Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: vlex   
Дата:   02-08-09 09:09

Здраво колеги,

нещо сигмата почна вчера да ми прави мизерии - като включа апарата тръгва да връща фокуса на безкрайност, обаче вместо да спре продължава и почва да превърта нещо вътре... Като го видях първия път и направо ми прилоша. Трака примерно 2-3 секунди, после спира и го разпознава като МФ обектив и дотам беше с АФ-то. Ако ръчно го фокусирам по-близо и после пусна апарата, така че да мога да задържа с ръка фокус ринга всичко е ок - фокусира си нормално, стига да не се налага да връща до безкрайност, защото пак почва да стърже. Обективчето е на година и нещо и трябва да има гаранция към фотосинтезата, проблемът е, че нямам гаранционната карта (купих го от човек) - дали ще могат да я възстановят или да не се надявам ФС да имат база данни, по-която това да се осъществи? Или да не връзвам празни надежди и да го нося директно в сервиза на сигма и да си плащам като поп? Иначе проблемът не е в тялото - тялото си движи всичко останало като хората и се запъва само със сигмата...

Съвети и акъл всякакъв приемам. [smilie11]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: toc   
Дата:   02-08-09 09:44

Защо не си поискал и гаранционната карта като си го купувал...[smilie11] Не можеш ли да се свържеш с продавача и ако я пази да ти я даде?


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: riddick   
Дата:   02-08-09 09:49

В Синтезиса може и да имат база данни, но ти как ще докажеш, че не си го откраднал или намерил някъде?

Говори първо с човека, от който си взел обектива[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: vlex   
Дата:   02-08-09 10:09

Според купувача са във варна, а не при нас в софето... Ако синтезиса има база данни най-елементарното е да се обадя на продавача и да го домъкна до синтезиса, за да удостовери всичко с документ за самоличност, че той е лицето, на което е продаден обектива и не съм го откраднал от него...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-09 10:13

абе добрата новина е това го поправят.

Най-вероятно си със сони, тоя дефект го няма при вариантите за другите марки май (меже би пентакс?)

ама не знам извън гаранция колко пари ще искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: vlex   
Дата:   02-08-09 10:19

Сони версията е, мда... Пичът, от който вчера си взех телеконвертор ми каза, че е чувал за проблеми във фокуса на тая сигма със сонитата. Нещо по тоя въпрос да знаете?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-09 11:53

Пластмасова им е механиката и се помила след известно време употреба. Поправимо е както ти писах ама добре е да си намериш гаранцията.

Иначе ПитърПАН има опит с ремонти на такъв обектив. пиши му на лични съобщения

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: psychonaut   
Дата:   23-08-09 23:44

И при мен същото с тяло Sony А350... Трака и щрака като се прибира. Отделно, когато съм на ръчен, през 1/4 оборот запира и прещраква...
А обектива е на 4-500 снимки само. Купуван е от чужбина, гаранцията не е попълнена и нямам касова бележка, т.е. гаранцията кучета я яли. интересно каква цифра ще обявят от сервиза тук за подобен проблем, но ако механиката е пластмаса, вероятно ремонта ще е само временно решение до следващото износване. А ако се прецаква през 4-500 снимки не ще да го бъде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   24-08-09 00:34

Мда,аз знам кое точно от АФ системата се е прецакало, или е ударен някак си или просто се е потрошил. Отварял съм същия с подобен проблем. Но вижте първо какво ще стане с гаранцията [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-08-09 01:48

Напрао да си купи нов :) хахах

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   24-08-09 02:31

хитро,не бях се сетил

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: platinum   
Дата:   24-08-09 02:34

Моята Сигма (никон) 28-80 също така един ден скръцна веднъж и спря. Оказа се, че е влязла стружка отчекната от байонета и се е забила между зъбите на фокусния пръстен направен естествено от пластмаса. Е, играх си около час докато го разглобя и сглобя, но сега работи. Повече за Сигма не искам и да чувам. Не зная от каква сплав им правят байонетите, но е доста мека и трябва да се внимава при поставяне на обектива.
Носи го на сервиз, там поне ще го гледат хора, които си разбират от работата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: digitalgab   
Дата:   14-04-10 19:23

На доста места има писано за това, че тая Сигма не се разбира с мотора на Сони, вътре чупи зъбче в зъбчатката на фокуса и така. Още подобни случаи има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: tvk75   
Дата:   14-04-10 19:41

то след толкова време проблема сигурно е отстранен

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: sd   
Дата:   14-04-10 20:31

Проблема с тази сигма всъщност е в неправилното боравене с бутона за макрото.

Подробно обяснение има тук

Сервиза го оправят този проблем, само да си намериш гаранцията.



Публикацията е редактирана (14-04-10 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: corsuse   
Дата:   15-04-10 00:19

В това обяснение пише :

While the Macro Switch is set to the "Macro" position, the zoom ring is locked in the maximum telephoto setting and zooming is not possible. To avoid damage to the lens, please do not force the zoom ring to turn.

Аз мисля, че като минеш границата от 200мм можеш да преминеш на макрофунцкия и да зуумваш от 200 до 300мм. Така ли е? Не мога да разбера съветът им нещо? [smilie5] Излиза, че трябва да седи на 300мм ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-04-10 00:33

"First, set the zoom control to its maximum telephoto position"

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: deathzone   
Дата:   15-04-10 15:48

Точно така, значи тази Сигма, за да включиш бутона макро трябва да си преминал границата от 200 мм за да го включиш в противен случай не може. И обратно, ако си в режим макро и искаш да паднеш под 200мм трябва първо да изключиш бутона.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: digitalgab   
Дата:   15-04-10 15:58

И това ли е единствената причина за повреда във фокусирането?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 70-300 apo dg прави мизерии
Автор: sd   
Дата:   15-04-10 16:47

ако насилиш бутона за макрото няколко пъти и изронваш зъбното колело. Верно то е пластмасово ама за 400 лв. толкова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »