Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 16:58

Здрасти,

виждам, че има доста хора тук, които снимат диви животни и по-специално птици. Не ме интересуват само птичари, даже напротив, но интересът ми е предимно към пернатите.

На таквизи люде предлагам бартер - те ме мъкнат със себе си когато ходят да отстрелват дивеч, а аз на свой ред мъкна багаж.[smilie25] Техника имам, не професионална, но да кажем достатъчна за начало(до 900мм 35мм-ов еквивалент за съжаление МФ), така че единственото, което искам е възможността да снимам редом с вас и да получа знание и съвети от препатилите.

За съжаление съм на работа от понеделник до петък, но за сметка на това събота и неделя съм свободен и ставането по нощите за пристигането на определеното място не ми е проблем.

От София съм, по-конкретно около бизнеспарка в младост. Собствен превоз нямам, така че разчитам на сърцатите птичари.[smilie6]

За контакт - тук или ЛС за телефони и месинджъри [beer] .

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: CanoniO   
Дата:   04-08-09 17:01

Ми те май твоите неща ще мъкнат, вместо ти техните[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: i_viper   
Дата:   04-08-09 17:05

Ако решиш да снимаш планини ела ми влачиш багажа по 6-8 часа, че направо ми се е...ва мамицата. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

От сега да те предупредя:

- статив - 5 кила
- голямо форматна камера - 1.7 кила
- палатка - 4 кила
- чувал - 1,6
- там разни други дунджурий се намират ... абе 15 кила багаж ти го харизвам на момента.

айде бонус - сам ще си нося цифрака [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 17:21

Хаха, за планината не би ме поблазнило снимането толкова, колкото самата планина [smilie3] Иначе нямам проблеми да мъкна по 6-8 часа раница 10-тина кила, за по-тежки дисаги около 25кила ще ми трябват почивки на всеки час-час и нещо. Естествено тва е ако нямаш против да ти наблъскам всичко в планинарската раница [smilie18]

А сега по темата - имам достатъчно чанти и раници за фототехника, за да мога да си побера багажлъка и да имам достатъчно ръце, крака, рамена и т.н. останали свободни за носене на чужд багаж. Един вид - трупайте повече [smilie25]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: tormentor   
Дата:   04-08-09 20:57

tazi tema me izpulni..[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: chukov   
Дата:   04-08-09 21:01

За птичари не знам, ама мога да ти посоча двадесетина кокошкари от форума

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   04-08-09 21:06

аз докато бях из БП и търсих форумци да се организираме нещо нямаше никой... пфу... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   04-08-09 21:07

tormentor написа:

> tazi tema me izpulni..[smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]

нали? щом и аз успях да се изумя [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 21:23

Не виждам какво лошо има в това да искам да се уча от хората с опит? Или само тия родени с Познанието, 5дм2 и 600 ис 4л са достойни да снимат wildlife... Ако е така - ок, ще си троша сам главата щом спомогливи люде в тая сфера няма [smile]

Живи и здрави да сме само всички...

П.П. dau, къде си ходил, че съм пропуснал?

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (04-08-09 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: Canon   
Дата:   04-08-09 21:35

vlex
От мен имаш адмирации за инициативността [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   04-08-09 21:48

Свободен е само през уикенда, няма кола (значи няма пари или е дефектен), значи е повече багаж отколкото помощник[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не се сърди vlex, не съм птичар. Просто знам за какво става въпрос и повярвай ми, повече от неделно разхождане на торба техника е....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 21:57

Нямам кола, щото съм дефектен, така е. Дефектен съм, че не съм решил да инвестирам маса пари в кола, за да се моткам из града когато работя на 10 минути от апартамента ми и не изпитвам душевен оргазъм в това да се забия сам в кола в и без това не малките задръствания по малинов, евлоги георгиев, българия, цариградско, гоце делчев, гешов и т.н. скромни, малки булевардчета... А колкото до това дали мога да си позволя да ходя през работната седмица или не, е по-скоро тема на други разговори, чиято трибуна не намирам да е тоя форум. Както и да е - като не предлагате компанията и акъла си ще потърся, ще потърся и накрая ще си троша главата сам. Никога не боли да опиташ, така че не виждам къде е проблемът [ezik] Но се радвам, че го намирате за забавно - очевидно не съм имал късмета да съм се родил открехнат като вас и да не ми трябва помощта на други, за да открия някоя и друга тънкост. Ма забавлявайте се - белким вие накярите нещо от цялата инициатива [beer]

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (04-08-09 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: CanoniO   
Дата:   04-08-09 22:04

Друг негатив - сприхав си, палиш от четвърт, и няма да издържиш майтапите на зафиров или иводам.[smilie18] [smilie18]
Давай го по-весело бе човек :))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 22:12

Аз съм напълно спокоен, бе човек. Що реши, че съм сприхав не стана ясно [smilie18]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-09 22:22

Влад, техника няма да се налага да мъкнеш, но ще ти трябва търпение. Ама слонско. Към комари, жега и фотографски несполуки. Сега сезона не е много походящ и аз също нямам много време, но септември може да те водим някъде около софията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 22:28

Жив и здрав да си. Както казал е народният поет: 45 години стигат - времето е наше [smilie18] Наникъде не съм се разбързал - когато тогава. Само живи и здрави да сме :)

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: dinkoff   
Дата:   04-08-09 22:29

Аре стана мача тука. [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-09 22:33

Канонио аз винаги съм си мислел, че майтапите са ми като за детската градина.... [smilie8]

Пък то...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: nacho1   
Дата:   04-08-09 22:46

а, бе, ще го търсите човека , ама ще е късно вече [smilie18] ... човече(vlex), така като те "слушам" няма какво толкова да научиш нещо, че да съжеляваш, ако не те вземат с тях ... такива като теб са рядкост в днешно време ... жалко, че птичарите тук май повече им харесва да се майтапят отколкото и те да научат нещо [smilie18] В интерес на истината птичарите май са "истинските" фотографи - в другите жанрове мазало да искаш (разбира се и при другите си има уникални творци) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: gamena   
Дата:   04-08-09 22:48

vlex колата не е проблем,някой птичар да те вземе с него трудно, но ако ти се снима свържи се с зелени балкани http://www.greenbalkans.org/или БДЗП http://bspb.org/ те имат чакала в източни родопи от където снимат картали и белоглави някой там може да се навие да те заведе
успех [smile] [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-08-09 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: vlex   
Дата:   04-08-09 22:59

Тва също е опция, мерси за адресите [smile] Аз се върнах миналия понеделник от няколко дни в рила и родопите и тъкмо последния ден в родопите видях, че някаква организация (абревиатура някаква беше от сорта на БРЗП) организира "птичарски излети" в ягодинското ждрело някъде около дяволското гърло, обаче като разпитах се оказа, че не става дума за чакала, където да се забиеш от ранна утрин до късни доби и да не се показваш, за да не уплашиш животинките и да не им се бъркаш в екосистемата, ами някакъв железен път (разбирай арматурно желязо на П забито в скалите), който водел до някакви тераси и квото видиш - видиш. Рекох си, че така не се прави и предположиш, че тук ще имам повече успех. Както се оказа, макар и не веднага, бях прав [smilie25]

Ще прегледам сайтовете за евентуални излети оганизирани от съответните организации. Мерси още веднъж за инфото [beer]

Поздрави,
Влад

Edit: сега като гледам двете абревиатури си приличат зловещо много, но 100% не беше БДЗП, защото познавам логото им и онова там беше нещо измислено, нямащо нищо общо с това на БДЗП :)



Публикацията е редактирана (04-08-09 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: gamena   
Дата:   04-08-09 23:10

ето конкретна статия http://www.greenbalkans.org/show.php?language=bg_BG&id=699&cat_id=35 точно за теб

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: IDA   
Дата:   04-08-09 23:16

Влад,

Поздравления и от мен за инициативата!

Наистина ми е трудно да повярвам, че "фотоснобизмът" до такава степен е завладял и този форум, че не се намери нито един, който да се възползва от предложението ти. Ако бях птичар, бих те взел с мен с най-голямо удоволствие, не толкова заради багажа, а по-скоро заради удоволствието от компанията и общуването с такъв ентусиазиран и любознателен съмишленик, като теб. Толкова рядко се срещат такива хора напоследък ...

Възползвай се от предложенията на Иво Зафиров и Гамена, които наистина са съвсем реалистични и определено ще ти бъдат от полза.

Пожелавам ти успех, непознати приятелю! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-09 23:19

Ида! как нито един бе?! Не четеш явно...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся птичари
Автор: IDA   
Дата:   04-08-09 23:22

Иво, а ти четеш ли? Специално съм написал твоето име в поста си, защото знам, че можеш да му свършиш работа на човека.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »