Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   29-07-09 18:17

Здравейте, решил съм да си купя нов обектив и искам да се допитам кой да предпочета. Снимам със Sony a300, базов обектив 18-70mm. Въпроса ми е кой от двата обектива да избера: SIGMA 70-300mm DG Lens или Sony 75-300mm 75-300 (SAL75300). Благодаря предварително!!! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: mitakabus   
Дата:   30-07-09 07:35

Ами сигмата има по-добро макро! Но и двата не са кой знае какви! Ако можеш да си намериш една Минолта бирена кутия 70-210/4 е най добрия по ефтин вариант! Иначе Сигмата е доста добре до към 200-220мм като острота! Аберации почти няма/ в това отношение бирата има доста но пък е в пъти по-остра и цветовете и са..мммммм нищо общо! Та според меен е по -добре сигмата - имаше да се продават до скоро из базара![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 13:39

Идеята е, че ще ги поръчвам по интернет, цените са им горе-долу еднакви. От скоро снимам и нямам и идея кои са по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-09 13:49

Абе Сигмата е хубава оптически и има интересно макро.

Ама ако купуваш сигма гледай да има наблизо сервиз на Сигма и да ти важи гаранцията.

Ако си от Бг въобще не купувай отвън. Вземи си тук с гаранция. Важно е защото има много голяма вероятност да трябва калибрация на фокуса.

Сонито 75-300 е ня'ква залежала бройка тоя обектив е спрян от производство от доста време.

Вземи си Сони 55-200 ако искаш малък и лек обектив или Сони 18-250 ако може да е малко по-тежък или Сони 70-300 ако можеш да дадеш повече пари.


Тамрона 70-300 също не е супер блестящ.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-09 13:50

иначе може от и-бей минолта 100-300 АПО или 70-210/4 (ама само 4 не 4.5-5.6 или нещо подобно)

Отговори на това съобщение
 Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 13:59

Сега видях Мinolta-та, тя е доста по-евтина от Sony-то, това не е ли знак, че е по-некачествена?

Отговори на това съобщение
 Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 14:11

Ами какво мислите за този: Promaster 100-300 f5.6-6.7 AF for Minolta

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: bativ   
Дата:   30-07-09 14:16

пич, аз снимам със А700 + Tamron 70-200 (мисля за парите си 700$ няма по-добър вариант-мое мнение разбира се), та той е едно мн добро предложение/продължение на алфата ;) дерзай :)

Отговори на това съобщение
 Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 14:22

Видях Тamron-a, не е скъп, може да се спра на него. А, и един допълнителен въпрос към bativ - има ли съществена разлика в остротата между базовия обектив и този на Tamron 70-300?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: bativ   
Дата:   30-07-09 14:33

ако под "базовия", разбираш китака 18-250 на 3.5 , тамрона е по-остър, макар че е на 300. но горещо ти препоръчвам някаква амплитуда до към 200-210. ПОВТАЯРАМ ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ. при толкова голямо "зоом" 70-300 няма как да разчиташ на голямо качество във всички зони. ако искаш мога да ти пратя някакави снимки с тамрона (70-200) от който съм мн доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 14:40

Моя базов е 18-70 [smilie2] Ако можеш прати някоя да видя...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: mitakabus   
Дата:   30-07-09 14:42

Уф, в базара иам един Тамрон 17-50/2.8! Първо си вземи хубаво варио заместващо кирливия китак и после мисли за дълго - иначе ще имаш две не качествени стъкла и ще се чудиш после що на тъмно не ти стига скорост или ко дихгнеш исо-то ти са шумни кадрите с тоя а300! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 14:52

Разбирам те, но на това ниво, в което съм в момента ще ми е излишно да купувам втори обектив като моя, дори и по-качествен, както сам знаеш а300 не е кой знае какво. Идеята ми беше да имам и един обектив поне на 200mm. Почти сам сигурен, че даже и да имам качествено стъкло с а300 няма да постигна много.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: bativ   
Дата:   30-07-09 14:54

ами също ще те посъветваям да махнещ тоя китак, и да си вземеш един Цайс 16-80. имам и такъв, да ти кажа по-добър от него за тия пари и варио - НЯМА. малко е тъмен верно (3,5) ама се трае. страхотно боке, бърз фокус... не знам-за мен е мн добър. мога да ти покажа снимки и с двата, ама не ми се качват по сайта, ако иска6 на ЛС някакъв маил или Скайп :Д

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   30-07-09 14:55

вземи си Минолтата 70-210, ако можеш я вземи на бленда 4, ако ли не пак няма да сбъркаш.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: javi   
Дата:   30-07-09 15:00

Може да ми пратите снимки на: javi_sound@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: bativ   
Дата:   30-07-09 15:23

готов си, пратих ти няколко снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony vs. SIGMA обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-09 15:59

абе ако малко английски знаеш виж тоя сайт
http://www.dyxum.com/lenses/index.asp


Има

1. база данни - снимки и описание за всички обективи за Алфа (Сони и Минолта)

2. Примерни снимки с по-голяма част от обективите

3. Потребителски ревюта и оценки

Обективи с средна потребителска оценка над 4.40 си заслужават парите.

Като питаш за обектив формата в който даваш запитването е добре да е нещо от сорта

"Sigma - 70-300 F4-5.6 DG APO Macro става ли за снимане на пепруди в парка"



Забележи че сигма имат поне 5-6 обектива 70-300 някои стари други нови; някои евтини други скъпи. При минолта е още по-голямо разнообразието (т.е. не всички 70-210 си струват парите по горния критерии).

Ето този го препоръчват колегите, а и аз си го обичам.
Minolta AF 70-210 F4 (beercan)

Ако си от София пиши на лични може да поснимаме някои път ще ти покажа някои обективи.

А300 не е бог знае какво ама е един от най-добрите апарати на пазара за парите си. Може да прави доста чудеса! (имах един за 6-7 месеца)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »