Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 19:00

Бях си поръчал една фото джаджа за около 130 долара от УСА, обаче хората не успяха да я донесат поради възникнали обстоятелства, та да ви питам - по куриер как стои изпращането като цени, сигурност на доставката, плаща ли се мито и т.н.?! [smilie11] Тя ще пътува евентуално с още една компютърна джаджа за около 50-60 долара. Или по-добре да изчакам някой познат да идва към БГ, за да ми ги донесе на ръка?! [smilie8] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: stormfx   
Дата:   02-08-09 19:07

Ако ползваш USPS се приготви да чакаш. С другите куриери няма проблем. Митницата не ти мърда според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-09 19:22

митница над 100 долара. ако ти декларират от САЩ стоките като по-евтини, може и да минеш метър.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-09 19:23

а, И НЕ ДАВАЙ СЛУЖЕБЕН АДРЕС !!!!!! задължително домашен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 19:23

Synthy написа:

> митница над 100 долара. ако ти декларират от САЩ стоките като
> по-евтини, може и да минеш метър.



Това звучи добре [smilie3] [smilie5] А колко струва услугата чрез куриер или как по-точно и с коя фирма е най-добре? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-09 19:24

USPS е най-тънко, но по-бавно.
UPS - скъпооо (същото важи за DHL & FedEx).

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 19:26

Synthy написа:

> USPS е най-тънко, но по-бавно.
> UPS - скъпооо (същото важи за DHL & FedEx).



а нещо като цени?! [smilie3] [smilie8] и това, че стоката е чувствителна към сътресения все пак има ли се предвид... [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-08-09 19:31

45 евро е необлагаемата сума. Ако е малко над тази сума може и да минеш без мито и ддс, но това е по усмотрение на митничарката .

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 19:38

DidiAndreeva написа:

> 45 евро е необлагаемата сума. Ако е малко над тази сума може и
> да минеш без мито и ддс, но това е по усмотрение на
> митничарката .



Оооо [smilie2] значи по човек ще идват, ясно [smilie2] [smilie8] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 19:47

Amigo
Не слушай какво ти говорят хора които никога не са пращали нищо от САЩ.Да ти пуснат джаджата по пощата(USPS)и да не се набутват за куриерски фирми.Само на митническата декларация да напишат цена под $45.Ако нещото което ще ти пращат е под 1,5кг(3 паунда) се попълва една малка митническа декларация и в България не се обръща много внимание на такива пратки.Може пак да те виканат да си освободиш пратката,но ако цената не е по-висока от $40-45 е много трудно да се докаже на място колко реално струва пратката и тогава митничарите се водят по написаната на декларацията цена.Освен ако не попаднеш на митничар фотограф който е наясно с кое колко струва.Колкото до сигурноста,не се притеснявай!Аз съм изпращал много неща до България,като единият път беше Канон 40Д с два обектива,а преди това изпаратих един друг апарат Канон.Всичко си стигна здраво и нищо не беше загубено.Както и останалите 7-8 пъти когато съм изпращал неща за България,никога не е имало проблеми! Така ,че да ти го пускат по обикновената поща и да не го мислят.Няма да имаш проблеми с доставката.Виж за получаването...всичко си зависи от митничар(я)ката![beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (02-08-09 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 19:49

mladenov, абе толкова по-евтини неща изчезват?! [smilie10] [smilie8] [smilie8] сигурен ли си?! [smilie3] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: anthrax   
Дата:   02-08-09 19:52

Използвай услугите на някоя фиpма от pода на http://lombard.bg/ - няма да ти излезе по-скъпо от обикновената доставка

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 19:54

Можеш да поразпиташ из Форума...[beer]
Колкото до цената,не се притеснявай че нещото ти струва $130.Тук винаги има разпродажби и никой не знае за колко точно е купено!Да пишат на декларацията $45 и да не се притесняват! Ако искаш,пиши ми на Лични какво точно си купил и ще ти кажа дали може да се пусне по пощата![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-08-09 19:55

Най-добре. Процедурата е доста усложнена. Всички колети минават митница при влизането в страната. Тези с обявена стойност по-голяма от 45 евро се спират, също и по-голяма част от тези без обявена такава. Пак в зависимост от настроението на проверяващите. Зимата ми се наложи за малко колетче (външна памет) да пътувам от Банско до София. Беше задържан на митницата на Веслец до автогарата. Там след 45 минутно чакане на митничарката ми го освободиха срещу 1,50 пощенска такса. Тогава си говорих доста с пощенската служителка , която чака заедно с мен. Тя ми обясни как стоят нещата. Преди месец ми задържаха колет на митницата в Бургас, заради невписана по невнимание на пощенския служител в САЩ стойност. Освободиха ми го на добра воля, видимата стойност също беше по-голяма. Там го отварят пред теб и проверяват всичко. Била съм свидетел на заяждане на митничарка за цената на стоката. Ако не се разберат отива при трети човек, който я оценява, доста често с взета цена от интернет. А за освобождаване с плащане на мито и ддс... имах чувство , че освобождавам ТИР [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-09 19:55

на мен от англия не ми пристигна GPS-a. кажи да ти пуснат застраховка на пратката. и да не забравиш това за адреса - много е важно. видят ли служебен адрес (получател фирма) митничарите - директно обмитяват, без значение колко пари пише в товарителницата. и младенов е прав - ползвай си спокойно USPS. няма да дойде за 3 дни, но ще дойде (риск винаги има де... но е малък).

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 19:57

DidiAndreeva [beer] [beer] [beer]
Както казват старите хора:"Не слушай старило,слушай патило"[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-08-09 19:59

Прав е Младенов [smilie5] , идва за около 10 дена и наистина никога не е имало проблем , относно целостта на нещата, но... добре опаковани. Ако е малък колет и се напише ниска цена мисля няма да има проблем [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 19:59

Synthy
Вярно,няма да е 3 дена ,ама до 10 ще дойде![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 20:01

[cool] Качественото опаковане е задължително![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-08-09 20:02

Младенов, че аз съм си старило, ама чаровно [smilie3] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 20:05

DidiAndreeva [beer] ...да пием за което![beer] [smilie21]



Публикацията е редактирана (02-08-09 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-09 20:05

[thankyou] [thankyou] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-09 20:06

амиго, пита за цени. на мен пратка от щатите (около 2кг - никон Д1 с всичко към него) ми струваше 45$ транспорта с USPS преди 4 години. не вярвам сега да е много по-различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 20:08

Amigo
Само кажи на хората твоето нещо да го пуснат само,ако компютърната джаджа не е твоя!Иначе ще се усложни освобождаването![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за изпращане на техника от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   02-08-09 20:09

Ако е под 1,5 кг,не би трябвало да е повече от $25-30.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »