Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: ivaylo73   
Дата:   21-07-09 13:15

Споделете мнения и мисли за този апарат. Утре ще ми го доставят.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: sirkhann   
Дата:   21-07-09 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   22-07-09 14:58

Вече е "утре", ако може да споделиш мнение, снимки :)

А как мога да се абонирам да получавам е-маил когато някой е писал по тема БЕЗ аз да пиша в нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: ivaylo73   
Дата:   06-08-09 23:01

НЕВЕРОЯТНО ХУБАВ И УДОБЕН ЗА ХВАЩАНЕ ФОТОАПАРАТ.
ИМА ПРЕКАЛЕНО МНОГО ОПЦИИ, КОИТО ЗА НЕ-ПРОФЕСИОНАЛИСТ СА ИЗЛИШИ.
УСПЯХ ДА ЗАСНЕМА ЛУНАТА С 28 УВЕЛИЧЕНИЕ БЕЗ СТАТИВ, КОЕТО ОЗНАЧАВА ЧЕ СТАБИЛИЗАЦИЯТА Е ПЕРФЕКТНА.
КОГАТО СИ РАЗГЛЕЖДАШ СНИМКИТЕ НА ПРЕВЮ САМ СИ ПОДРАЗБИРА НА КЪДЕ ДА СИ ГИ ЗАВЪРТИ ТАКА ЧЕ ВСЕ ДА Е ВЕРТИКАЛНА, ЩЕ КАЖЕШ ЧЕ ИМА ЖИРОСКОП ВЪТРЕ, ПЪК КОЙ ЗНАЙ!
ЗА МЕНЕ ТОВА Е НАЙ-ДОБРОТО ЗА СЕГА НА ПАЗАРА.
МАЛКО УДОБНО ГЪЗАРСКО И МОЖЕШ ДА ЗАСНЕМЕШ МАЦКИ НА ПЛАЖА ОТ ДАЛЕЧЕ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: promis   
Дата:   06-08-09 23:13

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: surg   
Дата:   06-08-09 23:20

МАЛКО УДОБНО ГЪЗАРСКО И МОЖЕШ ДА ЗАСНЕМЕШ МАЦКИ НА ПЛАЖА ОТ ДАЛЕЧЕ


ще си го запиша като критерий за избор на фотоапарат[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-08-09 23:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   07-08-09 08:25

Мерси за мнението, ако не съм много нахален би ли споделил и някоя снимка.


УДОБЕН ЗА ХВАЩАНЕ ФОТОАПАРАТ
За това четох точно обратните мнения. Хванах го в фотопавилиона и ми се видя тежък, но нямаше батерия да го пробвам. Днес мисля да мина през германос, че ми е на път да го пробвам. Останах с много добри впечатления от снимките, които видях в нета, друг въпрос е какви ще ги прави в моите ръце[smilie8]



Публикацията е редактирана (07-08-09 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: ivaylo73   
Дата:   07-08-09 21:34

щом синът ми на 4 години го държи с една ръка и снима, представи си колко е тежък!
супер си е апаратчето. кой друг има 12х и е толкова малък?
Направих снимка на една комшийка от балкона и после като и я показах, тя не можа да повярва че мога да и заснема ....цялата[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: Tekumze   
Дата:   07-08-09 21:58

Честито.....пусни някоя снимка, че търся нещо за подарък, за толкова пари можеше поне 1/1,8 матрица да сложат .....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   07-08-09 22:57

Да, наистина е удобен, днес го хванах и снимах малко. А какво им пречи светкавицата на тея дето пишат ревюта не знам, зад нея има предостатъчно място да си сложиш пръста, ако се налага. Най-много ме учуди стабилизацията - 12 оптичен зум без никакво размазване. Ето няколко снимки http://www.mr24.snimka.bg/album.php?album_id=408695 , ако искате ще ги кача цели (че снимка.бг ги "окастрят"), но в момента сървърът, на който качвам не работи

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: ivaylo73   
Дата:   07-08-09 23:43

Ако пък ти е дебел пръста, можеш да затвориш светкавицата с него и пак си работи.
Много лесно и функционално меню, дори можеш да си настроиш копче с функция по желание.
много интелигентна машинка, на режим "ауто" само си избира дали ще снима пейзаж, лица...
Направих си експеримент- около езерото където живея помолих една мацка с куче да и направя снимка. нагласих го на Ауто, и то автоматично ми разпозна опцията "деца и домашни любимци"
Явно не само женски лица разпознава но и животински.
Продавам си пентакс камерата!
Ако има интерес - пишете!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: guciguci   
Дата:   25-08-09 17:08

И все пак ако някой има фотоапарата,нека качи голям размер снимки и клипове някъде,за да разгледаме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mr24   
Дата:   25-08-09 18:52

Тук съм качил тестовите снимки и клипчето, което направих в германос (от клипчето не се разбира много, че ме пришпориха, защото батерията се била изтощила) Линк . А тук са снимки и едно клипче, които съм свалял от нета линк

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   31-08-09 08:37

Помогнете за разрешаването на една дилема - сравнявах sx 200 и sx 110 и двата апарата имат почти еднакви екстри (sx 200 е малко по-...) и затова се чудя има ли смисъл да давам почти 700 лв за sx 200 или да взимам sx 110? Ако реша да взимам sx 200 мисля да изчакам някой месец, за да му падне цената, пък и да събера пари, защото сега имам други разходи



Публикацията е редактирана (31-08-09 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   31-08-09 09:08

Предимства на SX110:
- по-малко MP/cm² - по-малко шум в снимките;
- по-светъл обектив;
- по-евтини и достъпни батерии;
- светкавица, която изскача само когато ти го искаш [smile] .

Предимства на SX200:
- широкоъгълен обектив;
- HD видео (1280x720).

Останалото общо взето е еднакво. Според мен, спокойно можеш да си вземеш SX110.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   31-08-09 10:08

На моя колежка след дълго избиране препоръчах точно този, тъй като е сравнително малък, но с доста добри функции. Като впечатления от снимките ще мога да кача чак след 1 седмица - в момента тя е на почивка с него и предполагм бая ще поснима апарата е малък и удобен, доста лесен за изпускане е впрочем, но на мен са ми бая големи ръцете та за това. Има доволно количество функции, за „начинаещи” има доста „сцени”, които се държат добре. Има два вида авто режим – единия е стандартния, другия избира сам най-подходящата за целта „сцена”, като се държи доста добре, поне от това, което видях като си поиграх с него. Малко дразнещо е, че светкавицата изскача дори без да има нужда от нея и не можеш да я прибереш за постоянно, но се свиква. Много яко се прибира сама:) дисплея е добър, на слънце се виждат нещата без проблем. Недостатъци мога да кажа например по-тъмния обектив – докато на други сапунерки макс бленда е 2.8, тук е 3.5 но стабилизацията оправя нещата. Батерията също заминава бая бързо, ама няма начин, голям дисплей, голям “zoom”, сравнително силна светкавица…
За друго питайте, ама не знам дали ще мога веднага да кажа, тъй като нямам достъп до апарата в момента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivaylo73   
Дата:   31-08-09 21:39

бях 20 дни на море - слънчев бряг 10 дни и несебър 10, всяка вечер по ресторанти и дискотеки а през деня на плажа. По хубав модел от този, малък и компактен не видях. Като свикнеш с него другите апарати изглеждат като детски играчки. Една германка поиска да и направя снимка с него. каза че е много хубав. Предполагам, че ставаше въпрос за апарата аз бях със жена ми. готин е. както вече казах МАЛКО УДОБНО ГЪЗАРСКО И МОЖЕШ ДА ЗАСНЕМЕШ МАЦКИ НА ПЛАЖА ОТ ДАЛЕЧЕ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   31-08-09 21:58

Цитат:
"кой друг има 12х и е толкова малък?"
" По хубав модел от този, малък и компактен не видях."

Заповядай, погледни този [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mr24   
Дата:   01-09-09 08:32

Предимства на SX110:
- по-малко MP/cm² - по-малко шум в снимките;

Искам да попитам нещо, че не съм наясно: едно и също ли е да се снима с SX200 на 9 МР и с SX110 на максималните за него 9МР или не?

И още две предимства ще добавя за SX200:
- По-малък, по-лек, по-красив (на външен вид) и е от алуминии (ако не се лъжа 110 е пластмасов)
- малко повече зуум

d_ave, очаквам снимки при различни условия

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   01-09-09 08:56

mr24: "едно и също ли е да се снима с SX200 на 9 МР и с SX110 на максималните за него 9МР или не?"

1)С SX200 можеш да снимаш на 9MP само ако смениш формата - от 4:3 на 16:9. Стандартните настройки са: 12, 9(16:9), 5, 1.92, 0.3 MP.
2)Няма да подобриш качеството, ако това имаш предвид.

mr24: "малко повече зуум"

Фокусни разстояния (приравнени към 35мм):
SX110 - 36-360 мм;
SX200 - 28-336 мм.
Тоест - на макс. зуум SX110 дори приближава малко повече обекта [smile] . Но с SX200 печелиш широк ъгъл, което го бях писал по-горе. Снимал съм с фотоапарат с 36-432 мм , и понякога този широк ъгъл ми е липсвал.
Вече за външен вид - ти си решаваш.
Нямаш ли някой Техно- или Фото- магазин наблизо, за да ги изпробваш? Мнението от личен опит е най-добро.



Публикацията е редактирана (01-09-09 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mr24   
Дата:   01-09-09 09:32

suggs:"Стандартните настройки са: 12, 9(16:9), 5, 1.92, 0.3 MP. "
Както е дадено в сайта има и (M1) 3264 x 2448 ~ 8МР. А за 9-те МР не бях гледал има ли го няма ли го, интересуваше ме това:"2)Няма да подобриш качеството, ако това имаш предвид.", за което ти благодаря. А тези неща с милиметрите не ги разбирам[smilie11]
Пробвах ги и двата за няколко минути. Снимките ми се виждат еднакви (макар, че тогава видях, че монитора ми замазва при висока осветеност и сега си търся монитор, а апарата е на заден план). Колкото до видеото HD си е HD, не може да се сравнява с 640*480

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   01-09-09 10:36

Да, пропуснал съм 8-те MP... Като ровя в няколко сайта едновременно, случва се [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: tache   
Дата:   06-12-09 19:15

а за този какво ви е мнението
CANON POWERSHOT SX120 IS

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   11-12-09 21:08

Такааа ... да споделя и аз впечатлението си от Canon sx200 ... имам апарата от 3 седмици , но честно казано не съм очарован . Оказа се , че старият ми Canon A510 , въпреки с ниските 3.2 мпикс , с които снима , се справя по-добре и вади по-добри изображения . Може би и аз имах твърде големи очаквания , но все пак ... Най - недоволен съм от автоматичния режим в Canon sx200 - под всакаква критика е ..... шумът в снимките също е не малко и въпреки силните си параметри и висока цена , изостава от апарат на повече от 4 години (A510) !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »