Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за МФ-а
Автор: profusion   
Дата:   24-07-09 16:35

дохде ми сигмата 28-200 (бая топуз) [smilie5]

направих няколко снимки след 4-5 снимки докарах някой на фокус (като за човек за 1-ви път пипащ МФ), не е толкова зле колкото си мислех...

Та по темата, като се фокусира зелената точка трябва да спре да мига или?
при мен в повечето пъри мига с различна честота...

ако имате някакви TIP&TRICKs за МФ да споделите [smilie24] мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-09 16:39

ми мъка.... принципно не трябва да мига....
но както тогава ти казахме не си гризнал дръвцето а направо на талашит си го направил....

с 2 думи продавай и си вземай оФтики дето да ти ги върти апаратчето [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: profusion   
Дата:   24-07-09 17:59

епа никой ли не снима олд скуул с МФ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-09 18:41

с МФ да но не и с АФ на МФ
разликата е доста голяма....
класическия МФ има голям ход на фокуса за разлика от АФ който е много къс и е смятан да го управлява процесор

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: profusion   
Дата:   24-07-09 18:53

ясно, а като снимам добре ли е да увелича изото и скоростта леко ма МФ

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-09 19:03

я пак?!?!!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: profusion   
Дата:   24-07-09 19:05

хахаха ми някъде из нето го видях, че за да съм правел по остри снимки на МФ тряя да дигна изото и скоростта и блендата да ми е между 5 и 11 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-09 19:07

май си чел през редовете
я пий една бира и почети отново, че да не стане пак петъчна тема [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: stzz   
Дата:   24-07-09 20:00

Това премигване на потвърждението много ме изнервяше и една МФ 135-ица беше разкарана.
(от статив по биваше)
Ако реша да си вземам МФ обектив-само широкоъгълен.
В дългия край на по-затворена бленда и при по-отдалечени обекти нека си мига, щракай смело.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: tofo   
Дата:   24-07-09 20:09

М/у бленда 5 и 11 /зависи от конкретния обектив/ имаш един компромис с прилично дълбок ДОФ и малка дифракция. Но туй няма нищо общо с МФ.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: neuromancer   
Дата:   24-07-09 20:17

има общо [smile]
като не можеш да уцелиш фокуса, на затворена бленда има по-голяма вероятност да видиш какво има на снимката

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: Пешо   
Дата:   24-07-09 21:59

Пич продавай обектива и не се занимавай с неща, за които не си дорасъл.



Публикацията е редактирана (24-07-09 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: tantris   
Дата:   24-07-09 22:07

Хитро. А като дорасте да ходи пак да го купува?

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: platinum   
Дата:   24-07-09 23:20

Няма страшно с МФ-то. Така поне схващаш дали пък случайно не си кьорав мъничко. Фокусът си мига надалеч и на затворена бленда защото софтуера на апарата показва, че евентуално може да не ти стане снимката поради липса на фокус.
Как ми обяснява един стар фотограф това с блендата и със фокуса. Надалеч с присвити очи се вижда по-добре отколкото с отворени.
Има нейде едни таблици за сравнение чувствителност, скорост, бленда и как се менят с промяната на едно от всичките тия неща.
В петък след бира изпита с приятели обяснявам така [smile]



Публикацията е редактирана (24-07-09 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: Пешо   
Дата:   25-07-09 00:32

Като дорастне никога няма да си вземе сигма 28-200.

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: 35MM   
Дата:   25-07-09 10:38

Аз имам 14 броя ръчно фокусни обективи и няколко тела различни формати. Много често и на мен ми мига потвърждението на АФ телата с МФ обективи.
От Цайс, например, в своите технически документи, пишат че това е нормално и винаги трябва да се разчита на фокуса на око а не на потвърждението.
Има няколко прекрасни аксесоара които са за работа с ръчен фокус. Първо увеличител на визйора (1.1 х, 1.2 х, 2х и т.н) и матово стълко с клин и/или микро призма. За съжеление в днешно време само топ моделите на фирмите имат заменяеми фокусиращи екрани за да смениш екрана.
На Никон Ф6 имам екран тип Е, който си го взех за около 60 лв едно време, и сложих този екран на мястото на дефолт версията с 11 АФ точки. Екраните се продават в хубави пластмасови кутийки в които после да се съхранява екрана който си извадил от тялото.

Има го и другия момент - на Ф6 визйора е толкова светъл че с обектив на 1.4 макс. относителна светлосила се фокусира доста лесно и приятно. И много точно.
С визьор на съвременно тяло на фотоапарата за под около 4000 лв с обейктив 3.3, 3.5, или 5.6 макс. отно. светлосила се фокусира трудно. Но дори с такъв "тъмен" обектив няма да имаш проблеми да фокусираш много прецизно ако имаш увеличител на визйора и/или фоксусиращ екран с клин/микропризма.



Публикацията е редактирана (25-07-09 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: cicomanco   
Дата:   25-07-09 12:57

"визйора" .....Написал си го на няколко места! След съгласна се използва "ь" , а не "й"!

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: flipbeat   
Дата:   26-07-09 18:28

"направих няколко снимки след 4-5 снимки докарах някой на фокус (като за човек за 1-ви път пипащ МФ), не е толкова зле колкото си мислех...
"
- Ами като ти се "избистри" картинката във визьора значи има фокус. Сигурно и на "М" ще ти се прище да снимаш...там тогава е истинското мазало. Ако успееш да си намериш и филми с изтекъл преди 20 г. срок ...- след месец изложба!

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: zaiko   
Дата:   26-07-09 19:38

От тая тема разбирам, че марката на апарата явно няма значение...

Мойта точка що никога не мига, не знам... Или свети, или не свети [smilie10].


Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-07-09 10:45

коя точка къде .. на какво тяло:)
съвсем ме хвърлихте в джаза [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   27-07-09 11:00

Зайко е с Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: 3df   
Дата:   27-07-09 14:28

Само да вметна:
При по висока бленда, по голямо число, по затворена бленда заоната на фокуса (рязкостта) се увеличава - става по-голяма.
За това така пишев в нета.

По ясно:

Примерно фокусираш на 30 м при бленда 4 фокуса ти е от 1м пред и 1 м зад обекта.
при бленда 11 зоната пред обекта е примерно 3 м и зад обекта 3 м. По този начин имаш по-голяма вероятност това, което снимаш да ти е на фокус. Тези стойности имат значение от харектеристиките наобектива.

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: tofo   
Дата:   27-07-09 15:19

Уаааа!!![smilie8] Вярно, че е така, бря.[smilie24] Яко!!! И никой да не се сети до сега!!![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: Пешо   
Дата:   27-07-09 15:26

Абе хора човека с безмотерн никон тип Д40 или Д60 Какъв нормалемн МF може да има с тази шпионка и късия ход на гривната на китака и онова недоразумение сигма 28-200.

За МF си има МФ обективи, които се закачат или на МФ тела дето визьорите им са като палзмен телевизор. Или на тела от по-високия клас където или се сменя матовото стъкло или поне визьора е достаъчно голям и светъл.

Я погледнете през визьора на едни Никон ФМ примерно, и после през Визьора на безмороен Д40 или Д60 и ще ви се изясни картинката.

Ей това имах предвид горе като казах, че не е дорасъл човека за МФ.



Публикацията е редактирана (27-07-09 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: за МФ-а
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 20:15

https://photo-forum.net/joro/emoticons/indian_chief.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »