Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 20:35

Здравейте. Появи се много неприятен проблем с един от дяловете на харда ми. И по законите на мърфи , точно на най-важният ми. Там са всичките ми снимки , документи ............ най-важните ми неща на ПС-то. Хардът не се отваря, загубил си е файловата система и сега е RAW. Продуктът на Бил Гейтс иска да го форматирам , но това е последното , което на мен ми се иска!Информацията на диска ми е много по-важна от самия диск. Има над 80гб снимки, който за мен са повече от важни!Документите от фирмата ми също! МОЛЯ за помощ !!! Ето и повече инфо:
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=158745

Пиша и тук , защото знам ,че ще оцените какво ми е и какво съм напът да загубя, а и съм сигурен, че има много разбиращи хора и в този форум.

ПП: знам че и аз съм си виновен ,че не съм ги качил на друг носител.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:39

Ако не разбираш от софт не пипай нищо.
Дай го на човек/фирма, които разбират.
Иначе примерно Active@ File Recovery може да помогне



Публикацията е редактирана (02-08-09 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 20:43

Не съм барал нищо. Дойде един компютърен специалист , пусна една програма , която сканираше 2 дни, но не намери нищо. И той няма идея вече. Хардът седи вече така 10-тина дни. Бих се радвал на всякакви мнения и препоръки

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:45

Програмата вероятно е от класа на горната. Щом толкова дълго е скенирала. Поне знаеш ли и името?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:47

Може би ше трябва с Active@ Partition Recovery да се заапочне

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 20:47

Recover My Files

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: asahi   
Дата:   02-08-09 20:50

Прилича ми на проблем с MBR. За съжаление не мога да ти помогна със съвет. Занеси го на специалист - не го викай да ти идва на крака.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:50

Друг много добър продукт е GetDataBack само не знам дали за фат32 или за нтфс

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: asahi   
Дата:   02-08-09 20:52

Генчо, той едва ли има достъп до файлова система, щом Уин-а му предлага да форматира.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:54

Видях, GetDataBack за NTFS, но трябва и експлорер за него, ако има нешо писано ще го извади.
Желателно е да имаш друго диксово място за възстановяване

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 20:56


http://195.149.248.189:8080/2009-07-26/35175b9081ba47355d30cb3693ab36d8


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 20:58

asahi
GetDataBack за NTFS рови на физическо ниво, събира на части от записи по секторите. Читав и професионален продукт е.
Диска може да е допълнителен. дори на УСБ да е закачен. Но и аз препоръчвам специалист да работи с него

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 21:06

http://195.149.248.189:8080/2009-07-26/8dd31d39a3564da02dea3a1874e6a5c2


И аз съм за специалист принципно , но ме е страх да го занеса на някой непознат, който да ми го форматира. После някоя програма я намери , я ненамери 10-15 % от файловете , и да ми кажат......ми т'тва е :) Харда не ми трябва изобщо , информацията е важна

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: spacewalker   
Дата:   02-08-09 21:15

Съгласен съм с[bCanon. GetDataBack наистина е доста добър и полезен продукт, има го и за двете версии на файлови системи.Но и моят съвет е специалисто или фирма занимаваща се с подобни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Canon   
Дата:   02-08-09 21:21

Ruskia_bg
за да се извадят файлове с GetDataBack няма нужда от форматиране. Нищо по диска няма да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: tyunkata   
Дата:   02-08-09 22:31

Значи! Работя във фирма, занимаваме със ИТ поддръжа! Има доста различни подходи към подобна ситуация.

Но първото е, ако не знаеш как работи даден софтуер за манипулация на загубен дял от твърд диск - НЕ Я ИЗПОЛЗВАЙ И НЕ Я ПУСКАЙ ВЪОБЩЕ!

Второ - ако наистина не знеш как как да разрешиш проблем, може да ти помогна, но ми трябва диска. Има инструменти, които биха разрешили подобни случки. Но не винаги всичко може да се спаси. Ако софтуерните инструменти не помогнат, си за специализирана фирма за възстановяване на инфо от дискове. Но отсега да ти кажа, подобни услуги се заплащат в стотачки - около 200-300 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: vuzhy   
Дата:   02-08-09 22:42

отивай в Итема В на 7-ми километър. Не се опитвай сам, защото може да доповредиш инфото.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: terminator   
Дата:   02-08-09 22:45

Както и по горе са ти казали процедурата по възстановяването на данни трябва да я направи човек който поне веднъж е успял да "извади" изгубени файлове от някакъв диск. Програмите за целта са GetDataBack или R-Studio 4.2 - и двете вършат прекрасна работа, но трябва да са регистрирани/активирани, иначе само показват че данните са там (след примерно 2-3 часа чегъркане) но не е активна опцията им за запис [smile].
Другия тънък момент е да имаш някъде на друг физически диск (може и външен) толкова свободни GB-ти колкото примерно са ти изгубените. Никак не се препоръчва да се записват възстановените данни на същия диск/партишън от който се "вадят".
В общи линии е това. Аз примерно в такава ситуация оставям Windows да си се зареди, инсталирам едната (понякога се налага и двете) от гореспоменатите програми, закачам външен празен 250GB диск, пускам и ... след около 3 часа данните са пак "живи". При един-два случая като пусна R-Studio-то то в началото си прави проверка на партишъните и MBR записите на диска, поправя нещо си, иска рестарт и ... хоп - след рестарта всички партишъни с данните са си там, т.е. в най-добрия случай процедурата отнема само около 10-тина мин.
Успешното възстановяване не бива да те успокоява. След това трябва да си пуснеш тестове на диска, да видиш там дали няма проблеми като лоши сектори примерно, щото ако има ... проблемите с изгубени дялове и данни със сигурност ще се повтори.
Айде дано съм бил полезен и успех [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: tyunkata   
Дата:   02-08-09 22:57

Да Итема Б е една подобна фирма за възстановяване на данни, но никой не може да ти гарантира дали ще стане отначало. Трябва да се види първо. Дай го на Итема Б - там поне за диагностика ще ти вземат 20-30 лв за диагностика и ако открият някакви файлове, ще ти се обадят и ще ти кажат какво е положението с диск и колко по-нататък ще ти струва. Можеш да решиш дали ще продължиш или не ...

Итема Б, Седми километър, 501 офис, Величко се казва човека, тел. 0888631978

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   02-08-09 23:21

Благодаря на всички за мненията. Принципно не съм на вие с компютрите , но в случая не съм барал нищо. GetDataBack също бе пускана , но и тя не откри нищо. С удоволствие бих занесъл диска в Итема , но съм от Пловдив. Ако има предложения за сервиз в пловдив , споделяйте.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: terminator   
Дата:   02-08-09 23:35

Ruskia_bg, пробвай и с R-Studio 4.2, по-зле няма да стане, а може да помогне. Имаш ЛС [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: sirkhann   
Дата:   02-08-09 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с хард!
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   03-08-09 00:13

Втори диск има. И то основния.
Външен диск - 4-5 са :) на тях съм прехвърлял фирмените ми документи , оферти.........

безхаберие за снимките ми - огромно. Все за утре оставях. Проблема си е мой. Дано този път грешката ми да не е фатална ,че никона ще ми стане черен. И все пак някаде бях прочел , че първите 4-5000 снимки са най-лошити , който човек може да снима. Но защо трябваше да ги губя.........както и да е , ще търся специалист

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vbonev   
Дата:   03-08-09 00:19

В Сливен има човек, който е възстановявал от напълно повредени дискове (изгорели контролери и тн). Пращали сме му фирмени дискове за спасяване на данни, но това е в краен случай и се заплаща. Утре мога да ти напиша и координатите му.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zert   
Дата:   03-08-09 09:22

Здравей.
Имах същия проблем и от опити да се справя сам тотално скапах диска.Ако ти са ценни снимките направо го пращай в сервиз.0886826147 - Стоян - надявам се да може да ти помогне

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »