Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Седемте рилски езера 19.08
Автор: Mojito   
Дата:   04-08-09 16:32

Снима ми се събора на дъновистите на 19.08. Някой снимал ли е, можете ли да помогнете със съвети някакви:)? Свободно ли може да се снима, дали ще има къде да се спи, ей такива въпросчета имам.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: promis   
Дата:   04-08-09 16:36

Има къде да се спи:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-08-01&article=287874
"100 лв. за двойна стая със санитарен възел, 60 лв. за двойка без санитарен възел..." [smilie5][smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: didesignbg   
Дата:   04-08-09 16:40

баси дорева ми се като го прочетох, добре че ги помня отпреди[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: toddybear   
Дата:   04-08-09 16:42

оф-топик: тази статия е доста депресарска.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: mitakabus   
Дата:   04-08-09 16:43

Много лошо! Очакваше се да стане така! Българина никога не е пазил това което има - жалко наистина! Дано се вземат мерки! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: ittv   
Дата:   04-08-09 16:44

Статията е просто брутална, никога не съм ходил на рилските езера и имах голямо желание да отида, но след това, което прочетох предпочитам да не е в толкова натоварен сезон :( жалко, наистина жалко

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: IDA   
Дата:   04-08-09 16:46

Забрави, Mojito! Ще се разочароваш. По-добре съхрани старите спомени от това някога великолепно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: Mojito   
Дата:   04-08-09 16:47

И аз бая се замислих след като я прочетох.
Но натоварен или не сезона, с лифта отсега нататък ще е така. Така че това е положението.
За съжаление нямам стари спомени - никога не съм ходила.



Публикацията е редактирана (04-08-09 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: promis   
Дата:   04-08-09 16:52

Иначе аз не съм ходил на езерата специално за събора, но тази година ще съм в района така или иначе и ще видя за какво става дума. Мисля, че може да се опъне палатка в лагера на дъновистите...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   04-08-09 16:55

За съжаление едно от красивите места в Рила го превърнаха в кенеф. Който ходил, ходил [smilie9] ... то и преди се събираха палчища народ горе, но с тоя лифт нещата са станали брутални.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: matzo_tn   
Дата:   04-08-09 17:03

айде сега, вие какво предлагате, да "затворим" езерата и никой да не може да стъпи повече там ли? с какво право? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: itilien   
Дата:   04-08-09 17:04

има къде по-готини места в рила от седемте езера :)

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: gecata   
Дата:   04-08-09 17:07

Приятелю , ако искаш да направиш снимки забрави за хижата и за леглото.
Взимай си спалния чувал и спи някъде по високото, защото шоуто трае около час на изгрев и ако не си на место по това време забрави за снимки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   04-08-09 17:13

matzo_tn, горе ако немаш нищо против е национален парк, кой иска и може нека да ходи, но в момента са едни тумби народ и всеки си хвърля боклука къде му падне. Ако не си ходил на кой да е български язовир иди да видиш, за ква свинщина става на въпрос, същото ще е и горе.

itilien, спор няма и слава Богу, че са по недостъпни та още оставят усещането за планина [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: ittv   
Дата:   04-08-09 17:13

Автор: matzo_tn
Дата: 04-08-09 17:03

айде сега, вие какво предлагате, да "затворим" езерата и никой да не може да стъпи повече там ли? с какво право?

Явно мисленето ти е безкрайно елементарно, но какво да се прави.... и не е работата да не се стъпва там, а да се ПАЗИ ЧИСТО!!! Близко до акъла не мислиш ли? Ако зависи от мен слагам 2-ма служители на реда и да глобяват, хоп хвърлиш си фасчето - 50лв глоба, да видим другия път дали ще хвърляш... влизаш в езерото - 50 лв глоба, това да не ти е басейн и т.н. Малко сме си пурдоти българите и като цяло имаме много ниско възпитание, и за да спазваме някакви правила трябва да ни принуждават по грубия начин.....

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: toddybear   
Дата:   04-08-09 17:16

Аз съм за, само едно не ми е ясно. Защо да се забрани влизането в езерото?

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: matzo_tn   
Дата:   04-08-09 17:20

ittv, не е проблема в лифта и в това, че на хората, видиш ли, на планина им се е доходило. проблемът е в организацията, на българите нищо им няма [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: ittv   
Дата:   04-08-09 17:21

Елементарно, защото иначе ще се превърне в кенеф, едно е да се намокриш малко, друго е да се изплющиш по бански като бай Ганьо .....

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: santoli   
Дата:   04-08-09 17:21

Само да отбележа, че от новата "хижа" (хотел с нощен бар!!) са си платили съответната сума и сутрин и вечер горските + двама униформени полицаи обикалят и се заяждат с всеки, който спи на палатка в района. Може да се спи само в хижите. Другата алтернатива е да се направи лагер привечер и да се е изпарил до към 9 сутринта, за да не слушаш обяснения от типа "2500 лева е глобата" и "национален парк" и "абсолютно забранено" на няколко стотин метра от незаконен лифт и още по-незаконно сечище.

Мен последния път наистина ме заболя сърцето като видях, каква кочина е станало това райско място. Съжалявам всеки, който не го е видял, когато нямаше сметища, хотели, барове (да в хижата!!), лъскави джипове, шум, прахоляк и боклуци. Тъжно...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: ittv   
Дата:   04-08-09 17:22

абе matzo_tn а фасовете и салфетките кой ги хвърля бе, извънземните ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   04-08-09 17:22

Очаквайте скоро 7-те рилски помийни ями [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: promis   
Дата:   04-08-09 17:24

Няма да стане с глоби - как си представяте тези 2-ма души да търчат по пътеките? По-скоро трябва тези, които ще печелят от потока туристи (хижарите, бъдещите хотелиери, собствениците на лифта) да наемат хора да чистят. Ама тва знаете ли кога ще стане [smilie23]

Просто нещо стане ли лесно достъпно го отпиши най-добре. Това, което може да се направи е да се спре незаконното прокарване на лифтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-09 17:26

Където и по света да е, рано или късно, по-бързо или по-бавно ЩЕ СТАНЕ кенеф мястото ако няма контрол и потдържане от страна на специално ангажирани с това хора. Стига с тия комплекси вече.

Да се надяваме че зам.министъра по туризЪма ще се сети да измисли нещо за това толкова красиво място - да си остане такова въпреки наплива от народ.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте рилски езера 19.08
Автор: Mojito   
Дата:   04-08-09 17:29

А къде тогава може да се спи на палатка в района, ако около хижата е забранено?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_viper   
Дата:   04-08-09 17:33

Mojito, принципно никъде. Дивото къмпиране в парковете е забранено. Но като имаш предвид, че повечето дето са паркова охрана не са си станали цял живот от бюрото ... сещаш се къв е контрола.

В планината важи правилото опъваш късно, прибираш рано :) И гледаш да си избереш по-закътано място. На самите езера такова закътано място няма има едно в близост, но няма да го споменавам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »