Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   05-08-09 12:30

Здравейте, някой да има личен опит с този скенер, как сканира негативи лайка формат, а така също как се справя и при средния формат? Цената му е към 550 лв. заслужава ли си като цяло тази цена или е много по-зле от V 700, който е двойно по-скъп? Предварително благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   05-08-09 22:21

Никой ли не е ползвал тоя модел? хм...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: MarinY   
Дата:   05-08-09 22:29

Добре де. Имам го. Ама какво да кажа? За мен, върши чудесна работа. Два пъти по-бърз от предишния ми. Мълча си, защото преди година ме изядоха за него, а като качество, за хоби, не виждам какво му е по-лошото от един барабанен, с изключение на бързината. Софтуеъра му е много прецизен. Имаше и някакъв номер с лампата, та го докарва до по-високия клас. А, и може да прави "двойно" сканиране - т.е. вдига двойно реалното, физическо количество точки на мм.
Както казват по интернета: Ще го препоръчате ли? - ДА.

П.П. Бях направил доста дълбоко проучване и си бях избрал един доста по-скъп Епсон. Техническият представителя на фирмата, ме слуша дълго време и директно ми посочи този с думите, че е "скрита бомба" и ако искам да харча, моля, ама по-добро качество няма да забележа. [smilie3]
(при това е на процент)



Публикацията е редактирана (05-08-09 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Славов   
Дата:   05-08-09 23:01

И пред мен стоеше дилемата какъв скенер да си купя, така че пробвах няколко скенера на роднини и съфорумници, между които и V500, за съжаление само на филм лайка формат. Какво да кажа, въпросният скенер заедно с Canon CanoScan 8800F ми харесаха най-много от плоските скенери до които се добрах.... до момента в който видях скан от това
Май него ще взимам или модела 7300


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   05-08-09 23:25

Благодаря на отзовалите се[smilie24] а какви са резултатите от средня формат интересува ме най-вече 6х6? Нужни ли са някакви подложки за да не става огъване?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: MarinY   
Дата:   05-08-09 23:45

Средният формат е опасен за всеки скенер, който не е снабден с притискащи стъкла. Колкото и да си изправил лентата, ще си има дъга и ... съответно "мек" кадър по краищата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: yovko   
Дата:   05-08-09 23:48

Рамката за среден формат се справя достатъчно добре и без допълнения. Поне при мен повече ядове имам с огъванията на "лайка" филмите...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: MarinY   
Дата:   05-08-09 23:58

А не би трябвало. Навиваш го наопаки. Няколко часа стои и после е прав като ....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   06-08-09 00:40

Какви са вариантите за изправяне на лентата при средния формат, притискащите стъкла вършат ли работа? Отделно ли се купуват като консуматив?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 00:51

Славов а ако се добереш до скан от кулскан 5 или 5000 ще се чудиш как въобще си се оглеждал в тия смешки

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: MarinY   
Дата:   06-08-09 01:01

Некс тайм, научи се да уважаваш хората или само псувни ще получаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   06-08-09 01:13

шттт не се карайте тук, моля само по темата а тя е за посочения модел [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 01:26

MarinY
Мисля че към теб въобще не съм се обръщал по никакъв повод в тази тема.Второ не виждам кое в изказването ми е неуважително - всички изброени в поста на Славов скенери са смешки в сравнение с Кулскана и това е деиствителността дори и да не ти е приятна (може да си направиш и сверка в нета).
И се научи да не си вреш човката в чужди разговори за не получаваш псувни.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Славов   
Дата:   06-08-09 06:12

Е, ами човека говори за скенер за около 500 лв....
next_time, това за кулскана е ясно, но гледам да се вместя в парите....иначе още преди години имам сканирани филни на кулскан и знам за какво иде реч....
Говорим си оня ден с комщията за колите, и идва един и веднага: "взимаш си един мерцедес и нямаш проблем"....
Снимането ми е хоби и е безумие да си купувам кулскан при положение че снимам все по-рядко на филм.
Нека гледаме да сме полезни на питащия преди всичко .....

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: yovko   
Дата:   06-08-09 08:01

Shtrak, аз си купих стъкла за лайка формат от тук: http://www.betterscanning.com/

Среден формат снимам много малко и сканирам без стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 08:29

Славов, аз преди седмица си продадох моя кулскан 5 и от личен опит мога да ти кажа че цената беше в близост до това за което се говори тук.
Недостатък за мен има само един - не сканира среден формат, но зависи кой, как снима.За средния формат имам скенер за превюта, ако нещо си струва или ще си платя за няколко кадъра или ще помоля някои с в700-750 ако ми се пести.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   06-08-09 10:35

За Кулскановете е ясно че са добри, но аз го вземам предимно да сканирам 6х6 среден, а като гледам в тоя ценови диапазон май този модел ще се окаже доста подходящ избор[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: nechovek   
Дата:   06-08-09 12:05

А разликата между в500 и в700 е само, че в700 може да сканира голям формат ли?

п.п.
а гледам, че пускат скенери GT серия с 3 ццд лампа, обаче за сега са само 600х600.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   06-08-09 12:16

500 лв е разликата между двата модела, не знам дали е оправдана?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: nechovek   
Дата:   06-08-09 12:18

Добре де да разбирам ли , че вариянтите за скенер който да снима 6х6 са в500 в700 и кулскан 9000.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: nechovek   
Дата:   06-08-09 12:20

е оправдана е, ако снимаш на плаки

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: nechovek   
Дата:   06-08-09 12:32

За мен нещата седят така:
ако има пари кулскан 9000, просто си "лопе де вега"
като няма или в500 или при Деков, че ми е близо. въпроса е дали скановете на Деков са по добри от скановете с в500, като не говорим за сканове който ще се печатат на билборд. Всички сканове в профила ми са от Деков. Ако качеството от в500 е по добро няма да се замисля и за секунда и аз ще си взема в500. Така че дайте да гледаме сканове.



Публикацията е редактирана (06-08-09 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за скенер Epson V 500
Автор: Shtrak   
Дата:   06-08-09 17:13

Е защо да даваш по 4 лв за всяка лента и по 2 лв на кадър за 6х6 още повече ако не са за вадене на хартия, 550 лв са си инвестиция[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »