.JPG



Подобни вкусове ми действаха антистимулиращо, тъй че... скоро започнах да не обръщам внимание на оценките нито на широката публика, нито на избраниците...


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо ми куца ...
Автор: burnmaster   
Дата:   07-08-09 22:10

Обърни внимание на моя профил.
Трите снимки които ме изкараха от представяне нямат нищо общо с снимките които харесвам и качвам.Това са снимките които съм снимал с абсолютно нежелание , но с една цел.А тя е че гледайки установих за какво се гласува.
Тук е момента да кажа :
СНИМКИТЕ КОИТО МЕ ИЗКАРАХА ОТ ПРЕДСТАВЯНЕ НЕ СТРУВАТ 5 ПАРИ.
Просто исках да си качвам природата където и е мястото.Ако искаш рейтингова снимка МАЦАЙ КОЛКОТО МОЖЕШ,ДЕБНИ СИРАЧЕТА,ЗАВИРАЙ СЕ ПО КОФИТЕ ЗА БОКЛУК,ПИШИ СТИХИВЕ ПОД СНИМКИТЕ,ПРАВИ МОНТАЖИ,и още куп маймунджелъци.
ааааа ,щях да пропусна.Сега на мода е шумът.
Съвет от мен.Прегледай за какво се гласува най много ,и няма да ти трябва много време.Пък после каквото си ти харесва на теб.Не снимай за други а за себе си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »