Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Манипулативно
Автор: gadabout   
Дата:   27-07-09 20:23

Аз съм просто любител във фотографията и това е един от любимите ми сайтове. Избягвам да правя заключения и изказвания, поради недостатъчната ми компетентност. Направи ми лошо впечатление постояно повтарящият се коментар на slavadahlhoff под различни снимки. Коментарът е: Mnogo dobra snimka. Neznam zasto, no vigdam ne dobri snimki, koito se ozeniavat mnogo, a hubavite snimki se podminavat prosto ei taka.
Одобрявате ли този начин на манипулация и нужно ли е въобще да се манипулира???


Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: darksorrow   
Дата:   27-07-09 20:25

то да е само тоя юнак... [smilie5]

и тия точки някой гледа ли ги вярно още?



Публикацията е редактирана (27-07-09 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: bordon   
Дата:   27-07-09 20:49

Странно...[smilie11]
За последните 2-3 дни това е поредната тема по въпроси свързани с оценяването, точките и системата на коментарите и мненията за снимките на потребителите на ФФ.

Защо ли е така ?

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 20:52

ко са занимаваш с глупости?

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: Lalinda   
Дата:   27-07-09 20:56

Криза в жанра - няма значителни политически или културни събития и човек се обръща инстинктивно към по-съществените неща...
[smilie3]

Темите за оценяването винаги са вълнували съзнанието на твореца, а манипулативността е несъзнателна... Допуснете, че дори потребител с толкова сложен прякор или име има право на лично мнение.

В крайна сметка, не е ли още по-манипулативно да обсъждате вкусове, които не ви допадат или се отличават от вашите, а?
[beer]

Предвкусвам закриване на темата, въпреки че точно това са проблемите, които вълнуват и начинаещия, и напредналия, не е ли така?
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: gadabout   
Дата:   27-07-09 20:56

bordon лично за себе си мога да кажа, че искрено се издразних и не можах да се сдържа...
...каква ли е идеята в такъв случай на самата система за оценяване и коментари...[smilie11]

Lalinda така е. Идеята не е в раждането на безкрайната тема, а просто споделяне.
И за секунда не ми е минало през съзнанието да коментирам нечий вкусове, незнам къде съзря такова твърдение. [beer]



Публикацията е редактирана (27-07-09 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: Пешо   
Дата:   27-07-09 21:00

Абе к'во ви пука пийте по една студена бира и си го преместете в другийа крачол. Освен ако не са почнали най-накрая да дават кисело мляко срещу точки ж фантастико и била, 'щото тава със сиренето така и не стана, ам викам поне по някое кисело мляко да хапнем с тия (снимко)точки....

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: bordon   
Дата:   27-07-09 21:05

Не знам точно...
Просто действително ми направи впечатление този факт.

Донякъде може да се обясни и с нарасналия брой потребители на сайта т.е. има все повече хора, които се стремят да се развиват и усъвършенстват във фотографията по един или друг начин.
От друга страна се сблъскват с едно "по консервативно" ядро на вече утвърдени имена в тази сфера - и тук вече се получава някакво разминавене на нещата.

Иначе и Lalinda е права - Криза в жанра!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: fisk   
Дата:   27-07-09 21:07

gadabout, не очаквайте да си вдигнете рейтинга (осезателно) с пускането на тази тема. Опитайте нещо по-популистко [smilie5] ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: gadabout   
Дата:   27-07-09 21:12

fisk надявам се да не ми погледнете профила заради тази тема и сега и за в бъдеще...
Рейтинга ми ще се вдигне осезателно или не, когато започна да правя по-добри фотографии.
Това ми е пределно ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: Insight   
Дата:   27-07-09 21:45

If you're in Heaven then you'll forgive me, dear
Because that's what they do up there
If you're in Hell, then what can I say
You probably deserved in anyway
I guess I'm gunna find out any day
For we'll meet again
And there'll be Hell to pay


Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: Lalinda   
Дата:   27-07-09 21:59

Отдавна ми се искало да питам и дали не ви се струва, че кадрите/файловете (не казвам фотографии) от екзотични места, независимо от съдържанието и изпълнението им, просто си събират одобрението на публиката, която жадува за пътешествия, макар и виртуални?

Неотдавна някой бе пуснал тук тема, в която ставаше дума, че дори наградените кадри в World Press Photo са до 90 % от екзотични места...

Има ли смисъл да се стараем да бъдем по-добри, като едно пътешествие до екзотично място, недостъпно за повечето потребители, ще ни донесе толкова активи, колкото и... да речем, кадрите с козички и бабички по престилки от някое забутано родно село?

Няма ли нещо сбъркано в масовата фотография и желанието й да засити само масовия вкус?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: bordon   
Дата:   27-07-09 22:09

Това заключение води до един извод - фотографията вече не е само изкуство. Тя се комерсиализира.
Или казано с други думи: говорим за два вида фотография.
Изкуството фотография и комерсиалната фотография.
Всеки сам за себе си решава на къде да се насочи. [smile]

Друг е въпроса дали си засужава да се стремим към развитие и да напредваме при така зададените въпроси.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: rosalia   
Дата:   27-07-09 22:19

Художествената фотография няма за цел да ни отведе до екзотични места, а да събуди у зрителя асоциации,размисли, дори да бъде определен стимул. Тя е пресъздаване на действителността. Съвсем отскоро посещавам фото форума.Особено ми допадат сюжетните фотографии,провокативните.Във фотографията съм любител.
Манипулативно...Е, зависи от кой ъгъл ще погледнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: yonko   
Дата:   27-07-09 22:25

Gadabout, to e taka tuka, taka se slu4i i s konkursa za logo. Loshia izbor tuka se pravi bez nikakvi argumenti, replikata e : mnogo hubavo, samo taka, davai napred :)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 22:33

Lalinda бегай с 200 не ти ли казах вече.

Това няма никакво значение.
Това ,че екзотичните пейзажи предизвикват някакви особени емоции в по голяма част от средностатистическите хора не означава ,че гласът им е субективен.
Писна ми от натягането ти и претендирането ти за някаква уникалност и старанието ти да се покажеш като интелигентен човек надминава границите на нормалното.

На мен лично си ми плоска.


Ти не си нищо повече от едно голямо дрънкало.
Проницателността ти е адски елементарна.
Имаш просто една голяма уста зад която дори не седи нищо.Имаш самочувствие без основа.
Просто поредния българин самопровъзгласил се и претендиращ за уникалност и неосъзнаващ по колко елементарен начин звучи.

Бих ти казал само едно.
Гениалните неща са почти винаги изключително простите и разбираемо поднесени идеи и решения.Независимо за коя част/област на живота става въпрос.

Липсата на контакт м/у прекалено взискателния автор и не толкова "просветената" публика води до едно голямо нищо.

Да не говорим ,че м/у гениален и самозванец има огромна разлика която ти явно не виждаш.
И знаеш ли коя е тя?На първо място ,че гениите не говорят толкова много ,а малко повече са се доказали и са направили.

Ти си това което си в момена благодарение на твоята история.Като гледам твоята фотографска история ме избива на смях.
Тоест тя същестува ли въобще.


Напусни темата :) И напиши книга да си излееш тъпизмите в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: gecata   
Дата:   27-07-09 22:34

Рецепторите на определени люде в този форум са силно притъпени поради пристрастеност към получаването на точки.
Тия така са попаднали в капана на "Ти на мене, аз на тебе", че им е трудно вече да направят разлика между лайната и меда. Карат го по списък и консумират на ред!
С една дума ударили с го на ПРОСИЯ [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 22:36

[smilie3][smilie7]



Публикацията е редактирана (27-07-09 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: chavdarpg   
Дата:   27-07-09 22:44

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: yonko   
Дата:   27-07-09 22:45

pd, ти направо я разби, що така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: marconi   
Дата:   27-07-09 22:46

по-добре плосък, отколкото кух [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: fisk   
Дата:   27-07-09 22:49

пу...!


малко грубовато се получи, ама тя пружината не се натяга сама!


Лалинда едва ли ще проима толкова елементарни и първични качества -- дето по орицата одат, че да има смисъл да й се обяснява човек.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: 3y3unka   
Дата:   27-07-09 22:56

Аз мисля имам едно въпросче: не е ли сайта създаден, за да показват хората (били те любители или професионалисти) това, което им харесва и да го споделят? Други да се учат от по-добрите, да черпят идеи и да се развиват?
[smilie10] [thankyou]

И ако да, защо се обръща внимание на такива дребнавости?
Теглете едно "Благодаря." На вас нали ви харесва фотоса, защо толкова се влияете от мнението на ....... който и да е .... [smilie8] [smile]



Публикацията е редактирана (27-07-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: platinum   
Дата:   27-07-09 23:07

Май няма смисъл.[smile]



Публикацията е редактирана (27-07-09 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Манипулативно
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 23:10

Писна ми от комплексари във форума.
[beer] Стжалявам :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »