Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: Ang3l   
Дата:   12-07-09 22:17

Здравейте изчетох всичките теми отностно тази грешка и не стигнах до подобна на моята ситуация затова реших да пиша. Може някой да се е сблъсквал а пък да не е писал. Значи наскоро си взех Tamron 70-300 по ebay. Беше писано че дава грешка 1 на 50д. Като го закачих на моята 350-та си работи супер - но проблема изкочи. Значи: При диапазона от 180-300мм работи само при бленда 5,6. Когато е вдигнеш няма значение на каква при снимане визиора става малко по тъмен и ми изписва грешка99. Някакви идей???[smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: crossa   
Дата:   13-07-09 01:14

същите са признаците, блендата.. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: asahi   
Дата:   13-07-09 15:55

Визьор - с ер-малък. При фонетичната подредба се намира под латинското Х.

Идея в множествено число е идеи. Иначе ще излезе, че един идей е в мъжки род. Нещо като един БатериЙ.

Error 99 е код за комуникационна грешка. В твоя случай ти затвяря блендата.
Продавачът коректно е посочил, че обективът дава греша. Подозирам, че проблемът е в лентовия кабел. Вероятно в сервиз ще могат да отстранят проблема.

Въпросът е: Кой ще ремонтира Тамрон-а?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: Ang3l   
Дата:   13-07-09 17:14

ЗЕНТЕКС?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: Hary   
Дата:   15-07-09 10:45

Прекъснат лентов кабел на обектива. Случи ми се миналата година.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: mulderfbi   
Дата:   28-07-09 21:59

На мен също започна да ми дава същата грешка преди около месец и половина. Обектива (18-55 iS )го взех нов,но понеже беше от USA нямаше как да ползвам гаранция и даже го бях прежалил вече :))) Днес обаче реших да го разглобя на парчета,пък каквото ще да става....мноооого ме дразнеше това,че не снима на по-голяма бленда !!! та,разпарчетосах го на основните му части и когато извадих частта в която е блендата ,забелязах че лентовия кабел се е отлепил леко и се е повдигнал малко,но достатъчно за-да опре и подгъне, и това е довело до непрекъснато триене в някоя друга част от обектива в следствие на което едната "писта" се беше прекъснала. Запоих си я и след като го събрах....ммммм снима на всякъква бленда !!!
Още един случай с лентов кабел стана.
Лепят ги с двойнолепящо за пластмасата и явно в един момент се отлепват и започват да се протриват постепенно,докато не се прекъсне пистата която е най-накрая и така се появява тази грешка.
Нека не забравяме обаче,че "Error 99" не означава "Скъсан лентов кабел" ;)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 350D + Tamron 70-300 = Error 99
Автор: siniger   
Дата:   28-07-09 22:20

Имах същата грешка с 350Д и 17-85ИС. ЗЕНТЕКС смени блендата. Сега няма проблем, изключително доволен съм.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »