Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: mark_1   
Дата:   29-07-09 13:29

Как да излъжа принтера (Canon ip4300), че мастилниците които са в с-мата са оригинални. Купих си СНМП и поставих оригиналните чипове на новите патрони, но след като разпечата една снимка спря и ми казва, че всички мастилници на са поставени правилно. Размърдах малко мастилниците и ги разпозна, но след още една снимка пак спря. Има ли начин да фиксирам правилно чиповете и да продължи да печата коректно? Освен това може ли някои да ми каже как се ресетва въпросния принтер?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: Uve   
Дата:   29-07-09 13:40

когато излезе съобщението че повече няма да печата защото патроните са празни натисни и задръж бутона за подаване на хартията за около 10сек. ще спре да се занимава с чиповете![smilie24]

Ресетването става с ресетър!Това е за чиповете!
В ибей има, за около 45лв. с малко мастило
Ресетването на принтера става с комбинация на доста бутони, но трябва да намеря линка защото вече не го помня. Беше руски сайт.



Публикацията е редактирана (29-07-09 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: mark_1   
Дата:   29-07-09 13:58

Uve благодаря!
За печат, когато свърши мастилото това което си написал вършеше работа преди да премеся чиповете на новите мастилници.
До колкото знам принтера помни кои с кои чип колко е печатано и когато направи определен брой копия дава, че главата е празна. Което разбира се може и да не е вярно. Ако не е така моля коригирай ме.
Аз питам за код 6502.
Възможно ли е да накарам принтера да не прави проверка на номера на чипа? Не мога да наместя правилно чиповете на новите патрони и постоянно ми казва, че не съм поставил такива.
Ако можеш да ми дадеш линка за ресет на принтера. Искам въобще да не чете чиповете.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: lusvet   
Дата:   29-07-09 14:06

В къщи имаме същата пе4атарка и при слагане на неоригинални мастила "ambitek" става без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: platinum   
Дата:   29-07-09 14:38

http://www.austech.info/pc-hardware/388-canon-pixma-ip4300-replacement-ink.html

Обяснение за ресет на принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: Uve   
Дата:   29-07-09 19:03

Е на тоя форум така и не можах да му разбера как се вмъква линк! Абе хора, не може ли да бъде по-разбираемо?
Разгледайте хардуер БГ! Може да ви осени прозрението


http://www.startcopy.ru/resets/cano_abs_res.htm



Публикацията е редактирана (29-07-09 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: bobihot   
Дата:   30-07-09 10:27

тук е написано на български, затова..[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: mark_1   
Дата:   30-07-09 10:47

Мерси за помощта!
Успях да излъжа принтера. Сега обаче имам нов проблем - за времето което не е печатал около седмица явно са се запушили или засъхнали дюзите. Не принтира само жълтия цвят, а останалите са си наред. Пусках няколко deep cleaning, но и това не помогна. Как да почистя главата - с топла вода, със спирт или с амоняк?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: beliot   
Дата:   30-07-09 11:23

С ракия[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: moketa   
Дата:   30-07-09 12:13

Вадиш главата и накисваш /потопяваш/ дюзите 3-4 часа САМО в чиста или дестилирана вода, добре е да е топла 30-40 градуса. Никакви разтворители! Възможно е обаче да е влязъл въздух в системата. Затова след добро подсушаване /особено на контактните пъпки на главата/, монтираш я на място и оставяш няколко часа да излезе въздуха. След това пускаш няколко цикъла на почистване. Ако има запушени дюзи повтаряш всичко отначало. Ако има запушени само 2-3 дюзи, пусни да печата нещо непретенциозно, възможно е след десетина листа печатане да се отпушат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: mark_1   
Дата:   30-07-09 21:47

Само жълтия цвят въобще не печата. Другите са о.к. Какъв може да е проблема. Отначало тръгна малко но после спря.
beliot - много смешно!
В нета намерих какви ли не съвети - затова питам. Не искам да повредя главата.



Публикацията е редактирана (30-07-09 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: IDA   
Дата:   31-07-09 12:19

Щом първо жълтият цвят е тръгнал, а после е спрял, причината най-вероятно е в касетата или по-точно нейното уплътняване с главата. Вероятно то е нарушено и системата засмуква въздух. Смени жълтата касета и пробвай пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: asahi   
Дата:   31-07-09 12:58

Жълтото не е цвят, казваше един стар печетар.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: moketa   
Дата:   31-07-09 21:02

Прав е IDA! Ако принтерът разпознава жълтата касета, а не печата жълто- приблемът е по-скоро механичен- запушване или въздух в системата или касетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon Pixma ip4300
Автор: Uve   
Дата:   02-08-09 13:03

Разбрах че човека се е справил но ще публикувам тази информация за тези които не са разбрали как се влиза в сервизен режим и кодовете:
1.При изключен принтер натиснете "подаване на хартия" и го задръжте!
2.Натиснете и задръжте бутон "включване"!
получава се два натиснати и задържани бутона
3.Задръжайки натиснат "включване" отпускате "подаване на хартия", след което натискате два пъти последния! При всяко натискане цвета на индикатора се мени м/у зелен и оранжев
4.Отпускате всички бутони. По време на инициализация индикатора мига, след което светва в зелено.
Принтера вече е в сервизен режим и можете да въведете една от следните кочанди с бутона "подаване на хартия":
-Печат на тестов лист със сервизни настройки 1 натискане
-Разпечатка съдържанието на EEPROM - 2
-Изчистване на цялата информация от EEPROM към заводската -3
-Нулиране брояча на абсорбера - 4
-Настройка модела на принтера - 5
-Усилено почистване на главата - 6
-Връщане към началото за избор на функция - 10

След избор на команда натиснете "включване" за да изпълните командата!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »