Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорами от Перперикон
Автор: begeragus   
Дата:   23-07-09 12:59

Ето още една поредица от панорамни снимки, този път от Перперикон.
Панорами от Перперикон


Постарах се да послушам съветите на съ-форумците и мисля, че е по-добре от предишните.
Има проблем с разлики в осветеността в 2 от панорамите, които на пръв поглед може да изглеждат все едно са снимани с различна експозиция, но всъщност проблема е че не съм забелязал че слънцето се е скрило зад облак за някои от снимките.

Искам отново да помоля за съвети и коментари. Надявам се да еволюирам..

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: n1x0n   
Дата:   23-07-09 13:15

Само една препоръка - изчаквай бащите да изпишкат децата си и да излязат извън кадър [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: asahi   
Дата:   23-07-09 13:46

Много трева, много нещо.
Следващия път издебни някакво време, различно от следобедно.
Адмирации за ентусиазъма!

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: surg   
Дата:   24-07-09 08:49

1. огромни адмирации за усилията, изобщо не е леко това дето правиш
2. ползваи всички принципи за пейзаж....

не снимаи по обед а сутрин и над вечер
избираи добри точки
гледаи да не е празно небето
ползваи поларизационен филтър

новите са мноооого по добри...
браво....

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: asahi   
Дата:   24-07-09 09:35

Поляризационен при кръгова панорама ще ти изиграе много лоша шега.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CTEHATA   
Дата:   24-07-09 09:56

Доста, доста по-добре! И май си послушал двата най-важни съвета. За единия съм почти сигурен[smilie6]
Всъщност колко време общо правиш снимките за една такава панорама?
Ако е повече от 10 минути трябва да внимаваш и със изгревите и залезите.
Ако можеш по-бързо, опитай по това време. Макар че при авто обиколки, особено без преспиване, си на обекта точно в средата на деня.

Каня се пак да почна да снимам, ще взема да пробвам една такава панорама и аз!

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: nicos   
Дата:   24-07-09 10:12

Май имаш прах по матрицата. Не че пречи на снимките, ама малко дразни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: begeragus   
Дата:   24-07-09 18:13

Здравейте,
Извинявайте за забавянето, на село съм и през gprs :)
Ще опитам да отговоря тук на всички.
Мноого мерси за положителните думи! Ентусиазъма си остава, няма къде да бяга :)

- За бащата с детето - слънцето много играеше и влизаше и излизаше от облаци и в бързината да завъртя цялата панорама е останал там - мога да го изтрия но пък придава "роден" колорит :)

- За времето на деня - снимам когато минаваме през мястото и не винаги имам контрол за съжаление...

- Поларизационен филтър за съжаление не знам как ще стане, защото е рибешко око а и мисля че наистина ще има разлики в кадрите и слепването ще пострада.

- Време за снимане на една панорама - от първия до последния кадър е около 2-3 минути, бавното е преди първия кадър, неща като нивелиране, избор на скорост и F. Ще пробвам по залез една, но имам подозрения, че няма да е лесно с такива големи разлики в светлината когато апарата е срещу слънцето и на другата посока.

- Прах по матрицата - апарата уж чисти матрицата, мисля че е по огледалото, защото и друг човек ми го каза това, ама ме е много шубе да го чистя, ако имате съвет за какво да внимавам за да не направя някоя беля, е добре дошъл. Иначе ще си прочета какво казват хората които са го правили и ще го почистя - мерси.

Между другото сега съм на река Огоста - тук може и да успея да направя нещо, което не е по обед, примерно по залез - ще ви бъде ли интересно да ви го пусна?


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: promis   
Дата:   24-07-09 18:23

Ще бъде интересно, да [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: V-Power   
Дата:   24-07-09 18:27

Как можа да кажеш че е по-огледалото не знам. Ако е на огледалото как ше влезне в кадъра също не знам ???

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: navy   
Дата:   24-07-09 18:49

Ехеее... това ми хареса с панорамата и малките тъмбнейли горе за преминаване от панорама в панорама [smilie24]
Дай програмката [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: Limt   
Дата:   24-07-09 20:27

Поздравления за труда и панорамите - много ефектни и интересни. Със какъв софт са сглобени ми е интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: CanoniO   
Дата:   24-07-09 21:34

ползваи поларизационен филтър



Никога не ползвай пола филтър при панорами.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: likeduh   
Дата:   24-07-09 21:57

az се изкефих искрено...
има светлинки на места дето дразнят ....ама ентусиазма и ефекта похвални

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: surg   
Дата:   24-07-09 22:16

за полар. филтър се извинявам, изобщо не се замислих за технологията и ползваните обективи....
взимам си го отза[smilie19] д...

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами от Перперикон
Автор: begeragus   
Дата:   25-07-09 16:12

- За огледалото, наистина не се замислих - така ми го бяха казали и аз го повторих, наистина няма как да влезе в кадър :) Интересното е, че при всяко включване си се вижда онова красиво съобщение "image sensor cleaning" Не съм чистил ръчно досега и ме е шубе още, поне докато не прочета какво се препоръчва за целта. Ако може дайте акъл.

- Програмката за показване - извинявам се за късния отговор, някой беше попитал за това и миналия път. Казва се Flash Panorama Player и е писана от Denis Chumakov. Купил съм си лиценз за домейна на сайта, ако искате и вие да я ползвате ще трябва да си я купите, за да може да си я ползвате онлайн на вашите сайтове. Това е една от причините да има на картата на 360.бг възможност потребителите да си качват техните панорами - за да се възползват от завъртането и анимацията за моя сметка :)
Програмката няма лесен интерфейс, пише се XML и се напасват точки, но наистина можеш да си правиш почти всичко каквото искаш. Ако някой от вас снима панорами и иска да ги направи на разходка, с удоволствие ще му ги сглобя с тъмбнейли или по друг начин и ще ги хостна при мен, оттам може да се вгради в друг сайт с iframe без да се нарушава лиценза. Който се интересува да ми пише на скайп-а от сайта.

- Софтуера за сглобяване на панорамите - ползвам много такива според всеки случай. Безплатен софт, който става за повечето случаи е hugin. Най-популярния платен се казва ptgui.

- likeduh, за светлинките на места, които дразнят - можеш ли да дадеш пример, че май не разбирам или не ги виждам...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »