Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   11-12-09 22:07

И аз си взех sx200 преди седмица. И аз останах разочарован - шумът ми се струва в повече, също така снимах с няколко секундна експозиция на тъмно, при поставен неподвижно апарат и снимките излизат леко размазани. На автоматичен режим не ми хареса как си избира настройките. В ревюта гледах толкова хубави снимки, които до сега не успях да получа.
може би имах високи очаквания, може би още не съм се научил да снимам.
Все пак този апарат е на светлинни години пред стария ми, така че не съжалявам че го смених. Исках компактен апарат с голям зуум, а от тях няма голям избор. Вчера пробвах режима супер макро на ЛЦД монитор - виждат се дори събпикселите - http://ikpuc.hit.bg/IMG_0341.jpg
Ето малко снимки от Мелник - повечето са снимани на автоматичен режим или на сцените от колелцето. Ако някой иска ще ги кача в пълен размер и нощни снимки, стига да си намеря сайт, където да ъплоудвам без проблеми и да не ги преоразмерява.
http://picasaweb.google.bg/kristiqnbg/QFyulJ?authkey=Gv1sRgCMLo9e_wg67AKQ&feat=directlink

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   11-12-09 22:29

Абсолютно споделям мнението ти , mr24 . Странното е , че много хора хвалят този апарат ! Иначе аз преди да си го купя , ми бяха препоръчали Sx120 ... Ok ,но една позната го има - ситуацията не е по-добра....
Относно очакванията за апарата и научаването да се снима.... и аз се успокоявах с това ,но мисля , че в случая не става въпрос за научаване .... със стария си Canon имам великолепни снимки и тъкмо с този апарат вадя по-добри кадри от всякакви нови Канони , Сонита и прочее(сапунерки , разбира се ) .
Автоматичният режим на сх200 е доста сбъркан , защото ако например снимам някой познат , а за фон ми е пейзаж , апаратът изпуска обектите на най-заден план и има изгорели цветове . Това с А510 не става и снимката си изглежда супер !
Също съм много недоволен от задействането на светкавицата в автоматимен режим - понякога , когато е явно необходима , тя не се задейства и снимката остава тъмна .... направих сравнение на сх200 и а510 , като снимах в едни и същи условия => A510 е безапелационен победител ....някак непонятно за мен , защото уж хитов модел с не знам си какво ли не наблъскан , изостава от един мъничък и копмактен морално остарял апарат . За момента и аз няма да се разделям с sx 200 , защото го купих с голямо желание , а и все пак предлага куп екстри .... Но ако продължава да се проявява толкова неубедително , просто нямасмисъл да го задържам ... предпочитам прост 1.8-инчов диплей и хубава снимка от 3.2мпикс , отколкото прекрасен 3.0-инчов дисплей и калпава 12-мпикселова снимка !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: surg   
Дата:   12-12-09 01:56

mr24


1. хубава снимка става от хубав обект, при хубава светлина....
от тия дето си показал, всичките са при сиво дневно осветление, няма как да стане нещо забелжително така....
2. забравете за ауто режим освен на маса, и дори тогава му сложете режим "Р", а не ауто, така ще може да избееретъе ИСО не повече от 200 до 400, а най добре 80....
, по принцип му сложете и -1/3 или - 2/3 кореция на експозицията, за постоянно...
3. най добре снимайте в режим А,избор на бленда, с избор на бленда 1 до 2 под най малкото число, така ще имате макс. рязкост на обектива...
снимайте и на макс резолщция с мин. компресия....
4. снимайте спокойно с добра упора и финно натисканена спуска...
5. най добе прочетете цялата тема за Канони С2 С3 С5 С10 тук....
и помнете, че имате чудесни апарати клас под ДСЛР, върха на техниката таз есен, които просто трябва да ползвате коректно, а и да знаете кога какво да очаквате де....
успех

ПС

за нощни снимки избери самоснимачка на 2 или 10 секундаи и снимай така за да се избегне друсане на парата от натискане на спуска, освен задължително минималното ИСО 50 - 80 - 100 , за да им амин шум и се получава...



Публикацията е редактирана (12-12-09 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: t.marev   
Дата:   12-12-09 22:13

написа:

>> и помнете, че имате чудесни апарати клас под ДСЛР, върха на
> техниката таз есен, които просто трябва да ползвате коректно, а
> и да знаете кога какво да очаквате де....
> успех


Да ти ебЕм тъкмежо, кога ми мине дървежо!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   18-12-09 19:40

Някой друг с мнения за sx200?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: rody   
Дата:   18-12-09 22:03

Избийте си от главата, че трябва да купувате апарати с супер зум. Това са боклуци. Те не МОГАТ да правят прилчни снимки. Те са само за ефект . ИМАТ МАЛКО МАТРИЦА И НИСКО КАЧЕСТВО НА СНИМКИТЕ - матрица 1/2,3" това е мизерия.Не купувайте CANON SX200 IS и подобни.Много мога да споря за това. Някои хора не са наясно с законите на физиката и оптиката. И аз минах по този път докато разбера ,че ми трябва сапунерка с широкоъгален обектив и зум 5-6. От тук нататак са DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: rody   
Дата:   18-12-09 22:20

Не на сопунерките с супер зум. Това са боклуци не правят качествини снимки ,защото имат много малка матрица - 1/2.3"-това е мизерия. Някои хора не са запознати с законите на физиката и оптиката. Не купувайте CANON SX200 IS и подобни. Аз минах по този път докато си купя сапунерка (PowerShot) с по голяма матрица и обектив с зум 5-6. В момента имам Canon G9.От тук нататак са DSLR апаратите, надявам се скоро да си купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   18-12-09 23:10

Дали ще се намери някой , който да каже нещо хубаво за този апарат ? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   19-12-09 09:04

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: surg   
Дата:   19-12-09 10:15

има много легенди сред нас
1. че някои наистина разбира от физика и оптика, защото си спомня , че учил такова нещо някъде в 7 клас да речем
2. че мегапискелите имат най голямо знчение,
3. че зооома сам по себе си има/ или няма значение
4. че размера на сензора и пиксела е от решаващо значение
5. че след като е купил ДСЛР втора ръка с тропащ обектив или китов обектив тип "мазня" е подминал на светлинни години всички онез нещастници които още нямат ДСЛР

а простата истина е, че няма съвършенно нещо особено когато се прави компромис с цена, размер, качесво, обем и т.н. тогава идва въпроса колко компромис за точно определно нещо си готов да приемеш
за пореден път искам да посоча, че е безмислено да се акцентува на даден технически показател в избор или препоръка на дадено нещо в случая фотоапарат, важното е да се оцени комплекса от качества и най сетне крайният резултат - снимка отговаряща на изискванията и възможностите. Колко би бил важен сензора с размер и технологии, ако апарата стартира3-4-5 секунди, или пък има бавно меню или пък има бавен и грешен фокус, или пъл неточно мерене, или пък къс живот на батерията, или пък няма истинска стабилизация , или пък има неудобни клавиши, или пък има РАУ, ама го записва 16 секунди, или пък снима 9 кадъра в сек, ама след това има 34 сек пауза на буфера и апарата е неизполваем.....има мноооого такива неща, за които човек който тепърва започва не мисли, а повечето никога и не помислят, а са важни за ежедневното снимане....
за добро или зло, Канон предоставят апарати в класа под ДСЛР , с най добър баланс на качества, следствие от добър баланс на компромиси, с резултат по лесно ползване на апарата ои добра снимка накрая. За човек който не се вълнува особено от размера и обема, апарата с повече от 3 зоом, дава далече повече възможности и затова е оправдан като избор
прочие, всичко в въпрос на т.н.информиран избор...

та толкоз за избор или не на даден апарат



Публикацията е редактирана (19-12-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   19-12-09 11:45

Цитирай:

5. най добе прочетете цялата тема за Канони С2 С3 С5 С10 тук....

Може ли линк към темата?


Към rody:
И защо да си го избия от главата? Исках фотоапарат, с който мога да снимам овцете от съседния баир (това е свързано със една история). Но в същото време апарата да не тежи половин килограм. Знаех, че снимките няма да са като от ДСЛР, но нямам и намерение да се занимавам сериозно с фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mladenov   
Дата:   19-12-09 19:05

А някой има ли впечатления от Canon Powershot SX120 IS?[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mladenov   
Дата:   19-12-09 19:07

Уточнявам че аз снимам с Канон 40Д,но ми се иска да имам подръка и нещо по-малко![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: surg   
Дата:   19-12-09 20:25

има проблем с линка....
съединениете частите без интервали
https://photo-forum.net/forum/read.php?

f=1&i=679733&t=520359&offset=

all&&phorum_uriauth=#reply_679733

тук има много инфо за снимане с зооомести апарати

колкото с120, пипал съм го, има много бърз фокус дори на полутъмно, добър апарат си е

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   19-12-09 20:57

Мерси[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: A.C.N.   
Дата:   19-12-09 22:57

...ми някакси не ми се спори, пак ще се повторя, SX200IS определено е хубаво апаратче за класа си. Всеки който го купува, знае, че това не е DSLR.Макар, че си има и недостатъци,според мен може да се изкарат съвсем прилични снимки и шума, който го има някъде,не трябва да ни притеснява.За колегите, които имат съмнения,препоръчвам да експериментират с компенсация на експонацията(-1/3, -2/3)и режима за измерване на осветеността.Ако ще ви помогне: снимам само на P - Tv,Av и M ползвам само при нужда, режим на осветеност- предимно осреднено, с приоритет на центъра(все пак зависи от ситуацията), не използвам светкавица(освен на маса).При наличие на време и желание, може да се експериментира и с баланса на бялото и My Colors.Не съм фен клиповете, обаче 1280/720-направо кефи. Дано да съм бил полезен с нещо.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: expired   
Дата:   22-05-10 21:43

В профила ми абсолютно всички снимки са правени с SX 200 IS който иска може да прегледа. За мен апарата е супер, но все пак съм любител... :) Удобен е наистина много и стига да знаеш как да снимаш снима перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: bluesunset   
Дата:   23-05-10 00:15

[smilie10] Ъъъ , всъщност снимка без шум имаше ли сред всички или е било само копнеж по невъзможното ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: crazy_BG   
Дата:   23-08-10 16:44

Здравейте имам от 3-4 месеца въпросния Canon sx120 is .Първоначално бях шокиран от грозните снимки които правеше на режим Ауто,Досега бях снимал с Самсунг Дигимакс S700
чиято матрица даде фира 3 месеца след изтичане на гаранцията,и към който нямах никакви забележки(за класа си не-лош можеби му липсваше малко рязкост ,но предполагам просто му беше тръгнала оптиката).
Винтерес на истината след като си поиграх някъде около 1000 снимки и взеха да се получават по добри резултати(по-горе някой беше написал зарежим Р)
В момента снимам само на режим Р и варирам с Исо 80 - 300 + засилена цветност до край (защото ми се струват неестествяено безцветни) и наистина с експозиция - една стъпка наляво (че не се сещам точната цифра)
наистина стават хубави снимки (като за мойто не професионално мнение)

Ако питате мен тоя режим Ауто могат да го изхвърлят съвсем (освен ако не става въпрос за някакъв бъг) защото несъм виждал по-лоши снимки на ауто от тези на този канон.
Страхотен шум даже си помислих че има някакъв дефект
Иначе
тихо изваждане прибиране на обектива
бърз фокус
голямо време до следващаа снимка (без светкавица)
неможе да му се регулира времето на превюто под 1 секунда

Снимките ми от морето правени преди 1 месец ми направи впечатление с добра детайлност в смисъл за пръв път в мои фотографий се виждат детейлни капчици вода ,(даже се губи ефекта от движението за съжаление)
Хубавото е че снима веднага с натискането на бутона което е много добре
Като цяло ми харесва много само да не беше толкова шумен на другите режими.

И един въпрос:
Как да намаля разфокусирането на задния план (който нее на фокус) за пейзажни снимки .В смисъл някак си рязко фокусира да избегна май "боке" се казваше
п.п говоря със средствата на sx 120 is

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат Canon PowerShot SX200 IS
Автор: mr24   
Дата:   23-08-10 23:31

Аз имам въпрос за ръчното фокусиране при sx200 - когато го настроя на безкрайност и снимам, след снимането той сам се премества на няколко метра. За втора снимка пак трябва да го врътна да отиде на безкрайност. Защо така прави и има ли начин като го сложа на безкрайност там да си седи?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »