Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли такъв софтуер?
Автор: tycoon   
Дата:   29-07-09 15:09

Проблемът е малко странен.

При използване на блър върху отделни части от кадъра (не целият кадър)
се получава обезшумяване в тези зони.

Има ли софтуер или по какъв начин може да се измери шумът в останалата част от снимката така, че после да се прехвърли върху блърната част за да получим хомогенен резултат?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: asahi   
Дата:   29-07-09 15:39

Зашумяваш всичко отгоре и си готоФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: d256h   
Дата:   29-07-09 15:51

Правиш втори слой само с блърнатата част. Поставяш този слой над основния кадър, после с гъбата и подходящо трансперанси отнемаш по малко от средата към краищата (на картинката от горния слой). Така ще може точно да контролираш 'сливането на краищата' на селектираната област от втори слой с 'общия фон' от долната снимка (слой)...

Сега като се замислих, обратния начин е по-лесен -

Блърни целия кадър, постави над него същия кадър но не блърнат и с гъбата отнемаш от горния слой. По този начин може да получиш където поискаш и с каквато плътност искаш, блърнати участъци!



Публикацията е редактирана (29-07-09 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-07-09 16:03

никога не съм имал нужда да чистя шум... не знам каква е тази мания снимката да е гладка като бебешко дупе....

на голяма разпечатка даже шума седи добре (поне от никон камера седи добре)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-07-09 16:05

Асахи ти го е казал, но как става ентелегентно.
Правиш един нов слой пълниш го със 128 128 128 - смесване overlay даваш му ад нойз, на око и повечко. увеличаваш слоя само със шума, според големината на зърното което искаш да получиш. Увеличението го правиш или с метод bilinear или nearest neighbor. За маска на този слой ползваш областа която си блървал.
Ако искаш да си по-кунст може да си ползваш и някои готов профил за шум примерно от dxo film pack.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: imipa   
Дата:   29-07-09 16:10

Аз първо чистя целият кадър с noiseware и след блърването, добавям истински шум с real grain.

Друг вариант да "спасиш" оригиналния шум е да дублираш слоя преди блър, Filter>Other>High Pass със сила 1-2. Накрая го слагаш най-отгоре, прилагаш му Linear Light, след това Unsharp Mask със сила 40-90, малък радиус и Treshold 0. За да не добави още шум в неблърнатите участъци, му прилагаш Layer Mask.
Успех.



Публикацията е редактирана (29-07-09 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: tycoon   
Дата:   29-07-09 16:16


http://photo-zona.net/images/user10247/album10440/large/1248873078_obbs2731_00.jpg



Аз обичам да има шум. Но може да се наложи да се махне нещо от снимката и после да се блърне (да речем ако е в дефокус)

Вижте снимката, която е пример само.
Забрадката има шум както и цялата долна част на кадъра, а бекраунда е обезшумен.

Е как да му сложим същият шум???

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: d256h   
Дата:   29-07-09 16:19

Мисля, че с метода дето предложих, ще стане в случая със забрадката...

Маска тука, маска там..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: tycoon   
Дата:   29-07-09 16:20

Didesignbg, ако го направя така ще имам 2 вида шум в една снимка, a iskam da e ednakyw

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли такъв софтуер?
Автор: tycoon   
Дата:   29-07-09 16:48

д256х, ще опитам, мерси

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »