Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква светкавица да си купя?
Автор: javi   
Дата:   05-08-09 14:55

Здравейте, искам да си купя светкавица, преди това обаче ще се допитам до вас, а именно какво да гледам ? Освен водещото число други параметри на светкавица незнам [smilie2] Снимам със Sony a300, ако има значение. Разчитам на вас да ми помогнете с избора!

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: gensko   
Дата:   06-08-09 01:00

Много ти е относителен въпроса , приятелю. Това ,че снимаш със Сони има огромно значение. Първо : Сони , като приемници на Минолта , възприеха техния стандарт за присъединително гнездо на светкавицата , което автоматично означава ,че : блескавицата ти трябва да е тяхна , или да следва стандарта им . Второ : тъй като не знам целите ти , за използването и , ще те посъветвам : да вземеш някоя назаем , или вземи най-ефтината на пазара , за да си изясниш , какво ти е необходимо като параметри . Не снимам с твоята система , и не мога да ти дам конкретен модел . Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-08-09 01:05

какво да гледам?

Гледай това, което ще и ползваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: nikidi   
Дата:   06-08-09 10:00

http://www.sony.bg/product/dsa-flashes---lights/hvl-f58am

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: javi   
Дата:   06-08-09 10:20

От скоро снимам, може би 1 година, запалих се и сега си купих и нов обектив, светкавица искам за това защото вградената е доста слаба, след третия метър почти не се усеща. Работата ми не е свързана с фотография и няма да изкарвам пари от това, но си мисля, че светкавица не се купува всеки ден и искам да си купя нещо що годе добро. Идеята е да ми кажете поне какво да е водещото число (като стандарт поне за снимки в затворено помещение), скорост и др..

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: nikidi   
Дата:   06-08-09 10:24

ти не видя ли горния линк? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: javi   
Дата:   06-08-09 10:33

Да, видях линка но gensko ме пита за какво ми трябва, затова обяснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: gensko   
Дата:   08-08-09 00:40

javi , ако все оше не си взел решение ,ше се опитам да ти помогна . Предложението на nikidi e много хубаво , но щом поставяш въпроса тук , претполагам ,че търсиш балансирано решение. Надявам се да не пропусна нещо от факторите , които трябва да съобразиш.
1. Водещото число зависи от: блендата на , която ще снимаш и разстоянието до обекта на снимане. Или : f5,6 на 5 метра , при 100 ISO = на G 28. При ISO 200 , със същото водещо число , и същата бленда , ще имаш покритие на 7 метра, или за 5 метра ще можеш да затвориш блендата до f8. Ако разстоянието зависи от мястото на снимане /твоя хол, кварталната дискотека или зала 1 на НДК/ , то блендата я определя дълбочината на рязкост на фокуса , която искаш да посигнеш, в зависимост от фокусното разстояние на обектива , с който работиш.
2. Подвижноста на главата на светкавицата е хубава екстра , ако имаш близък таван или стена , към които да я насочиш за по-меко осветяване /или ползването на съответен дифузьор/ , но имай в предвид ,че трябва да компенсираш с отваряне на блендата , поне две степени.
3.Ако ще правиш снимки в серия , то времето на презаряд не трябва да надвишава скороста на серията на алфата ти.
4.Ползването на варио обективи , обуславя екстрата на моторизирания зум на главата. При твърдофокусни , може да ползваш и таива с ръчно регулиране.
5.Регулирането на мощноста , предполагам ще ти хареса като екстра ,ако ползваш светкавицата , като допълваща към общото осветление - или тъй наречената подсветка.
От собствен опит - G28 върши работа , но по добре нещо над G30-32. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: javi   
Дата:   08-08-09 11:37

Благодаря, точно това имах в предвид... Тоест, ще ми е нужна светкавица със Zoom, регулиране на мощността, евентуално чупеща глава и дифузьор. Имам друг випрос сега, знам че няма хубаво и евтино но искам да питам, тази светкавица, която ми предлага nikidi е приблизително 600 лв (поне за толкова я намерих), въпроса ми е ако си купя светкавица от eBay, друга марка не SONY, за доста по-малко пари със същите параметри дали ще си заслужава, дали не е само привидно качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: GenaDP   
Дата:   08-08-09 12:07

Ей ти светкавици "за доста по-малко пари"...



Публикацията е редактирана (08-08-09 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква светкавица да си купя?
Автор: javi   
Дата:   08-08-09 12:14

Благодаря на всички за съветите и отделеното време [smile] Скоро ще споделям снимки! [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »